Jediný objektiv na cestování – Nikkor 35mm f/1.8 (+ iPhone 7 Plus)

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Jediný objektiv na cestování – Nikkor 35mm f/1.8 (+ iPhone 7 Plus)

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin R. a poslední změna proběhla před 5 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #23090
      Honza
      Host

      Ahoj,
      určitě nejsem první, kdo řeší podobnou otázku a tak by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenosti s tím, vzít si na cesty k zrcadlovce z důvodu úspory místa pouze jeden objektiv – a to pevný. Zatím u mě vyhrává pevný Nikkor 35mm f/1.8, který chci používat v kombinaci s iPhonem 7 Plus (fotí slušně, měl bych ho pro záběry, které se do zrcadlovky nevejdou). Moje otázka tedy zní, zda jste někdo cestoval jen s tímto objektivem a stačilo vám to, nebo jestli si mám raději místo něj vzít univerzálnější setový 18-55mm.
      Děkuji moc za názory.
      Honza

    • #23144
      MzM
      Host

      Tuhle jsem si na Kanáry bral kde co, nakonec jsem většinu odfotil 18-70 (APS-C). Bral jsem ještě 35mm, 50mm, 70-300. Spousta fotek je na 18mm hodně kolem 24mm, pak 60-70mm. Asi by to nějak šlo i tou 35mm, ale to jsem nezkoušel, neumím. Přece jenom na přehled krajiny je 35 dost dlouhé ohnisko.
      Medvědí soutěska – to samé.
      Novější 18-55 asi bude opticky lepší jak můj (bývalý) 18-70. Poku bych měl místo, tak bych bral 18-55 + 35 do kapsy, pokud ne tak jen 18-55.
      Zase pokud se budu většinou pohybovat v interiérech, (kde se může fotit) tak 35-ka pochytá víc světla…

    • #23211
      Martin R.
      Host

      S jedním objekrivem se dá cestovat a fotit. Já osobně bych zvolil kratší ohniskovou vzdálenost než 35 mm. Na poslední cestě jsem měl půjčený Canon M50 s jediným objektivem 22/2 a fotky z toho vyšly dobře.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Jediný objektiv na cestování – Nikkor 35mm f/1.8 (+ iPhone 7 Plus)’ nepřijímá nové odpovědi.