Jsem ve slepé uličce?

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Jsem ve slepé uličce?

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #42824 Odpovědět
   Alois Vank
   Host

   Postupně jsem dokoupil výbavu k Sony ILCA 68. Mám Tamron AF 17-50 F2,8, Tamron SP 70-300 F4-5,6, Tamron SP 90 F2,8 Di MACRO 1:1 USD, TokinaSD 11-16 F2,8(IF)DXll,Sony SAL 35 F1,8, Sony SAL 50 F1,4, blesk Nissin 700 + Air 1. Celou výbavu nevyužívám jak jsem si představoval. Zjistil jsem, že při nedostatku světla má Sony A68 na fotkách šum již při ISO 1600-2000. Nahradit A68 již asi nelze tak přemýšlím o prodeji kompletní výbavy (asi pořádně pod cenou) a koupi nějaké náhrady s 1-2 objektivy. Nevím zda Fuji … nebo něco jiného co by mělo lepší kvalitu při vyšším ISO a nebylo příliš velké. Na turistiku a na kolo mám Sony R100 ll. Dnes nevím jak dále. Poradí mi někdo jak dále? Doporučuji každému ať pro začátek to nepřehání s výbavou aby nedopadl jako já.

  • #42888 Odpovědět
   MzM
   Host

   Nakoupené objektivy mají bajonet sony A? Pokud nevyhovuje tělo, nejspíš lze sehnat jiné se stejným bajonetem, případně tělo se sony E + adaptér A -> E (např https://www.bhphotovideo.com/c/product/1008165-REG/sony_laea3_a_mount_to_e_mount_lens.html).

   Ale A68 není úplně zastaralý stroj, moc lepší výsledky s APS-C čipem u novějších strojů bych nečekal. Možná budou mít lepší odstranění šumu už ve foťáku (větší výpočetní výkon), senzory dneska už moc lepší nejsou, naráží na fyzikální limity (2015 vs 2020*).

   Šum při nedostatku světla je jeho fyzikální vlastnost, slušně redukovat se dá postprocesem. Fyzikálně se dá zmenšit jen “nachytáním” více fotonů, což obnáší větší čočky a větší senzory.

   Za mě tedy není proč zoufat (světlo prostě šumí), foťák si nechat a zkusit najít nějaký slušný nástroj na odstranění šumu. Třeba Zoner umí “odstraňovač šumu” nastavit tak, že dává velmi slušné výsledky.


   * (zdánlivě?) lepší kvalita nových foťáků se dnes dohání právě výpočetním výkonem.

  • #42895 Odpovědět
   Alois Vank
   Host

   Díky za povzbuzení. Všechny objektivy mají samozřejmě bajonet Sony A. Zkusím se s tím poprat pomocí Zoneru. Ještě jednou DÍKY.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Jsem ve slepé uličce?
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">