Nejlepší fotomobily – léto 2019

Jaké jsou nejlepší fotomobily? Jaké mobily dokáží při fotografování podat nejlepší výkony? V minulých měsících jsem otestoval několik modelů kandidujících na titul nejlepší mobil na světě. Tu je přehled článků, až jich bude více, snad budu schopný poradit trochu lépe a vše rozšířit.

Mobily umí fotit stále lépe a je třeba brát je vážně… Ilustrace: Depositphotos.com

Nedá se nic dělat – jednou tahle stránka prostě vzniknout musela. Stále více čtenářů a účastníků mých kurzů se mě ptá, co je dle mého nejlepší fotomobil. Dlouho jsem říkal, že slovo fotomobil je nesmysl, že od fotografování jsou fotoaparáty a že malé čipy a čočky pořádné stroje nahradit nemohou.

Pak jsem si ale pořídil iPhone X a s lehkým zděšením si všiml, že ho používám pro běžné rodinné focení až podezřele často. Definitivní zlom nastal v polovině roku 2018, kdy se fotografování mobilem opravdu utrhlo z řetězu a firma Huawei, ať se nám to líbí, nebo ne, začala určovat, co od fotografování mobilem čekat.

A na jaře 2019 tedy vznikl tento přehled skeptického fotografa, který úplně neví, jak naložit s faktem, že ty chytré telefony zkrátka fotí lépe, než jsme kdy čekali.

Nejlepší fotomobily 2019

Pokud se mně nyní optáte, jaký mobil si pořídit na fotografování, moje odpověď zní: Já osobně bych se nesporně držel iPhonů, na můj osobní iPhone X nenechám dopustit.

Pokud byste ale ze mě páčili odpověď a ptali se trochu jinak (“A co fotí nejlépe, sympatie nesympatie?!), pak odpověď bude opravdu trochu jiná: nenáročným (ale i zkušenějším fotografům) v dané chvíli nesporně nejvíc nabízí Huawei P30 Pro.

Recenze fotomobilů (chronologicky)

Xiaomi Mi 9 – solidní fotky za slušné peníze (recenze)

Xiaomi Mi 9 patří k fotomobilům, o nichž se mluví - ač cenově patří do střední třídy, dokázal se se ...
Více zde

Samsung Galaxy S10+ a fotografování (recenze)

Samsung Galaxy S10+ je další vlajkovou lodí této značky, u níž automaticky naskočí otázka: A jak ten mobil fotografuje? Na ...
Více zde

Huawei P30 Pro – mobil s foťákem, který vidí do dálky (recenze)

Huawei P30 Pro je další z řady mobilů, o nichž se mezi fotografy hodně mluví, a to nejen kvůli obrovské ...
Více zde

Huawei Mate 20 Pro v rukách náročného fotografa (recenze)

Huawei Mate 20 Pro je další z mobilů, který dokázal přitáhnout hodně pozornosti technologickými “výstřelky”. Vzal jsem ho do rukou ...
Více zde

Samsung Galaxy S9 Plus – Recenze fotoaparátu

Jak fotí Samsung Galaxy S9 Plus? A jak si stojí v nekonečném srovnávání s iPhonem nebo rostoucími konkurenty á la ...
Více zde

Huawei P20 Pro v rukách uživatele iPhonu X (recenze)

Huawei P20 Pro vyvolává hodně pozornosti svými třemi objektivy, mohutným využíváním principů umělé inteligence a nekonečnými debatami na téma, zda ...
Více zde

iPhone X – revoluce, evoluce, nebo nuda? (recenze)

iPhone X a fotografování je velké téma - někdo je uhranutý a mluví o revoluci, jiný zívá nudou, případně připomíná, ...
Více zde

Reklama


Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*