výběr nové zrcadlovky

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 5 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #23441
      Jirka
      Host

      Prosím poraďte,
      vybírám novou zrcadlovku (původní fotoaparát jsem utopil), fotím sport, vodu v létě i v zimě, za všech světelných podmínek, noční snímky i portréty. Pro mé potřeby a možnosti ( i finanční) jsem si vybral Nikon D 5600. Je to dobrá volba? Pokud ano, s jakým objektivem nebo objektivy? Prohlížím nabízené sady na stránkách nikonu.
      Děkuji za vaše rady
      dědek Jirka

    • #23545
      Mýla
      Host

      Co třeba toto:

      Nikon D7200
      Sigma 17-70mm F2.8-4 DC Macro OS HSM

      Jaký máte rozpočet?

    • #23597
      Martin R.
      Host

      Nikon D5600 není špatná volba, ale výprodejový Nikon D7200 za necelých 17 000 bude pro sport určitě lepší.

    • #23666
      mirek
      Host

      Dobrý den,
      dovoluji si Vás požádat o radu.Kdysi,opravdu kdysi jsem do fot.světa zabloudil s fotákem Flexaret a dalšími včetně vyvolávání filmů i fotek.Prostě doba kamenná z dnešního pohledu,ale nejsem tímto úplný nováček a nyní po obeznámením v těch všech šílených značkách a technikách bych si pro důchod chtěl pořídit zrcadlovku.Vyznat se v dnešní době v tom všem je opravdu problém ,ale chci Vám to zjednodušit vzhledem k mojim prioritám co by mne oslovilo,t.j.chci fotit zoomováním ,ale i někdy portréty ,krajinu,letadla možná atd.Nevím ale zda ten můj vybraný Nikon 5600 s obj.18-55 a 70-300 je v setu za 25.190,-např.by byl dostatečný proti Nikonu P 900 nebo P 1000 který mne hodně láká,ale zda pro nynější začátek ta P1000 bny nebyla trochu moc na mne.Vím ,že ta P900 nemá RAW,je o polovic dnes levnější než P 1000.
      Moc děkuji

    • #23683
      Mýla
      Host

      Ten set od Nikonu je dobrá volba. Lepší volba než super zoom.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Téma ‚výběr nové zrcadlovky’ nepřijímá nové odpovědi.