Fotoaparát PENTAX a blesk METZ

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Fotoaparát PENTAX a blesk METZ

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #39125
   Stanislav Svoboda
   Host

   Dobrý den,
   zdravím všechny.
   Chtěl bych Vás poprosit o Vaši zkušenost s používáním blesků METZ a fotoaparátu PENTAX.
   Stává se mi, že můj blesk “METZ MB 52 AF-1 pro Pentax”, který mám na fotoaparátu PENTAX K3 pálí “naplno”, nakonec jsem zjistil, že když blesk “natočím” v bleskových sáňkách na jednu stranu ( pohyb cca 1mm v ose ), tak si fotoaparát myslí, že má připojený blesk a fotí vše v pohodě, jakmile s bleskem trochu pohnu v sáňkách na druhou stranu, tak je vše v “háji” a blesk si bliká naplno a tím přepaluji snímky tak, že jsou prakticky celé bílé a nepoužitelné.
   Chtěl bych se zeptat, zda jste se někdo s takovouto nesrovnalostí náhodou nesetkali a pokud ano, chtěl bych Vás poprosit o radu, jak vše “vyřešit” ?
   Děkuji moc za Vaše nápady a rady.

  • #39138
   MzM
   Host

   Zkusil bych se podívat, jestli něco nebrání dosednutí “sáněk” úplně dopředu, nebo naopak jestli sáňky nezajedou příliš daleko. Podle toho buď “překážku” odstranit (připilovat čelo sáněk blesku? odstranit “něco” (nepořádek) v sáňkách foťáku?) nebo opačně nalepit něco na sáňky blesku, aby nezajížděl tak daleko?
   Jestli je závada jen takto elektromechanická, řešení nebude složité.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Fotoaparát PENTAX a blesk METZ’ nepřijímá nové odpovědi.