Fotoaparát pro mikroskop?

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #42303
   Viktorie
   Host

   Pěkný večer, mám poměrně specifický dotaz k výběru foťáku:

   Mikroskop (nižší) střední třídy, na něm přes adaptér foťák, ovládaný jen přes SW. Používám Canon 450D, s druhým stejným fotím normálně. Jednomu teď odešla mechanika zrcátka, u druhého už byla měněná clona, zvažuju koupi jiného místo opravy (ale asi taky bazarový).

   Parametry:
   * mikrák dává málo světla, preparáty se často dost hýbou. Takže potřebuju vysoké ISO a krátké časy (1/10 ideál), aby nebyla fotka tmavá a/nebo rozmazaná. Šum mi tolik nevadí, barevné tečky přidělávají práci, ale dá se to přežít.
   * fotím s tím fakt hodně, mechanika to musí vydržet
   * pokud by existovala varianta bez zrcadla (ideálně Canon bajonet), bylo by to asi lepší.

   Koukala jsem na Canon 100D, měl by na něj fungovat stejný napájecí adaptér jako pro 450D. Ovládací soft od Canonu by se snad dal od někoho sehnat. Jsou i lepší možnosti?

   Pokud by mi někdo chtěl doporučovat mikroskopovou kameru, tak ty opravdu použitelné jsou pokud vím aspoň o řád výš cenově. Kamery ze stejné kategorie jako starší bazarová zrcadlovka mají problém s nastavením barev a výrazně horší rozlišení a kamerový SW je často obludně pomalý.

   Předem děkuju za tipy.
   Viktorie

  • #42321
   Víťa
   Host

   Dobrý den, co zkusit Canon eos 77D,je už to docela slušný foťák. Ta odolnost bude asi u všech skoro stejná a také bude záležet kus od kusů.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Fotoaparát pro mikroskop?’ nepřijímá nové odpovědi.