Nejlepší fotomobily – pohled fotografa (červen 2024)

Jaké jsou nejlepší fotomobily? Jaké mobily dokáží při fotografování podat nejlepší výkony? Mnoho let pravidelně testuji “vlajkové lodi” kandidující na titul nejlepší mobil na světě, ale i levnější typy pro méně náročné použití. Zkrátka, pokud tápete, co nyní koupit, zde je podrobný přehled recenzí, srovnávací tabulka i mé doporučení.

(Přehled aktualizován 3. června, ceny aktualizovány 2. května 2024)

Jaký je nejlepší mobil na fotografování? A co dnes mobily vlastně dokáží ve srovnání s “pořádnými foťáky”? Před lety jsem krom fotoaparátů začal testovat také mobily – zpočátku nesystematicky, ale nyní už mám přehled o všem podstatném, co se na trhu děje.

Osobně se mnoho let držím iPhonů (nyní mám iPhone 15 Pro), podávají prostě velmi stabilní výkony a ve zpracování obrazu toho stále (dle mého) umí nejvíce. A hrají zásadní roli i v mých kurzech Fotokouzla s iPhonem a online kurzech focení s iPhonem.

Ale: rozhodně nepatřím k iPhonovým fanatikům – ostatně v mém přehledu nejlepších mobilů pro focení mají “androidy” velmi zásadní místo. (A pořádám i kurzy focení mobilem s Androidem).

Ceny nejlepší fotomobilů – rychlé srovnání

Není v mých silách průběžně sledovat ceny, tedy sem dávám průběžně aktualizovaný přehled přímo z Heuréky a link na Alza.cz.

Srovnání cen na Heureka.cz

Různé varianty na Alza.cz

Mohou partneři ovlivňovat vyznění této tabulky? Rozhodně ne! Dlouhodobě spolupracujeme se srovnávacím portálem Heureka.cz a velkými e-shopy včetně Alza.cz. Od Heureky dostáváme nevelkou provizi za vaši návštěvu, od Alzy případně za nákup. Cena pro vás však samozřejmě vždy zůstává stejná a vždy platí: recenze na Fotoguru jsou a budou zcela nezávislé.

Nejlepší fotomobily – co nyní vybrat?

Níže najdete pravidelně aktualizovanou tabulku toho, co nyní doporučuji koupit pro různé typy uživatelů, linky na mé recenze i odkazy přímo do e-shopů ke kontrole aktuálních cen (které se neustále mění).

Recenze nezahrnují ani zdaleka vše, co je dostupné na trhu – přesto však nabízejí mimořádně podrobný pohled: ve všech případech se jedná o velmi detailní články vzešlé z minimálně jednoho týdne testování, vždy obsahují několik desítek testovacích fotek a často i video – tedy vám dají možnost vše opravdu pořádně posoudit.

Díky moc za přízeň Jan Rybář

Jak podpořit mé další recenze (díky!)

Pokud vám tato stránka pomohla, chtěli byste podpořit přípravu mých dalších článků a kupujete mobily na Alza.cz, použijte, prosím, tento link: Mobilní telefony na Alza.cz (Jde o tzv. affiliate link – od Alzy získám nevelkou provizi a pro vás zůstane cena samozřejmě stejná.) Díky!

Nejlepší fotomobily pro maximalisty

Aneb: „Chci opravdu dokonalou vlajkovou loď.“

Typ fotomobilu Charakteristika Cena na Alza.cz a Heuréka.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra recenze zde Samsung Galaxy S23 Ultra je v danou chvíli nejrozumnějším univerzálním strojem pro široké použití. 200 Mpx snímač opravdu dává smysl a hlavní výhoda oproti (zejména) iPhonům je skvělý zoom s desetinásobným přiblížením. Fotí opravdu velmi dobře, byť iPhony jsou stále o trochu dál ve zpracování obrazu. Zůstává navíc velmi silnou konkurencí letošního modelu 24 Ultra, který ve focení nepřináší dramatický posun vpřed. Cena:

