Jak vybrat fotoaparát na natáčení videí

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Jak vybrat fotoaparát na natáčení videí

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #47779
   Anonym
   Host

   Dobrý den,

   obracím se na Vás s dotazem týkající se výběru správné digitálního fotoaparátu, který bude užíván převážně na pořizování krátkých video spotů. Ve firmě jsme se rozhodli natáčet krátká informativní videa týkající se určité problematiky, kdy cílem je, aby to vypadalo co možná nejprofesionálněji. Proto bychom potřebovali poradit s výběrem správného aparátu.

   Když jsem sám prováděl “výzkum” přišel jsem na to, že fotoaparátů je nepřeberné množství a není v mých silách, jako lajkovi, určit, který bude pro náš účel dostačující. Základní kritéria, které by měl přístroj splňovat je:

   1. Dostatečně kvalitní obraz
   2. Port na mikrofon
   3. Cena do 15 000

   Bude se jednat převážně o statické záběry v interiéru. Mým původním favoritem byl Panasonic Lumix CX80, ale ten nemá port na mikrofon, což by přidalo práci v post produkci. Dalším tipem je Panasonic G7 – u toho si nejsem jistý, jestli se úplně hodí na natáčení videí (často je kritizován jeho horší autofocus). Poslední tipem, který je ale nad rozpočet je Canon M50 – jelikož je nejdražší, zajímalo by mě, zda je o tolik lepší, aby se vyplatilo do něj investovat. Budu jenom rád, pokud mi doporučíte nějaký jiný fotoaparát, který jsem přehlédl.

   Poslední má otázka by směřovala na objektiv – jde nějak poradit, který objektiv by na takové záběry byl nejlepší?

   Velice děkuji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Téma ‚Jak vybrat fotoaparát na natáčení videí’ nepřijímá nové odpovědi.