Úprava měřítka archeologických fotografií

Úvodní stránka Fotofórum Úpravy fotografií Úprava měřítka archeologických fotografií

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla 1 měsícem, 4 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #40050 Odpovědět
   David V.
   Host

   Zdravím všechny přispěvatele fóra.

   Studuju archeologii a píšu bakalářku, jejíž součástí je databáze fotek kamenných artefaktů. Aby měly fotky vědeckou výpovědní hodnotu, potřebuju je do práce vložit v jednom společném měřítku. Bohužel jsem při pořizování fotek nepoužil stativ, takže každý artefakt je v jiné vzdálenosti od objektivu, čili nejsou ve stejném měřítku… Budu tedy potřebovat prostřednictvím nějakého softwaru upravit fotky tak, aby všechny předměty byly ve stejném měřítku 5 cm. Poradí někdo?

   Díky předem…

  • #40150 Odpovědět
   MzM
   Host

   Aby byly fotky jakoby stejným objektivem, stejným ohniskem a ve stejné vzdálenosti? Nebo všechny fotky s rozměrem 5cm? Co je měřítko 5cm?
   Spousta informací o fotce je v EXIFu. Kouzla s obrázky pak umí “automaticky” dělat třeba imagemagic (https://imagemagick.org/). Asi bych se vydal tímto směrem.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Úprava měřítka archeologických fotografií
Informace o uživateli:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">