Jaký fotoaparát vybrat

Označeno štítky: 

  • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Tomáš a poslední změna proběhla před 7 roky a 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #6182
      Tomáš
      Host

      Dobrý den,
      mám na Vás obrovskou prosbu o pomoc…
      Již nějaký čas vybírám fotoaparát a snažím se vyzjistit informace o jednotlivých modelech, které mě nějakým způsobem oslovily.
      Bohužel však mám pocit, že čím víc získávám informace, tím víc jsem v háji a nevím pro co se rozhodnout.
      Chtěl bych fotoaparát k focení především památek/architektur (rád cestuji), street foto a i trochu „umělecké foto“ (černobílé, rozostřené atd.)
      Dost mě zaujali kompakty s výměnnými objektivy ale není to podmínkou. Taktéž není podmínkou objektiv s zoomem (rád se naučím s pevným, má z pravidla lepší světelnost)
      Mám omezené finance a chtěl bych proto pořídit co možná největší kvalitu za danou cenu.
      Moc se mi líbí a opravdu moc mě oslovily v této cenové relaci tyto fotoaparáty:

      1. Systémový kompakt Fujifilm FinePix X-Pro1 tělo + 18 mm + 27 mm pevný objektiv
      2. Systémový kompakt Fujifilm X-E2 + 18-55 mm stříbrný
      3.Digitální zrcadlovka Nikon D5200 + 18-55 mm VR II černý

      Můžete mi prosím tedy pomoci s výběrem nebo je třeba nějaké jiné lepší řešení v této cenové relaci?
      Jak říkám kompakt bych upřednostnil (je mi simpatičtější) ale není to podmínkou například na úkor kvality atd.

      Děkuji Vám mnohokrát už jsem z toho nešťastný a nevím si rady

      S pozdravem Tomáš

    • #6183
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den,
      to je prosté: z těchto modelů bych zcela jednoznačně bral ten Fujifilm X-E2 (s přesně tím zoomem, co zmiňujete). Je to opravdu skvělý foťák za skvělé peníze, který se hodí přesně k tomu, co popisujete… Jediný limit je (zejména ve srovnání se zrcadlovkou), že k němu už pak nejde moc přikupovat další objektivy… Tedy jdou, ale jsou buď drahé, nebo moc nefungují… Ale opravdu bych moc neřešil… viz má recenze… http://www.fotoguru.cz/fujifilm-x-e2-recenze/
      JR

      • Odpověď byla upravena před 7 roky a 10 měsíci uživatelem Jan Rybář.
      • #6193
        Tomáš
        Host

        Děkuji moc za radu a ještě se zeptám spíš ze zajímavosti na model – Fujifilm FinePix X-Pro1 tělo + 18 mm + 27 mm pevný objektiv. Láká mě tam světlost objektivů a to že jsou pevné. Taktéž tělo popisují jako velmi zdařilé…
        Nicméně k X-E2 jsem našel ještě sadu s dalším objektivem cca za 27 000,- — Fujifilm X-E2 + 18-55 mm + 55-230 mm stříbrný (Megapixel).

        Tak nevím „)

        • #6195
          Jan Rybář
          Správce

          Tomáši, já už bych to X-PRO1 nechal spíš plavat, ač to byl svého času špičkový stroj – ale mířící na náročný provoz a, přece jen, už pár let starý… ale: neumím dobře posoudit, neměl jsem ho v ruce. A ano, to X-E2 se dá nyní koupit i s tím zoomem… Sice skoro neostří (je velmi líný), ale kreslí slušně…
          Případně doporučuji se optat mého známého Marcela Konečného, je to velký milovník Fuji a má i svůj eshop, napište mu, přesně řekne plusy a minusy volby mezi x-pro1 a x-E2 … viz http://www.fujifoto.cz

          Mějte se,
          JR

          • #6197
            Tomáš
            Host

            Ještě jednou mnohokrát děkuji.

    • #6185
      MzM
      Host

      Mám zkušenosti pouze se zrcadlovkami Nikon, tak ohledně Fujifilm můžu soudit pouze podle toho, co jsem se dočetl na netu. Takže za mě:

      FujiFilm jsou technologicky úžasné stroje, ale třeba první zmiňovaný má nový bajonet a je na něj dostupných jen hodně málo objektivů, které navíc nebudou úplně lenvé. Zase je menší a lehčí.

      Zrcadlovky nabízí obrovské množství příslušenství (zejména objektivů) a ze své zkušenosti taky vím, že je ho spousta dostupného z druhé ruky. A jsou to věci plně funkční za velmi rozumné peníze.

      Fuji:
      + velikost
      + hmotnost
      + technologická špička
      – málo objektivů
      – horší AF
      – slabší výdrž baterky (píšou cca 300 snímků)

      Zrcadlovka (Nikon)
      – trochu větší
      – těžší
      – složitější mechanika, teoreticky se tam toho má víc co pokazit
      + baterky vydží víc (u mé historické D300 kolem 1500 snímků, u D5200 to bude předpokládám trochu míň)
      + jednoznačně rychlejší AF (ostřící modul)
      + nepřeberné množství objektivů, blesků, mezikroužků, …
      + cena
      + dostupnější věci z drué ruky

      • #6194
        Tomáš
        Host

        Děkuji mnohokrát

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Jaký fotoaparát vybrat’ nepřijímá nové odpovědi.