Olympus OM-D E-M10 – Nikon?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Olympus OM-D E-M10 – Nikon?

Štítky: ,

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Jan Rybář a poslední změna proběhla 5 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #3330
   [email protected]
   Účastník

   Dobrý den, zvažuji nákup fotoaparátu Olympus OM-D E-M10. Vím, že se jedná o fotoaparát z kategorie kompakt. Znám tento přístroj a vím, že fotí skvěle. Přesto mě pořád láká tradiční plnohodnotná zrcadlovka Nikon. Proto bych se Vás chtěl zeptat, k jaké řadě Nikon by se tento Olympus OM-D E-M10 dal alespoň v hodně hrubých rysech přirovnat? Co například porovnání s Nikon D5500? Chci fotit: rodinu, přírodu. Děkuji Vám za odpověď.

  • #3332
   Jan Rybář
   Moderátor

   Dobrý den,
   díky za dotaz: tyhle dva foťák jsou trochu jiné světy – hlavní výhodou tohoto Olympusu je právě ona kompaktnost. Volil bych ho tedy v případě, že pro Vás právě ona malá velikost hraje zásadní roli (je dobré se nevláčet se zrcadlovkou)… A ač by lidé z Olympusu nesouhlasili, tak kvalita fotek z onoho Nikonu bude prostě vyšší – už je kvůli větší velikosti čipu a, jakkoli to zní banálně, “více čočkám” ve větším objektivu. (Samozřejmě, i na Olympus existují objektivy zcela skvělé, ale jsou drahá a rozměrnější…). Tedy pokud nechcete vysloveně malý foťák, radím držet se zrcadlovek… JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Olympus OM-D E-M10 – Nikon?’ nepřijímá nové odpovědi.