canon 6d mark ii či canon 80d potažmo 90d

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? canon 6d mark ii či canon 80d potažmo 90d

 • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Jakub a poslední změna proběhla 5 měsíci, 3 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #41133
   Jakub
   Host

   Krásný dobrý den,

   jsem zoufalý, doposud jsem fotil příležitostně na Canon 100d, rád bych se posunul dále. Rozpočet mám prozatím omezený, takže se pohybuji u full frame Canon 6d mark II či u 80d nebo novější 90d.

   Jde mi o to, že bych rád začal fotit profesionálněji, tj. tak abych si za foto mohl účtovat peníze 🙂 na co se chci zaměřit: ateliér, fotografování portrétů, fotografování zvířat, svatby + možnost sem tam natočit nějaký klípek.

   Nemám vyhraněný zájem, že to musí být Canon, ale je mi ta značka od začátku taková známější.

   Problém mám, že nevím, který z těchto foťáků by mohl být vhodný na mnou zamýšlené aktivity. Původně jsem myslel že Canon 80d + 85 mm, 50mm a ještě nějaký objektiv, ale někteří mi zas říkají jedině full frame, na 5D fakt nemám kord když ani nevím zda mi to půjde, mohl bych Canon 5D ii, ale to je zas staré, lákal mě Canon 7d mark ii, ale též starý asi na dnešní dobu. Takže mi vyšel cenově 6d mark ii. Ale je to skutečně tak zásadní i pro profesionální focení že to musí být full frame? U canon 90 d, zas píší a říkají že je spíše na sport? Ale zas když budu fotit věci v pohybu jako třeba zvíře, které nepostojí…. tak fakt jak se říká babo raď.

   budu rád, pokud se podělíte o názory

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Téma ‚canon 6d mark ii či canon 80d potažmo 90d’ nepřijímá nové odpovědi.