Fotoguru roku 2018 – doporučte nám nejlepší kandidáty!

Co skvělého fotografického z roku 2018 by nemělo zapadnout? Budu rád za tipy od vás, čtenářů – ty nejzajímavější vyberu a zveřejním v již třetím ročníku přehledu Fotoguru roku 2018.

Fotografové
Fotografů je mnoho, ale jen někteří se mohou umístit! Foto: Everett225/Depositphotos.com

Proč to vše? V ČR existuje bezpočet skvělých fotosoutěží, fotografů, fotověcí – výstav, blogů, knih, profilů na známých i neznámých sítích.

Mnoho z nich se dočká zasloužené pozornosti, ale mnoho z nich zapadne… Což je škoda.

V uplynulých dvou letech jsem s pomocí čtenářů sestavil seznam těch foto-věcí, které mě v daném roce nějak výrazně zaujaly a které si zaslouží, aby se na ně ukázalo nadšeně prstem.

Tu jsou loňské a předloňské výsledky: Fotoguru roku 2016 a Fotoguru roku 2017.

A i letos budu moc rád, pokud mi pomůžete – a stanete se tak spoluautory tohoto dobrodružství s mírně otevřeným koncem!

Jak to funguje:

Na seznam Fotoguru roku patří lidé nebo instituce v ČR, kteří v roce 2018 něčím fotografickým “vystoupili z řady” a vytvořili něco mimořádného – ne nutně velkého, ne nutně masového, ne nutně náročného, ale zkrátka zasluhujícího uznalé pokývání hlavou.

– Nejde jen o fotky, naopak – samotných fotek může nakonec být na seznamu málo: ale i o výstavu, sérii fotografií, knihu, projekt, cokoliv, co má něco společného se světem fotografování.

– Není to soutěž, jen seznam zhruba 10 – 20 skvělých věcí bez pořadí. Smyslem není kopírovat skvělé počiny oceněné jinde, ve velkých soutěžích, ba naopak: podtextem je zvýraznit něco, co by mohlo zapadnout.

– Kdo to vše vybere? I v tomto třetím (stále mírně pokusném) roce já, Jan Rybář, provozovatel webu Fotoguru.cz. Ale slibuji, že už brzy vše uděláme organizovaněji, třeba s porotou a jasnějšími pravidly – ale začít je důležité.

A budu rád za pomoc.  Prosím, pošlete mi prostřednictvím formuláře níže své tipy, klidně i anonymně! Všechny prozkoumám, vyberu, vyhodnotím… Zasílat tipy je možné do úterý 11. prosince, brzy poté výsledky ankety zveřejním….

Díky! Jan Rybář

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*