22 690 Kč na Heureka.cz

Samsung Galaxy S24 Ultra recenze zde Samsung Galaxy S24 Ultra je nesporně opravdu mimořádný fotomobil a jeden z nejlepších variant pro náročné uživatele. Jeho předchůdce S23 nabízí nicméně v danou chvíli lepší poměr cena/výkon, protože rozdíly v kvalitě fotek nejsou dramatické. Teleobjektiv nabízí jen pětinásobné přiblížení, ale větší rozlišení,  což je cítit. Plus umělá inteligence vše dotahuje k maximálním výkonům. Cena:

35 490 Kč na Alza.cz /

33 690 Kč na Heureka.cz

iPhone 15 Prorecenze zde iPhone 15 Pro je nyní nejlepší fotomobil na světě pro ty, kteří opravdu chtějí maximálně kvalitní zpracování obrazu a stabilní výkony. (Je to i můj osobní mobil). Výše zmíněné modely od Samsung ho však hravě porazí v zoomování – zoom je zde jen trojnásobný, tedy pro některá použití se moc nehodí. Zároveň moc nedoporučuji verzi Pro Max, který není vhodný na focení lidí, chybí klíčový objektiv – viz dále. Cena:

27 250 Kč na Alza.cz /

27 490 Kč na Heureka.cz

Xiaomi 14 Ultrapodrobná recenze zde Xiaomi 14 Ultra má velké ambice stát se jedním z nejvýraznějších fotomobilů na trhu. Parametry jsou opravdu pozoruhodné: z hlediska fotek je klíčový tzv. jednopalcový snímač, proměnlivá clona, „periskopický“ zoom, ale také zoom se světelností 1.8. Již jsem ho otestoval a není pochyb, že jde o přelomový model – viz link na recenzi. Cena:

34 490 Kč na Alza.cz /

31 600 Kč na Heureka.cz

Google Pixel 8 Pro – recenze již brzy Google Pixel 8 jsem v ruce neměl, věřím ale rozumným lidem v mém okolí, kteří ho chválí, a proto sem patří. Brzy ho otestuji – zajímavé bude sledovat, zda se mu opravdu daří dohánět špičkové Samsungy i iPhony. Cena:

24 990 Kč na Alza.cz /

21 100 Kč na Heureka.cz

Xiaomi 13 Prorecenze zde Xiaomi 13 Pro je jeden z nejpozoruhodnějších mobilů, které jsem v posledních letech testoval. Má totiž jednopalcový snímač, tedy největší sensor široko daleko, a na kvalitě výstupu to je vidět, je opravdu skvělý. Zkušení fotografové z něj vytáhnout opravdu hodně, v běžném použití přece jen kvalita zpracování obrazu zaostává za iPhony. Cena:

23 690 Kč na Heureka.cz

iPhone 15 Pro Max – recenze již brzy iPhone 15 Pro Max by měl být pro fotografy nejlepší volbou, ale není, tedy ho spíše nedoporučuji. Má sice pětinásobný zoom, ale nemá optický trojnásobný zoom a i přiblížení dvojnásobné je pouze digitální. Což je velká škoda, protože se nehodí na focení lidí (kdy je onen trojnásobný zoom klíčový) – viz podrobnější článek zde. Cena:

33 490 Kč na Alza.cz /

33 490 Kč na Heureka.cz

Vivo X100 Prorecenze zde Vivo X100 Pro je další z velmi zajímavých „nováčků“ mezi špičkovými fotomobily – nabízí jednopalcový snímač, skvělý zoom a řadu prvků, které ocení především náročnější uživatelé toužící po stroji blízkému „pořádným foťákům“. Jediná má výtka: není tu, podobně jako u iPhonu 15 Pro Max, specializovaný portrétní objektiv kolem 75mm. Cena:

