Úprava fotek online – přehled nejlepších programů

Jak na úpravu fotek online? Který program zdarma je k tomu nejlepší? A má to vůbec smysl dělat? Rozhodl jsem se to pořádně otestovat – a výsledek mě překvapil: online úprava fotografií i různé aplikace / jednoduché programy jsou  mnohem dál, než se může zdát. A tu jsou výsledky mého testu.

(4. aktualizovaná verze článku poprvé vydaného v lednu 2015)

Polarr Editor
Polarr je patrně nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí snadno a rychle upravovat, a to zadarmo. Buď přímo v prohlížeči, nebo po stažení do počítače.

Pokud vás zajímají hlavně programy tradiční, rozsáhlý přehled najdete zde: Nejlepší programy na úpravu fotek – velký přehled.

Speciální text zaměřený na mobily je tu: Nejlepší aplikace pro úpravu fotek.

Proč vlastně fotografie upravovat online? Protože přesouvat programy pryč z počítače je trend, a hlavně – což mnohé láká – bývá to zadarmo.

Nene, nebudu vám tu nyní říkat, abyste smazali Photoshop či si místo Zoneru za oněch cca 1500 Kč koupili 7 lahví vína. Tam ještě úplně nejsme. (O těcho “klasických” programech se více dočtete v mém přehledu Programy na úpravu fotek.)

Na stranu druhou mě pár hodin zkoušení různých online programů i jednoduchých aplikací na úpravu fotografií přesvědčilo, že vše je dál, než si mnozí tradicionalisté myslí. Zkrátka: funguje to vcelku dobře.

Než se pustíme do zkoumání hlavních kandidátů, ještě jedna poznámka: pod pojmem úprava fotek si můžete (zvlášť, pokud jste vášniví uživatelé chytrých telefonů) představit dvě téměř nesouvisející činnosti.

Zaprvé: úpravy fotek ve smyslu fotografickém – tedy snahy fotku vylepšit a zanechat jí přitom více méně realistický vzhled.

Zadruhé: užití různých filtrů a jednorázových instantních změn typu Instagram atp… Ač všechny následující programy samozřejmě tyto kreativní filtry mají v hojné míře, já je neřeším – tyto úpravy fotografií ponechávám na vašem vkusu, fantazii a náladách. (Možná vás ale bude zajímat můj přehledný článek IPhone a fotografování: Aplikace, tipy a triky případně podrobný popis aplikace dílem opravdu revoluční: Google Fotky – zálohování mobilních fotek i hledání pokladů.)

Zkrátka: zajímala mě odpověď na prostou otázku: existuje online program, který dokáže provádět klasické bleskové “photoshopové” vylepšení fotek? (Více viz například můj článek Úprava fotek – jak ji zvládnout za 10 vteřin).

Odpověď je: ano, online lze opravdu provádět překvapivě kvalitní úpravy, byť to vše má různé mouchy a omezení (především ve velikosti souboru a rychlosti).

Následující programy jsem si vybral prostým googlováním a prostě je podrobně vyzkoušel… Pokud máte nějaké další oblíbence, napište, rád je vyzkouším….

Zajímá vás spíš mobil? Čtěte Přehled nejlepších aplikací

1. Polarr – jednoduchý, výkonný a zdarma

Polarr – podrobný návod
Polarr web: https://www.polarr.co/

Polarr - program na úpravu fotek
Polarr nabízí poměrně pokročilé úpravy z nabídky přednastavených filtrů, ale hlavně různých sofistikovaných nastavení pro poměrně pokročilé úpravy.

Program Polarr je dle mého naprostá a bezkonkurenční jednička v online editorech a snadno použitelných aplikacích.

Tuhle relativní novinku mi doporučil jeden z čtenářů původního verze tohoto článku, vyzkoušel jsem a byl opravdu nadšen… Je to totiž software, který dokáže přesně to, co po této kategorii programů chceme: rychlé a velmi pokročilé úpravy, a to vše v příjemném a snadno ovladatelném prostředí (což není zrovna pravidlo u konkurence).

Zaujal mě natolik, že jsem sedl a sepsal podrobný návod, jak tento prográmek ovládat a co od něj čekat.

Čtěte zde: Polarr – podrobný návod

Proč si zaslouží tolik pozornosti? Důvodů je několik, kromě již zmíněné výborné funkčnosti a sympatického uživatelského prostředí nabízí několik variant: můžete ho používat jako online aplikaci, stáhnout si ho (Windows i Mac) anebo, což mě zaujalo nejvíc, ho používat jako aplikaci v rámci googlovského prohlížeče Chrome – můžete tedy pracovat offline.

