Dilema – 2 těla foto

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Dilema – 2 těla foto

• Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
      Joshua
      Host

Zdravím Vás, vlastním původní A7-ku od Sony a k ní mám 3 pevné skla: 28 f/2 ; 50 f/1.8 ; 85 f/1.8 –> naprostá spokojenost… Ale při focení akce, občas nestíhám vyměňovat objektivy… Hlavně, když potřebuji něco širokého // u 50ky, nebo 85ky se mi to nestává – těmi když fotím, tak obvykle vše, co v tu chcíli potřebuji, ale občas se scéna změní a potřebuji vše dostat na snímek. A tak mě napadlo, mít druhý – sekundární foťák s pevným nevyměnitelným sklem – právě třeba 28mm (s F2.8 by stačilo). Co myslíte – vyplatí se prodat povedené sklo FE 28mm od Sony a koupit např. levný, ale fajn foťák – kompatk Fuji FX10 ?? Předem děkuji. Přijde mi, že by bylo pohotovější.. A zoom-obj. nechci – měl jsem a kvalita je jinde – horší kresba, občas měkčí kontrast, nižší světelnosti, apod. (za danou cenu)

MzM
      Host

Co nějaký zoom?

MzM
      Host

..třeba Sigma 24-70mm F2.8 DG DN Art

Joshua
      Host

MzM: No zoomy nejsou úplně fajn z hlediska kvality výstupu a s vyšší minimální clonou za ty samé peníze jako pevné skla.. Jako líbil by se mi nějaký dobrý zoom, ale jsou za daleko vyšší peníze nad mým limitem, bohužel..

Joshua
      Host

MzM: Jo, ten je moc pěkný – se stabilní nejnižší clonou v celém rozsahu – super! A cenově je určitě výhodný oproti GM řadě od Sony, ale v současné době nad můj rozpočet.. 🙂 nicméně děkuji, uloženo v záložkách pro případ.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Dilema – 2 těla foto’ nepřijímá nové odpovědi.