Jaký objektiv

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin R. a poslední změna proběhla před 4 roky a 12 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #26917
      Martin
      Host

      Dobrý den,
      chtěl bych si pořídit zrcadlovku, dle rad nalezených zde jsem se rozhodl pro model Canon 77D, ale v setech se prodává pouze s objektivem (objektivy) s clonou od 4 místo běžně dostupných 3,5. Uvažuji proto o koupi těla a objektivu zvlášť. Jelikož jsem zrcadlovkami nepolíben, poprosil bych o radu, jaký základ, popř. i druhý zoom vybrat, v obchodech jsem nalezl vždy několik různých.
      Moc děkuji

    • #27085
      MzM
      Host

      Rozdíl mezi clonou 3,5 a 4 je prakticky nepoznatelný. Pokud jde o zoom, podíval bych se taky jestli třeba objektiv s min. clonou 3,5 má tuhle clonu i na dlouhém ohnisku. Pokud ne, a ten s clonou 4 ano, pak je ten s clonou 4 i na „dlouhém konci“ lepším objektivem.

    • #27436
      Břeťa
      Host

      Dobrý den přátelé dobrého světla. Obracím se na vás s prosbou o pomoc při rozhodování zda si koupit Sigma 70-200mm f/2,8, DG OS HSM Sport nebo Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD G2 verze pro Nikon. Zjistil jsem, že na vebu jsou dostupné jen povrchní informace bez komentářů od uživatelů, fotografů.
      Budu rád, když mi pomůžete s výběrem, proč si koupit mezi těmito dvěma objektivy.
      Předem děkuji za vaše odpovědi.
      BM

    • #27440
      Martin R.
      Host

      Tyto nové verze objektivů neznám. Měl jsem starou Sigmu 70–200 mm F2,8 EX DG OS HSM a to nebyl žádný zázrak – pomalé ostření, problémy s protisvětlem, kresba na F2,8 velmi slabá. Jednalo se o verzi z roku 2011, dá se předpokládat. že moderní objektivy budou kvalitnější, ale s výběrem bohužel poradit nemůžu.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Jaký objektiv’ nepřijímá nové odpovědi.