Polarr - program na úpravu fotek
Šoupátka v pravé části obrazovky nabízejí pokročilé možnosti pro základní i velmi sofistikované úpravy… Nic moc více prostě nepotřebujete…

A ano, pak jsou verze pro chytré telefony, ale ty ponechávám stranou –  mé nadšení platí více méně pouze pro desktopovou verzi. Čímž se dostávám k výhodě zásadní, a tou je, že varianta pro Chrome je zadarmo, včetně poměrně hodně pokročilých funkcí. 

Od února 2016 je možné zakoupit i za 20 dolarů PRO verzi, která umí i další funkce včetně lokálních úprav, ale bez těch se opravdu dá žít…

V neposlední řadě překonává mnoho konkurentů i v tom, že nedegraduje velikost a kvalitu snímků.

Zkrátka, na mých kurzech fotografování je to program, který radím úplným začátečníkům i mírně pokročilým, kteří nechtějí nic moc řešit… Zkuste to, uvidíte! (Připomínám: tu je podrobný článek.)

2. Pixlr – výborný editor, který mluví i česky

https://pixlr.com/

Pixlr Editor
Pixlr Editor nabízí opravdu překvapivě mnoho funkcí, které i pokročilé fotografy překvapí svojí velmi slušnou funkčností… Kdo má zkušenosti s úpravou fotografií, dokáže ho užívat během několika minut.

Pixlr se dlouho držel na čele tohoto článku. Tahle původně ve Švédsku vzniklá stránka došla nejspíš nejdál ve všem, co se týče úprav fotek online, a to jak na obrazovkách počítačů, tak při hraní si s chytrými telefony. Což, dodejme, ne nutně znamená, že to je volba nejlepší – od této kategorie programů očekáváme spíš možnost rychlých a nekomplikovaných úprav.

Zkrátka, zkuste ho též, budete nejspíš překvapeni tím, jak šikovný je a jak skvěle zvládá základní i poměrně pokročilé úpravy, na které jsme zvyklí z Photoshopu či Zoneru. Má navíc jednu výhodu, která je pro mnohé poměrně nezanedbatelná – má i počeštěnou verzi.

Aby vás to nezmátlo: pro použití v počítači existují tři možné varianty, nás ale bude především zajímat verze zvaná Pixlr Editor, což je opravdu pokročilý online program, viz dále.

Pixlr Express
Pixlr Express nabízí mnoho možností, nejsou však moc uživatelsky přívětivé.

Pixlr Express je hodně základní verze, která kromě filtrů nabízí poměrně hodně různých úprav, vylepšení a čudlíků.

Moc mě nicméně nezaujala, není uživatelsky moc přívětivá a možnosti úprav jsou (hlavně pro zkušenější fotografy) hodně omezené. Navíc fotky zmenší na maximálně 2500 pixelů.. Tedy nevím, nevím…

Samozřejmě, určitě je možná nad tímto editorem uvažovat ve chvíli, kdy hledáte něco jednoduchého, co by se hodilo na bleskurychlé úpravy – náročnější uživatelé budou spíš zklamáni.

A pro pořádek dodejme, že Pixlr  má i verzi, která “nesedí” online, ale můžete si ji stáhnout do počítače. Jmenuje se Autodesk Pixlr, ale neumí toho nijak zvlášť moc, tedy je asi zbytečné si jí zabývat… Zvládne jen velmi základní úpravy, což ale jiné programy umí prostě lépe.

Zkoušíme Pixlr: pokročilé úpravy fotografií online

Pixlr Editor
Pixl Editor je patrně tím nejpokročilejším editorem na současné scéně, umí toho opravdu hodně…

Nejpokročilejší verze Pixlr Editor je patrně opravdu tím nejpokročilejším (byť ne nutně nejlepším), co je nyní zdarma v online světě k mání. Funkcí je tam opravdu nepřeberně a pokud to mohu z rychlého testu posoudit, fungují vesměs velmi dobře. Kdo je zvyklý pracovat s Photoshopem, Lightroomem či Zonerem, zvykne si velmi rychle – za pár minut může vesele upravovat.

