Sigma 17-70mm 2.8 nebo Nikon 50 mm 1.8

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Sigma 17-70mm 2.8 nebo Nikon 50 mm 1.8

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Olda S. a poslední změna proběhla před 5 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #21841
      Marek Hanulík
      Host

      Dobrý den! Mám Nikon D5600 s objektivem Nikon 18-140mm chtěl bych si k němu dokoupit další objektiv. Rozhoduji se mezi Sigmou 17-70mm 2.8 nebo Nikon 50mm 1.8.Máte s těmito objektivy zkušenost a mohl by jste mi poradit na co se který z objektivu hodí. Děkuji Marek

    • #21857
      Mýla
      Host

      Ta padesátka je portrétní objektiv, pokud fotite nějaké portréty, určitě ji pořiďte.

    • #21961
      MzM
      Host

      Za mě 50-ka na APS-C moc použitelná není mnohem častěji jsem sahal po 35mm. Lidi ji podle mě kupují, protože to vidí u druhých, a pak jim leží doma. Portrét zvládne slušně i s tou Sigmou i s tou 18-140. Když, tak bych raději tu Sigmu (do větší tmy) nebo pak něco delšího do ZOO.

    • #21964
      Olda S.
      Účastník

      Sigma 17-70/2,8-4 je pouze průměrný objektiv, krátce jsem ho měl půjčený a vůbec ničím mě nezaujal. Naproti tomu Sigma 17-50/2,8 je skvělý základní univerzální objektiv s výborným poměrem cena/výkon. Mám ho řadu let a neměnil bych.
      Pokud jde o 50/1,8, tak ten je krom portrétů také mimořádně vhodný pro fotografování plochých předloh, má výbornou ostrost a zcela minimální sférické zkreslení.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Sigma 17-70mm 2.8 nebo Nikon 50 mm 1.8’ nepřijímá nové odpovědi.