26 999 Kč na Alza.cz /

24 900 Kč na Heureka.cz

Honor Magic6 Pro – recenze již brzy Honor Magic6 Pro je v danou chvíli (počátek května 2024) na prvním místě žebříčku nejlepších fotomobilů světa podle společnosti DXOMARK. V ruce jsem ho zatím neměl, ale snad ho brzy vyzkouším a není pochyb, že bude mít významné místo v tomto přehledu. Cena:

28 990 Kč na Alza.cz /

28 990 Kč na Heureka.cz

iPhone 15 – recenze již brzy iPhone 15 je první základní model, který dává smysl. Pořád sice platí, že pro focení je nesporně lepší mít model Pro (klidně i starší řady), ale u této generace už je alespoň možné fotit opravdové portréty s dvojnásobným přiblížením. Až dosud byly ne-Pro modely nepoužitelné pro focení portrétů. (Více v článku zde.) Ale i tak spíše nedoporučuji. Cena:

21 490 Kč na Alza.cz /

21 490 Kč na Heureka.cz

Xiaomi 14recenze zde Xiaomi 14 je další z řady ambiciózních modelů této značky, nabízí opravdu velmi dobré výkony i parametry, na rozdíl od verze Ultra však nemá periskopický objektiv ani jednopalcový snímač. Rozhodně je to velmi zajímavý model spíše pro náročnější uživatele. Cena:

21 990 Kč na Alza.cz /

20 990 Kč na Heureka.cz

Honor Magic5 Prorecenze zde Honor Magic5 Pro boduje v mnoha tabulkách nejlepších fotomobilů na světě, proto by měl být i zde. Určitě dokáže nabídnout velmi slušné výkony, ale v mnoha situacích prostě špičkovým Samsungům ani iPhonů konkurovat nedokáže, ani zoomem, ani zpracováním obrazu. Tedy bych ho v konkurenci výše zmíněných spíš nedoporučoval. Cena:

19 990 Kč na Alza.cz /

19 990 Kč na Heureka.cz

 

Nejlepší fotomobily do 10 000 Kč (zhruba)

Aneb: „Chci fotit mobilem se skvělým poměrem cena/výkon“

Typ fotomobilu Charakteristika Cena na Alza.cz a Heuréka.cz
Xiaomi 13Trecenze zde Xiaomi 13T je zajímavý představitel střední třídy mobilů, který za poměrně rozumné peníze nabízí velmi slušné výkony a tedy solidní poměr cena/výkon. Samozřejmě nemůže čekat to, co od výrazně dražších vlajkových lodí, ale i tak tento model nabízí dobrou výbavu i zpracování obrazu. Zkrátka: nezklame toho, kdo netouží po maximálních výkonech, a chci mít prostě slušné fotky. Cena:

11 990 Kč na Alza.cz /

10 800 Kč na Heureka.cz

iPhone 13 Prorecenze zde iPhone 13 Pro sem dávám vlastně z nostalgie, protože jsem s ním dva roky fotil a pořád ho považuji za velmi rozumnou volbu se skvělým zpracováním obrazu i stabilitou výkonu. Na druhou stranu platí, že po dvou letech je rozumné iPhony měnit, cena zůstává poměrně vysoká a navíc rychle z oficiálních nabídek mizí. Cena:

22 800 Kč na Heureka.cz

Samsung Galaxy A54recenze zde Samsung Galaxy A54 patří k nejlepším mobilům střední třídy a za rozumné peníze nabízí opravdu solidní výkony. Zkrátka: tyhle modely (včetně předchozí generace A53) opravdu mají skvělý poměr cena/výkon, dávají často větší smysl než “očesané” verze vlajkových lodí á la Samsung S23 a nezklamou ani náročnější uživatele. Cena:

