Co je toto za stránky?!

Co je toto za stránky?

Provozovatel těchto stránek na portrétu pouličního fotografa z Afghánistánu v roce cca 2002. (A ano, s oblíbeným otoaparátem Nikon FM2).
Provozovatel těchto stránek na portrétu pouličního fotografa z Afghánistánu v roce cca 2002. (A ano, s oblíbeným fotoaparátem Nikon FM2).

Tedy především:  provozovatel těchto stránek nebyl, není a nebude fotoguru. Mimojiné proto, že by tento názor porušil jedno z jeho hlavních pravidel fotografování: „Když se fotograf začně brát vážně, dopadne špatně.“ Tedy žádný fotoguru.

Prostě se jen jednoho dne rozhodl, že ke stránkám se svými kurzy fotografování potřebuje ještě samostatný web, na nějž by se dala umísťovat různá moudra.

Zvažoval tedy různé domény, například:

www.Texty-o-tom-co -vam-pomuze-fotit-lepe.cz
www.Zaklady-fotografovani-opravdu-pro-kazdeho.cz
www.Bavi-me-ucit-foceni-tak-mam-holt-web-no-proc-ne.cz

Nakonec  se však rozhodl to vše zkrátit na Fotoguru.cz

Pokud by Vám to nedalo, něco se o něm můžete dozvědět z osobních stránek www.janrybar.cz nebo ze stručného shrnutí níže.

Jan Rybář

Jan Rybář není fotoguru, jen provozuje pro vlastní potěchu web toho jména.

Trochu fotografuje (v roce 2004 vyhrál hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo) a vede oblíbené kurzy fotografování – viz stránky Amaze.cz.

Také občas píše knihy – detektivky Čtvrtá kostka se prodalo přes 10 000 kusů, reportážní knížka Historky z konce světa byla v roce 2009 v anketě časopisu GEO a serveru Hedvábná stezka zařazena mezi TOP 30 nejlepších česky psaných cestopisů všech dob.

Srdcem je novinář (13 let v MF DNES – zahraniční oddělení), v současnost hlavně konzultant a lektor všeho možného (od fotografování přes tvůrčího psaní po online marketing).

Web Fotoguru mu – k jeho radosti – zabírá stále více času: každý den na něj přijde kolem dvou tisíc návštěvníků…