Olympus OM-D E-M10 – Nikon?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Olympus OM-D E-M10 – Nikon?

Označeno štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jan Rybář a poslední změna proběhla před 4 roky, 6 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3330

  [email protected]
  Účastník

  Dobrý den, zvažuji nákup fotoaparátu Olympus OM-D E-M10. Vím, že se jedná o fotoaparát z kategorie kompakt. Znám tento přístroj a vím, že fotí skvěle. Přesto mě pořád láká tradiční plnohodnotná zrcadlovka Nikon. Proto bych se Vás chtěl zeptat, k jaké řadě Nikon by se tento Olympus OM-D E-M10 dal alespoň v hodně hrubých rysech přirovnat? Co například porovnání s Nikon D5500? Chci fotit: rodinu, přírodu. Děkuji Vám za odpověď.

 • #3332

  Jan Rybář
  Moderátor

  Dobrý den,
  díky za dotaz: tyhle dva foťák jsou trochu jiné světy – hlavní výhodou tohoto Olympusu je právě ona kompaktnost. Volil bych ho tedy v případě, že pro Vás právě ona malá velikost hraje zásadní roli (je dobré se nevláčet se zrcadlovkou)… A ač by lidé z Olympusu nesouhlasili, tak kvalita fotek z onoho Nikonu bude prostě vyšší – už je kvůli větší velikosti čipu a, jakkoli to zní banálně, “více čočkám” ve větším objektivu. (Samozřejmě, i na Olympus existují objektivy zcela skvělé, ale jsou drahá a rozměrnější…). Tedy pokud nechcete vysloveně malý foťák, radím držet se zrcadlovek… JR

Téma ‚Olympus OM-D E-M10 – Nikon?’ nepřijímá nové odpovědi.