9 940 Kč na Heureka.cz

Samsung Galaxy A55 – první dojmy zde / podrobná recenze zde Samsung Galaxy A55 5G je nedávno představenou novinkou, které navazuje na oblíbené předchozí modely této střední třídy. Již jsem ho otestoval a sepsal podrobnou recenzi. V jedné větě je možné říct, že i tento model nabízí velmi dobré výkony za rozumnou cenu. Byť oproti předchozí generaci nejsou rozdíly dle mého zásadní. Cena:

11 900 Kč na Alza.cz /

9 500 Kč na Heureka.cz

Samsung Galaxy A53recenze zde Samsung Galaxy A53 mě v roce 2022 přesvědčil, že má smysl testovat i střední třídu. Pro běžné a nenáročné focení nabízí i nyní slušný poměr cena/výkon a hlavně ukazuje, že do levnějších modelů pronikají technologie z vlajkových lodí rychleji, než jsme si mysleli. Cena:

6 890 Kč na Heureka.cz

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+recenze zde Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ je další z mobilů za plus minus osm tisíc, který nabízí velmi slušné výkony a nezklame ani zkušenější uživatele. Testoval jsem ho poměrně podrobně a byl vlastně mile překvapený, co však dokáže. Byť samozřejmě, srovnání vyššími řadami často neunese. Cena:

7 900 Kč na Alza.cz /

6 900 Kč na Heureka.cz

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ recenze zde Xiaomi Redmi Note 13 Pro (i modely + a 5G) je novou generací představenou v lednu 2024. Opět nabízí velmi slušné výkony za rozumnou cenu – běžné uživatele potěší, náročnější nezklame. Rozdíl oproti předchozí generaci nicméně není nijak zásadní, tedy ta nabízí o něco lepší poměr cena/výkon. Cena:
11 900 Kč na Alza.cz /8900 Kč na Heureka.cz
Xiaomi 13T Prorecenze zde Xiaomi 13T Pro je zde spíš do počtu – z mírně záhadných důvodů má totiž stejné parametry fotoaparátu jako jeho “ne-Pro” bratr Xiaomi 13T (viz výše). Určité rozdíly jsou v celkovém výkonu mobilu i videu, ale na focení to nemá žádný dopad, kterého bych si při podrobné testu všiml. Vzhledem k vyšší ceně tedy dle mého nemá moc smysl. Cena:

16 900 Kč na Alza.cz /

15 400 Kč na Heureka.cz

 

Recenze fotomobilů (chronologicky)

Xiaomi 14 Ultra a variabilní clona

Variabilní clona a Xiaomi 14 Ultra – jak funguje a proč se vážně hodí

Vlajková loď Xiaomi 14 Ultra přináší pozoruhodnou možnost měnit hodnotu clony a tedy hloubku ostrosti (jak moc je pozadí rozmazané) ...
Vivo X100 Pro

Vivo X100 Pro v rukách fotografa (recenze + fotky z testu)

Vivo X100 Pro patří do nepočetné skupiny fotomobilů nabízejících náročným uživatelům funkce blízké “pořádným foťákům”. Mimo jiné i tzv. jednopalcový ...
iPhone 15 Pro recenze fotoaparátu

Půl roku s iPhonem 15 Pro – co mě štve, co mě baví (recenze)

Co se mi honí hlavou po půl roce používání iPhonu 15 Pro? Proč mě štve asi nejvíc z posledních modelů, ...
Samsung Galaxy A55 recenze foťáku

Samsung Galaxy A55 – tři dny v Londýně (recenze foťáku + ukázkové fotky + video)

Co umí a jak fotografuje Samsung Galaxy A55? Nabízí střední třída fotomobilů rozumný poměr cena/výkon? Vzal jsem tuto novinku na ...
Xiaomi 14 Ultra

Recenze Xiaomi 14 Ultra: focení v nových dimenzích (+ fotky z testu)

Xiaomi 14 Ultra nabízí nebývalou kombinaci pokročilých technologií od velkého snímače, přes proměnlivou clonu po “tekutý” objektiv se světelností 1.8, ...
Samsung Galaxy S24 recenze

