Jak fotit ostře smenou8m?

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #48457
   Malky
   Host

   Dobrý den, nově jsem si koupila směnu 8m. Postupovala podle návodu jak zaostřovat, ale když jsem fotky vyvolala, všechny jsou rozmazlené. Chtěla bych vědět, jestli je to mou vinou, nebo foťákem. Máte s ní někdo zkušenost?

  • #48491
   MzM
   Host

   Jako takovou tou malou krabičkou na kinofilm? Je to nějaký pátek, kdy jsem s ní fotil. Nic méně:
   Zkusil bych bez filmu (na B) foťák otevřít a podívat se, jestli je čistá čočka a jestli funguje clona (clona asi funguje, jinak by byly špatně exponované fotky).
   Pak zkusit (pořád otevřené) přiložit pauzák nebo něco matného průsvitného na místo, kde se má zaostřit obraz – pauzák je na místě filmu. Pokud na objektivu nastavím vzdálenost, kdy by měl být sledovaný objekt ostrý, měl by být viditelně ostrý i na tom pauzáku.
   Zkontrolovat, jestli je na dvířkách za místem, kde dopadá obraz pružná podložka, která udržují kinofilm tak, aby “neplandal”, ale byl přitisknutý na místě, kde se obraz promítá.

   No, a podle toho, co se zjistí, je potřeba postupovat dál.

   Vím, že objektiv se dal po vyšroubování jednoho šroubku úplně vyšroubovat ven, tak je možné, že je o otočku vyšroubovaný. Víc, jak tak, jak měl být, se zašroubovat se nedal. Resp. ne o celou otočku.

   Pokud není pružná přítlačná plocha proti místu expozice obrazu, tak asi vyrobit nějakou náhradu.
   Případně vyčistit čočku.

   Víc si nepamatuju.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Jak fotit ostře smenou8m?’ nepřijímá nové odpovědi.