Datová stěna u EOS 6d mark ii.

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Datová stěna u EOS 6d mark ii.

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #42872 Odpovědět
   Evžen
   Host

   Jak to udělat u EOS 6d mark ii, aby se mně zobrazovalo datum na fotografii. Má tento EOS datovou stěnu
   Děkuji za odpověď.

  • #42886 Odpovědět
   MzM
   Host

   EOS 6d mark ii je digitální fotoaparát. Digitální fotoaparáty do záznamu obrazu přidávají kousek dat zvaných EXIF, kde se dá (nejen) datum najít. Přímé nakreslení data do obrazu (proč?) se pak dá realizovat pomocí nějakého externího programu.

   (Žiju v přesvědčení, že datová stěna je digitální senzor, který se dá vložit do analogového foťáku. Takže tento kousek dotazu mě mate.)

  • #42887 Odpovědět
   Evžen
   Host

   Děkuji za odpověď. Uspokojila mě částečně. V některých případech bych měl rád datum zapsané přímo ve snímku, například u rodinného portrétu. Proto se ještě jednou ptám. Pokud existuje externí program, tak kde jej seženu a jak se jmenujeme a jak jej do mého digitálního fotoaparátu dostanou ( Jak ho nainstaluji ).
   Děkuji.

  • #42912 Odpovědět
   MzM
   Host

   Třeba FastStone (https://www.faststone.org/FSIVDownload.htm – podle typu buď stáhnout exe a nainstalovat nebo zip a nakopírovat). Po spuštění programu “Nástroje” – “Dávkový převod…” (F3), zaškrtnout “pokročilé volby”, klikout na tlačítko “pokročilé volby”, tam záložka text, přidat text, vložit proměnnou a z EXIF vybrat datum a čas, případně si poskládat datum, pohrát si s fontama a barvama, pak OK, uzavřít dialog. V okně dávkového převodu vybrat, do kterých obrázků datum zapsat a pustit převod. Doporučuju nepřepisovat originální fotky…

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Datová stěna u EOS 6d mark ii.
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">