Jak fotí Samsung Galaxy S24 Ultra? Recenze + ukázkové fotky

Samsung Galaxy S24 Ultra patří k nejvýraznějším fotomobilům na trhu a podobně jako předchozí generace patří k oblíbeným volbám nejnáročnějších ...
Samsung Galaxy A55 5G

Samsung Galaxy A55 – dobrá cena, solidní výkony (první dojmy)

Samsung Galaxy A55 5G přichází a s ním i zajímavá otázka, jak bude v příštích letech vypadat občas trochu přehlížený, ...
Xiaomi 14

Xiaomi 14 v rukách fotografa (rychlá recenze + ukázkové fotky)

Xiaomi 14 je další generací řady mobilů, která klade velký důraz na výkony fotoaparátu a posouvání hranic v tom, co ...
Xiaomi 14, Xiaomi 14 Ultra

Xiaomi 14 vs Xiaomi 14 Ultra – srovnání parametrů

V čem se liší Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra? Zde přinášíme podrobnou tabulku... Podrobné informace o Xiaomi 14 a ...
Xiaomi 14 Ultra

Xiaomi 14 Ultra – jednopalcový snímač, proměnlivá clona, periskopický objektiv

Xiaomi představilo svoji novou vlajkovou loď: model Xiaomi 14 Ultra, který nabízí opravdu pozoruhodnou fotografickou výbavu. Tak jako vloni v ...
Samsung Galaxy A54 5G recenze

Samsung Galaxy A54 5G v rukách fotografa (recenze + ukázkové fotky)

Samsung Galaxy A54 patří k mimořádně oblíbeným modelům střední třídy, nabízí slušné výkony za rozumnou cenu. A proto jsem se ...
Samsung Galaxy S24

Řada Samsung Galaxy S24 – srovnání 3 mobilů v přehledné tabulce

Řada Samsung Galaxy S24 nabízí tři modely, které mají mnoho společného, ale přece jen se liší v několika podstatných parametrech ...
Samsung Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra – první dojmy z testu fotoaparátu

Samsung Galaxy S24 Ultra byl oficiálně představen - jaké přináší novinky do světa mobilního focení? Patří nesporně k naprosté špičce, ...

Řada Xiaomi Redmi Note 13 – srovnání: 5 mobilů v přehledné tabulce

Řada Xiaomi Redmi Note 13 nabízí pětici modelů, tedy tři Xiaomi Redmi Note 13 Pro a dva "obyčejnější"Xiaomi Redmi Note ...
Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ v rukách fotografa (recenze + fotky)

Mobily řady Xiaomi Redmi Note 13 Pro míří na uživatele, kteří chtějí slušné výkony za rozumnou cenu. Z řady vybočují ...
Xiaomi 13T Pro

Xiaomi 13T Pro v rukách fotografa: recenze a fotky (+ video)

Co při focení čekat od Xiaomi 13T Pro? Pojďme to prozkoumat v podrobné recenzi i doprovodném videu, v němž si ...
Jak vybrat nejlepší fotomobil

Jak vybrat nejlepší fotomobil – 5 mýtů, chyb a pověr

Jak vybrat nejrozumnější fotomobil, který vám pomůže ke skvělým fotkám? Čemu se naopak vyhnout, a čím se nenechat nachytat? Otázky ...
Xiaomi 13T

Xiaomi 13T a focení: podrobná recenze a ukázkové fotky (+ video)

Kam patří, pro koho je a jak fotí fotomobil Xiaomi 13T? Zde je má podrobná recenze doplněná několika desítkami ukázkových ...
Takto si focení mobilem představuje "umělá inteligence" - tedy program Midjourney, který jsem požádal o vytvoření úvodní fotky k tomuto článku. Co je na té "fotce" zajímavé? Najdeme v ní několik principů, které rozebírám níže v článku i ve videu - i AI je samozřejmě zná a používá, protože se divákům líbí. Tedy: 1. fotka vás přitáhne, protože je nesporně třírozměrná, simuluje pocit prostorovosti. 2. zásadní roli ve formování prostoru zde hrají linie - hrana jezera i stín ruky. 3. pokud bychom tohle fotili mobilem, použili bychom portrétní mód, aby bylo pozadí rozmazané. 4. stromy v horní části snímků i temné plochy v rozích fungují jako "rámování" a posílají pozornost k mobilu. Zkrátka, čtyři klíčové principy na jednom místě...

