Širokoúhlý objektiv – kresba obrazu

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Širokoúhlý objektiv – kresba obrazu

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #42731 Odpovědět
   Michal
   Host

   Zdravím,

   potřeboval bych poradit ohledně objektivu, resp. těla. Mám zrcadlovku Nikon D5300, ke které používám širokoúhlý objektiv Tamron SP 10-24 mm F/3.5-4.5 Di II VC HLD, a při focení se často potýkám s následujícími problémy:

   1) Kresba uprostřed snímku je ostrá, kdežto u okrajů snímků je rozmazaná (podobně u záběrů na výšku, tam je neostrá horní část snímku), a to i při menším nebo větším clonovém čísle. Občas se nicméně přece jen podaří fotka, která má kresbu ostrou i v okrajích.
   2) Mám fotoaparát na stativu a při vyfocení je záběr nezaostřený (přitom vím, že fotoaparát zaostřil), kdežto při vyfocení druhého stejného snímku je záběr již ostrý (expoziční hodnoty ani stanoviště fotoaparátu jsem přitom nijak neměnil).
   3) Zkoušel jsem s Tamronem fotit ze stativu i noční snímky na dlouhou expozici, nicméně výsledné snímky byly totálně rozmazané, jako kdybych je fotil z ruky – foťák se přitom během expozice vůbec nepohnul, stativ byl ustavený pevně.

   Myslel jsem si, že všechny tyto problémy způsobuje právě objektiv, a přemýšlel jsem o zakoupení jiného. Byl jsem se poradit v jedné zdejší fotoprodejně a tam mi bylo řečeno, že to bude naopak spíše tělem, že prý Tamron je k Nikonu jedna z nejlepších možností. Přitom výše zmíněnou zrcadlovku nemám nijak dlouho a při používání jiných objektivů (zn. Nikkor) s ní vůbec žádné problémy nejsou.

   Našel by se zde někdo, kdo by mi mohl v této věci poradit? Zda zakoupit nový objektiv, nové tělo, anebo zda dělám něco špatně já?

   Děkuji moc a přeji dobré světlo!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Širokoúhlý objektiv – kresba obrazu
Informace o uživateli:





<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">