objektiv vhodný pro analogovou zrcadlovku s digitální zrcadlovkou

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám objektiv vhodný pro analogovou zrcadlovku s digitální zrcadlovkou

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #42228 Odpovědět
   Sofie
   Host

   Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu a názor. Vlastním digitální zrcadlovku Canon 600D a mám možnost koupit za fajn cenu objektiv Canon EF 17-40mm f/4 L USM. Vyplatí se mi to nebo to ponese příliš moc nevýhod?
   Děkuji za názory!

  • #42255 Odpovědět
   MzM
   Host

   Na canon.cz píšou: “Model EF17-40 mm f/4L USM je lehký, mimořádně širokoúhlý objektiv řady EF se zoomem od společnosti Canon. Je velice vhodný především pro použití s digitálními zrcadlovkami řady EOS s konverzním faktorem ohniskové vzdálenosti vyšším než 1.”

   Analogová zrcadlovka je označován přístroj fotící na film. Protože je objektiv označen EF, nejspíš půjde o objektiv, který zvládne větší čip, jak Canon 600D – označují se jako “full frame” (FF)- senzor stejně velký jako políčko filmu – odtud možná ten analog…

   FF objektivy zaručují, že obrazem pokryjí větší senzor a mechanicky se “nepotkají” s velkým zrcátkem. Na modelu 600D nebude s tímto objektivem problém.

   Druhá věc je, že FF objektivy proti těm na menší čipy jsou výrazně větší, těžší a dražší, zase se ze snímaného pole nepoužívají okrajové části, které bývají opticky horší (protože fyzika), takže FF objektivy použité na menší čip většinou poskytnou velmi dobrou kvalitu obrazu.

   Z citace z canon.cz mi pak vychází, že právě okraje obrazu nejsou úplně košer, tak doporučují použití právě na menších čipech.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: objektiv vhodný pro analogovou zrcadlovku s digitální zrcadlovkou
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">