12 kouzel pro focení mobilem. A proč je škoda jen cvakat (+ video)

Mobily při focení dokáží stále neuvěřitelnější věci. Jen je těžké neztratit se ve všech těch kouzlech, postupech a tricích. Proto ...
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ v rukách fotografa (recenze)

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ patří do střední třídy, vybočuje z ní však snímačem s 200 Mpx. Co od něj ...
Honor Magic5 Pro

Honor Magic5 Pro v rukách fotografa – co umí, jak fotí? (recenze)

Honor Magic5 Pro patří tabulkově mezi nejlepší fotomobily na světě - což je samo o sobě dobrý důvod ho pořádně ...
Samsung Galaxy S23 Ultra recenze

Samsung Galaxy S23 Ultra v rukách fotografa: recenze + fotky

Co umí a jak fotí Samsung Galaxy S23 Ultra, vlajková loď této značky? Zde je můj pohled fotografa a pár ...
fotografování mobilem

8 revolucí ve focení mobilem – pohled fotografa

Focení mobilem prochází posledních deset let bouřlivým vývojem, to ví každý. Ale jaké byly hlavní mezníky? Zde je můj trochu ...
Xiaomi 13 Pro - Praha

Xiaomi 13 Pro v rukách fotografa – podrobná recenze (+ ukázkové fotky)

Xiaomi 13 Pro je z hlediska fotografování nesporně zajímavý model - tzv. jednopalcový snímač je opravdu něco, co může obecně ...
Xiaomi 13 Pro test

Co umí Xiaomi 13 Pro: Jednopalcový snímač mění hru (rychlý test)

Po mnoha letech se ve světě fotomobilů děje něco opravdu zajímavého: netradičně velké jednopalcové snímače totiž opravdu mohou znamenat výrazně ...
Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra a focení – první dojmy z 200 Mpx snímače

Samsung Galaxy S23 Ultra má zase o kousek posunout to, co se dá čekat od focení mobilem. A zde jsou ...
Xiaomi 12T Pro recenze

Xiaomi 12T Pro – co umí snímač s 200 Mpx? (recenze)

Xiaomi 12T Pro je jednou z vlajkových lodí této značky ve světě i v ČR, tedy mě zajímalo, co umí, ...

Samsung Galaxy A53 5G – půl roku v rukách fotografa (recenze)

Samsung Galaxy A53 5G mě doprovázel poslední půlrok na cestách po ČR, Slovensku i Polsku. Zde je tedy shrnutí mých ...
Samsung Galaxy S22 Ultra

Jak fotí Samsung Galaxy S22 Ultra – podrobná recenze

Samsung Galaxy S22 Ultra patří tabulkově mezi nejlepší fotomobily světa - a tedy nemůže chybět v mé dlouhé řadě recenzí ...

Huawei P50 Pro (recenze) – další “nejlepší mobil na světě”

Huawei P50 Pro je další z řady výjimečných fotomobilů, které stojí za to prozkoumat už jen kvůli tomu, že ukazuje, ...

