Canon PowerShot G5 X Mark ii – kapesní foťák s hledáčkem

Canon představil druhou generaci kapesního kompaktu pro náročné: Canon G5 X Mark ii. Bude vybaven i hledáčkem a začne se prodávat za 24 000 Kč…

Novinku snad brzy vyzkouším, zatím jen text tiskové zprávy…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon – nejde o redakční text a čtenář nechť ji čte na vlastní nebezpečí.

PowerShot G5 X Mark II staví na kvalitě dosavadní nabídky společnosti Canon. Je vybavený objektivem s pětinásobným zoomem o světelnosti f/1,8-2,8 a vysouvacím elektronickým hledáčkem (EVF). Dokonale poslouží zapáleným fotoamatérům, kteří potřebují lehký cestovní fotoaparát.

Canon G5 Mark ii – Vysoká obrazová kvalita v kompaktním těle

PowerShot G5 X Mark II s hmotností 340 g využívá výkonný obrazový procesor Canon DIGIC 8, který zajišťuje obrazovou kvalitu, jaká nemá v kategorii kapesních fotoaparátů konkurenci. Je vybaven vrstveným snímačem typu 1.0 o rozlišení 20,1 milionu bodů, který je zárukou dokonale prokresleného obrazu s vynikajícím podáním barev u statických snímků i videa v rozlišení 4K.

Canon G5 mark II
Canon G5 mark II bude mít i hledáček. Foto: Canon.cz

Nejnovější přírůstek do rodiny fotoaparátů Canon G nabízí široký dynamický rozsah díky záznamu ve formátu CR3 RAW, který plně podporuje software Canon Digital Photo Professional (DPP) i softwarové nástroje jiných výrobců. Uživatel tak získává širší možnosti při zpracování svých fotografií.

Fotoaparát PowerShot G5 X Mark II je vybavený špičkovým objektivem s pětinásobným transfokátorem, který zajišťuje mimořádně kvalitní obraz, jaký očekávají pokročilí fotografové od sekundárního fotoaparátu. Společnost Canon při jeho konstrukci využila své dlouholeté zkušenosti s vývojem optických prvků. Díky vynikající světelnosti f/1,8-2,8 je tento model ideální pro fotografování za zhoršených světelných podmínek, například městské záběry po soumraku, které budou při kratší expozici jasnější a prokreslenější i na delším ohnisku.

Automatické režimy a manuální ovládání podporují kreativní vyjádření

Pokročilým fotoamatérům i vloggerům nabízí kompaktní přístroj PowerShot G5 X Mark II automatický a manuální režim pro úplnou kontrolu nad tvůrčím vyjádřením. Ovládání přejde do krve hned v prvním okamžiku. Kontrola nad přístrojem a možnosti personalizace odpovídající zrcadlovkám umožňují uživatelům průběžně zdokonalovat své technické schopnosti.

Otočný prstenec poskytuje okamžitý přístup k nejdůležitějším nastavením, což urychluje a usnadňuje ovládání. PowerShot G5 X Mark II má v rohu umístěný výsuvný elektronický hledáček (EVF) s displejem OLED o rozlišení 2,36 milionu bodů a 100% pokrytím zorného pole, který usnadňuje komponování snímků. Náklopný zadní displej zase umožňuje snadno fotografovat pod různými úhly.

Canon PowerShot G5 X Mark II je vybaven vysoce přesným systémem automatického ostření. Užitečná je i funkce AF+MF, která umožňuje jemně doostřit i po automatickém zaostření. Vestavěný ND filtr slibuje působivé snímky s živými barvami i při fotografování za jasného světla.

Aby nikdy neunikl zajímavý moment, přístroj disponuje rychlým automatickým ostřením a mimořádně rychlým sériovým snímáním 20 sn./s v průběžném režimu. Umoňuje sériové snímání rychlostí 30 sn./s se záznamem do formátu RAW zachytit tak i skutečně prchavé momenty.

4K video uchová kvalitu i do budoucna

Uživatelé mohou i za chůze v terénu nebo za jízdy natáčet stabilní, neroztřesená videa díky vestavěné digitální stabilizaci obrazu. Funkce HDR u videa minimalizuje ztrátu detailů a zlepšuje dynamický rozsah. Díky tomu mohou uživatelé pořizovat přirozeně působící nahrávky. Nové kompaktní přístroje s podporou videa v rozlišení 4K poskytují kvalitu videonahrávek i statických snímků dostatečnou i pro budoucí využití a umožňují video bloggerům a fotografům dále zdokonalovat své filmařské schopnosti.

Snímková frekvence až 120 sn./s v režimu Full HD umožňuje točit zcela plynulé zpomalené záběry ideální jako doplňující video materiál (tzv. B-roll). Možný je i záznam ve vertikální orientaci určený speciálně pro sociální média. Pro záznam videa je k dispozici automatické nastavení, které zajišťuje vyváženou expozici a vysokou obrazovou kvalitu – ideální pro ty, kdo teprve rozvíjí své schopnosti a vypracovávají svůj vlastní styl. Zkušenější uživatelé mohou ovládat expoziční čas, clonu a citlivost ručně a zdokonalovat svoji technickou zdatnost.

Neustálé připojení

Díky kompaktnímu provedení a rozšířeným možnostem připojení jsou oba nové modely dokonalými společníky pro video bloggery a fotografy na cestách. Bezdrátové připojení přes Wi-Fi a Bluetooth®uživatelům umožňuje zachycovat spontánní momenty a okamžitě je posílat do počítače či telefonu nebo je publikovat na sociálních sítích.
Fotoaparát PowerShot G5 X Mark II by se měl na českém trhu prodávat za 24 099 korun.

Canon PowerShot G5 X Mark ii  – Klíčové funkce a vlastnosti:

 • nový vrstvený snímač 20,1 MP typu 1.0DIGIC 8
 • video 4K (bez ořezu)
 • video Full HD 120 sn./s
 • 20 sn./s v režimu průběžného snímání a 30 sn./s v režimu RAW Burst
 • připojení Wi-Fi a Bluetooth®
 • rozměry a hmotnost do kapsy u bundy
 • nový objektiv f/1,8-2,8 s 5x zoomem
 • výsuvný elektronický hledáček

2 komentáře

 1. Cedrik Haškovec

  Docela souhlasím. Mám G5X I a používám na dokumentární focení v místnosti, když nechci tahat něco většího. Věřím, že cena půjde časem dolu.

 2. Ta cena mi prostě přijde “poněkud” nesmyslná, když zrcadlovka s výměnnými objektivy a lepší kvalitou obrazu stojí méně než polovinu. Nemluvě o např. bezzrcadlovce M5/M50 z vlastní stáje … A když vezmu jak vypadají neupravené fotky (originál RAW) z G7X (míra nutných úprav děsivé vinětace a zkreslení je opravdu hodně vysoká), předpokládám, že ani tady optika nebude žádný zázrak. Ano, je to slušný cvakátko do kapsy, ale tak za 15 max …

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*