Malý kompakt, nebo špičkový fotomobil?

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Malý kompakt, nebo špičkový fotomobil?

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel LuKy57 a poslední změna proběhla 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #47148
   LuKy57
   Host

   Focení je můj kůň zhruba 50 let. Pro “opravdové” focení mám jedenáctikilový fotobatoh s Nikon D7000 a příslušenstvím. Elektrocykloturistika přede mne postavila problém jak celkem obstojně fotit a při tom díky fotobatohu nesnížit dojezd kola o 30 km. Koupil jsem malý kompakt Sony CyberShot DSC-RX100. Ten ale po cca pěti letech služby “neopravitelně” odešel do věčných lovišť.
   I tak jsem s sebou tahal po kapsách foťáček s náhradním aku a krom toho ještě telefon Honor 10 s ne zcela hvězdným foťákem.
   Takže moje žádost o názor, doporučení, radu zní?
   Mám jít původní cestou, tj. koupit jiný malý kompakt, jaký? A nebo z fotořetězce kompakt vyřadit a ušetřený peníz investovat do hvězdného fotomobilu? Např. Samsung Galaxy S20 Ultra, Samsung Galaxy Note20 Ultra, Xiaomi Mi 10 Pro. Potřebuji Google, takže Huawei bohužel padá.
   Díky za názor a doporučení.

  • #47149
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, já obecně focení mobilem v mnoha situacích doporučuji, ale ve Vašem bych se skoro bál, že budete zklamaný – pokud máte zkušenost s klasickým světem a měl jste RX100, zůstal bych u foťáku. Moje rada je tedy trochu nudná: držte se té samé řady. Sony RX100 iii se dá nyní koupit za 12 000 Kč, což je solidní, verze vi, která má i zoom, něco kolem 21 000 Kč. Před týdnem jsem to doplňoval do tabulky s přehledem rozumných foťáků… https://www.fotoguru.cz/nejlepsi-fotoaparaty/

   Držím palce, JR

  • #47252
   LuKy57
   Host

   Dobrý den, děkuji za doporučení. Mé myšlenkové pochody se nyní ubírají následujícím směrem. Kolo je v současnosti zazimováno a elektroběžky zatím nikdo nevynalezl. Do jara jsem schopen všechny mé potřeby obsloužit zrcadlovkou. Jaro 2021 je termín, ve kterém se rozhodnu. Fotomobil nabízí krom foťáku i spoustu funkcí, bez kterých se neobejdu, jedna za všechny – cyklo a turistická navigace – mapy.cz. Začátkem roku by se měl Samsung blýsknout variantami S21, i když od inovací foťáků se mnoho neočekává a Xiaomi představí řadu Mi11, kde se naopak do foťáků jisté naděje na další vylepšení vkládají. No a třeba Biden něco pořeší i s Huawei. Možná půjdu cestou fotomobilu, protože od něj spíše očekávám rodinné a dokumentární foto pro fotoknihy, ale i rozumné 4K video. A když bych byl zásadním způsobem zklamán, nainvestuji ještě do malého kompaktu. Samozřejmě budu netrpělivě vyhlížet případné nové recenze “fotomobilů” na FotoGuru.cz
   Ještě jednou děkuji a mějte krásné dny s tím nejlepším světlem.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Malý kompakt, nebo špičkový fotomobil?’ nepřijímá nové odpovědi.