11 komentářů

 1. Dobrý den. Máte v plánu otestovat VIVO X100 Pro?

 2. Ladislav K.

  Těším se na recenzi Samsung A54. Přítelkyni jsem koupil k svátku a tak ji rád ukážu recenzi i s foto .
  Ona je přesvědčená, že za 10k to nemůže být použitelné. Udělal jsem s tím pár fotek a nebyl jsem zklamán.
  S pozdravem
  Ladislav z Pardubic

 3. Tak jsem koupil podle vaší recenze a podle žebříčku v DXOMarku , kde byl Honor Mate 5 Pro i chvilku na prvním místě a nelituji. Sice stal 29K ale za 1kc jsem k němu dostal i vynikající tablet na Mobil pohotovost. 10x zoom se moc nedá použít, hodně to dokresluje AI , ale 3.5x zoom je skvělý, noční snímky jsou skvělé, tak jako stabilizace, výdrž a hlavně rychlost , paměť a volné místo, které jsem doposud nezaplnil a to teď fotím i 600 denně (Irsko u vnoučat, nádherná země) Jen škoda že vaše poslední hodnocení má furt 7,5 , jinak jsou dost podrobné, jen tak dále, třeba se zase někdy potkáme a pokecáme, ikdyž jsme se už v Brně v Olympusu asi viděli.

 4. Zvažuji Mate 5 Pro , ale ty ceny, ty ceny. Bohužel všechny atakují cenu 30K .

 5. Jako pardon, na běžné „domácí cvakání“ to Jabko asi stačí (mám třináctku), ale fotku to neudělá ani náhodou.

  Cvak zcela bez práce, to ano.

 6. Proč všude kam se podívám recenze na opravdu nadprůměrný fotomobil ovládnul Mi 11 Ultra, ale zde, v recenzi vnitřně sám pro sebe rozpolceného foto – mobilo – grafa, nikde ani zmínka o tom, že Mi 11 Ultra není nejlepší fotomobil jen tak ze srandy…

  • Jan Rybář

   Zdravím a díky za tip, pokud budu mít čas, tento model si půjčím a vyzkouším… V minulosti jsem Xiaomi testoval a byl překvapený, že opravdu fungovali velmi dobře, byť přeci jen, odstup od iPhonu i Huawei byl u těch minulých modelů dost velký… Tedy pokud vybíráte mobil a finance dovolí, rozhodně bych nadále doporučoval iPhone… Mějte se! JR

 7. Dobrý den, měl jsem též Lumia 1020 a ten foťák byl či je furt třída. Tak by mne zajímalo jak by dnes obstál před těma dělama 🙂 Který se mu vyrovnává ? Který je lepší optikou né softwarovou úpravou…?

 8. Dobrý večer, veľmi by som ocenila rada, už som totiž dost bezradná…čo vybrať.. huawei P30 pro alebo Xiaomi MI 10 pro? Hlavne na food fotky? Už som prešla bezpočet recenzii a youtube videiim ktoré ich porovnávali,ale v ruke som ich nemala. Čo by ste mi doporučil vy? ďakujem za radu

 9. Na prodejně iphonu jsem vyfotil popisku k 11pro svou Nokii 1020 a následně 11kou pro..
  Vytáhl a cvakl.. Výslednou fotku sem moh při pozorování detailu skoro o 1/2 víc zvětšit než
  u 11pro ale pro porovnání jsem stáhl velikost na stejno.
  Výsledek mě překvapil a tak jsem si zavolal prodejce ať sám vyfotí jak nejlíp umí (nikdy jsem nebyl uživatel iphonu) I jeho výsledek překvapil…
  Vzhledem končící podpoře od Microsoftu jsem nucen na něco přejít a iphon je také uzavřený sistem, ale teď se obávám že nevím co dál.. Jaký photomobil?
  Přeji krásné a hlavně klidné Vánoce.
  S pozdravem
  Matěj Král

 10. Jan Libich

  Každý rok se to bude zlepšovat, ale je otázka, zda chceme opravdu ty dokonalé fotky, dopočítané a uměle dotvořené nebo raději oceníme nedokonalosti více retrospektivní. Třeba Instax je jasná ukázka, že i nedokonalé fotky a navíc hodně drahé lidé chtějí, čtvercový formát. Proč tomu tak je?

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*