Lenspen na čistění filrů

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Lenspen na čistění filrů

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Aleš a poslední změna proběhla 6 dní, 9 hodinami.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #41232 Odpovědět
   Janas
   Host

   Vyčetl jsem doporučení, že pro čistění filtrů na objektivy je nejlepší štětec lenspen. Doposud čistím tak, že ofouknu balonkem, a pak podle potřeby použiju destilkou navlhčené mikrovlákno Rodenstock. Myslím, že čistění lenspenem místo mikrovláknem by mohlo být šetrnější. Používám BW filtry, a rád bych bych je uchoval ve 100 % stavu. Můžete mi prosím doporučit nějaký konkrétní osvědčený typ lenspenu, se kterým máte dobré zkušenosti ? Vzhledem k cenám objektivů a filtrů cena lenspenu až tak nerozhoduje – má smysl si připlatit ?

  • #41593 Odpovědět
   Martin R.
   Host

   Co třeba lenspen přímo od českého výrobce filtrů https://www.vffoto.com/prislusenstvi-filtru/cisteni/cistici-stetec-lenspen-vffoto ?

  • #41646 Odpovědět
   Aleš
   Host

   Roky čistím UV a ochranné filtry, přední i zadní členy objektivů utěrkami na brýle (z optiky) tak, že dýchnu na filtr a dokonale vyčistím. Ještě se mi nestalo, že bych filtr, nebo objektiv tímto způsobem čištění znehodnotil a nebo poškodil ochranné vrstvy…

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Lenspen na čistění filrů
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">