Ako opraviť vypálené pixely? (canon eos 600d+Canon efs 18-55mm))

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Ako opraviť vypálené pixely? (canon eos 600d+Canon efs 18-55mm))

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #42636 Odpovědět
   Gabriel
   Host

   Dobrý deň.
   Mám istý, dosť závažný problém s foťákom (pre mňa závažný). Používam Canon eos 600d s objektívom Canon efs 18-55mm. Vždy keď fotím v tme je na fotkách vidno neskutočné množstvo červených/bielych/modrých pixelov (hlavne keď sa fotka následne digitálne priblíži… aj o 5%). Myslíte že sa to dá nejako opraviť, alebo je jednoducho už pokazený snímač? Skúšal som aj cca 10x čistenie snímača, no neúspešne. Vopred veľmi pekne ďakujem za každú radu.
   Pekný večer, Gabriel.

  • #42644 Odpovědět
   MzM
   Host

   Tohle je zcela normální chování stárnoucích senzorů. Odstraní se buď externím softwarem ať specializovaným nebo nějaký ten photoshop flare pixely určitě zvládne opravit.
   Pak některé foťáky mají přímo funkci “pixel mapping”, kdy tyhle flare pixely vypustí ze zpracování obrazu. A poslední varianta o které vím je, že se u některých foťáků dá “vyfotit” maskovací fotka (správně dlouhý čas a správné ISO), na které jsou zmíněné pixely vidět a pak se přímo ve foťáku vymaskuje s pořízenou fotkou (tohle uměl třeba Nikon D300, ale věřím, že většina foťáků to umí taky).

   A bezpochyby existují další možnosti o který ale nevím.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Ako opraviť vypálené pixely? (canon eos 600d+Canon efs 18-55mm))
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">