18-55 + 55-200 nebo 18-105 mm

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám 18-55 + 55-200 nebo 18-105 mm

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Míra a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #8924
      Jirka
      Host

      Ahoj,
      budu kupovat tělo Nikona D5500, tam mám jasno.
      Horší to je s objektivy. Přečetl jsem zde toho už mraky, ale pořád si nedokáži vybrat mezi těmito.
      Chápu, že když budu chtít něco přiblížit hodí se 200 ale využiji to i v praxi?
      Světelnost mají stejnou a opravdu je v tom univerzálním rozdíl ve výsledné fotografii?
      Fotím krajiny a dost často lezu na hory a nevím zda by mi právě přehazování těch objektivů nějak nelimitovalo jak váhou tak časem. Jde mi hlavně o praktičnost, protože cenově to vychází skoro podobně.
      Rozdíl tedy vidím ještě v tom, že v sadě kde jsou 2 objektivy je většinou novější objektiv 18-55 AF-P VR, kdežto u toho univerzálního starší typ 18-105 mm AF-S DX VR a to opět vyvolává další podotázky jestli je to velká změna…

      Díky za případné rady a postřehy.
      PS: vím, že Honza R. vždy doporučuje 2 objektivy než univerzál,ale přesto se zeptám 😀

    • #8934
      Olda S.
      Účastník

      Z hlediska obrazové kvality bude určitě vhodnější kombinace dvou objektivů. Z hlediska praktičnosti a pohotovosti je vhodnější jeden, univerzální objektiv, ale má to háček v tom, že objektiv 18-105 je už poměrně letitý. Měl jsem ho na své první zrcadlovce Nikon D90, kde na 12 Mpix čipu podával skvělé výkony. Mám trochu obavy, že na 24 Mpix Nikonu D5500 už to dnes nebude ono. Možná by stálo za úvahu podívat se na univerzál 18-140, ten je podstatně modernější a teoreticky by měl kreslit lépe, ale osobní zkušenosti s ním nemám. Pan Kortus ho testoval a vyšel mu poměrně dobře, recenze zde: http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/nik_18_140aspol/nikkor18_140aspol.htm

      Pro představu, jak fotí starý Nikon 18-105 se podívejte třeba na fotky Jirky Komůrky http://www.jirikomurka.cz, 90% všech snímků má nafocených právě s tímto obstarožním sklem a nejsou to věru špatné fotky.

    • #8968
      Jirka
      Host

      Ten univerzál 18-140 se bojim právě toho, že už je moc, i když jsem koukal na tu recenzi a příjemně mě překvapil.
      Budu k tomu kupovat ještě pevnou 50ku na portréty tak si pořád myslim že ten objektiv 70-250 je zbytečný.
      Hlavně na hory se mi hodí každý deko, takže by bylo fajn mít v batohu pouze jeden objektiv.
      A nebo koupit jenom tělo a objektiv koupit úplně nějakej jinej 🙂

    • #9040
      Míra
      Host

      No já osobně se přikláním k jednomu objektivu, rád fotím na vysokou clonu, přírodu atd. a díky výměně objektivů se mi strašně rychle zašpiní čip a je to vidět na té vysoké cloně a dost mě to drásá, pokud preferuješ nižší clony, tak by to neměl být problém.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚18-55 + 55-200 nebo 18-105 mm’ nepřijímá nové odpovědi.