Jenže, ruku na srdce, v předešlé větě se skrývá i potenciálně značná slabina – opravdu rychle Pixlr zvládne ten, kdo pracuje s jinými specializovanými programy – no a ten s nimi bude patrně pracovat i nadále. Ano, tento program je pro běžné i mírně pokročilé úpravy v 99 procentech případů zcela dostačující, ale pro ambiciózního fotografa to je pořád ještě málo.

Tento software (i většina ostatních zde testovaných) pracuje maximálně s šířkou fotografií 4000 pixelů a v dnešní vysokopixelové době zkrátka online úprava fotek znamená určitou ztrátu kvality. Ne nijak zásadní, samozřejmě, ale přece jen.

Mile překvapí i to, že tam jsou vrstvy – jen se s nimi nedá moc pracovat (pro znalce: například chybí režim prolnutí vrstev, což je dost důležitá hříčka).

Je skvělé, že software je přístupný i těm, kdo nemluví anglicky, existuje již vcelku velmi slušný český překlad.

Co je však poměrně zásadní problém, je kapacitní náročnost celého softwaru. Při práci s většími soubory se například při hraní si s lokálními úpravami Pixlr “kousal” a zamrzal. Není divu, tyto úpravy jsou náročné na paměť a dokáží potrápit i v počítači sedící Photoshop. Těžko říct, zda to bylo jen mým nevalných připojením, či jde opravdu o logický a poměrně závažný limit: že některé složitější úpravy prostě online aplikace nemohou z definice utáhnout.

A ještě jedna věc vás patrně bude dosti iritovat – a tou je poměrně velká reklama zabírající celou pravou část obrazovky. Nevadí mi reklama jako taková, jenže: pracovní okno je kvůli ní nepříjemně malé, což je otrava (pokud jsem to nepřehlédl, placená online verze bez reklam zatím neexistuje).

Přes těchto pár much je nesporné, že Pixlr Editor je opravdu hodně daleko.

 

3. Sumo Paint – v mnohém schopnější než Pixlr

http://www.sumopaint.com/

Sumo Paint
Sumo Paint je v mnoha směrech pokročilejší a šikovnější než Pixlr, graficky však nevypadá moc lákavě. Nenechte se tím odradit a určitě ho zkuste…

Sumo Paint jsem více méně náhodou vyzkoušel až zcela na konci tohoto testu – a musím říci, že se v tu chvíli dostal do popředí mého žebříčku. Nabízí toho opravdu hodně a pokud jste zběhlí v úpravách ve Photoshopu, budete mile překvapeni, že tento prográmek na online úpravu fotek opravdu funguje velmi slušně. A nabízí více, než ostatní programy včetně Pixlru: například prolnutí vrstev i regulaci jejich krytí, tedy se s ním dá dělat opravdu hodně… (výsledek vážně není špatný). A, čímž děkuji pozornému čtenáři za upozornění, mluví i česky.

Zkoušel jsem i prubířský kamínek všech programů na úpravu fotek, tedy lokální úpravy (s nimiž vždy zápasil například i Zoner) a byl opět mile překvapen. Jasně, k Photoshopu to má velmi daleko, ale zesvětlené pásy nevypadají rozhodně (na rozdíl od mnohých konkurentů) jako vyleptané kyselinou. Tedy klobouk dolů!

Slabiny: I zde platí, že pro smysluplné využití toho už musíte umět opravdu hodně – a tedy si nejsem jist, pro koho tento program vlastně je. Kdo toho umí hodně, stejně používá Photoshop (případně Zoner). Tedy nevím, jak velkou cílovou skupinu tato úroveň softwaru vlastně může mít.

Navíc: fotky datově ořeže (stejně jako ostatní editory) na maximálně 4000 px na šířku – to je sice pořád hodně, natolik hodně, že 90 procent uživatelů to nevyužije… nicméně: pro vážně míněné úpravy to nestačí. Mé fotky to například zkomprimuje z 5200 pixelů, což mě štve… no ale chápu, že je těžké ona velká data honit internetem tam a zpátky…

A ještě jedna výtka: na rozdíl od Pixlru celé uživatelské prostředí vypadá poněkud nelákavě – onen program není zkrátka vrcholem softwarového designu. Budiž odpuštěno, ale…

Dodejme ještě, že Sumo Paint umí česky (i když dosti blbě) a  je zadarmo, nabízí ovšem stažitelnou verzi, která stojí 4 dolary na měsíc. Nezkoušel jsem ji (zatím…).

4. PicMonkey – další král online úprav fotek

http://www.picmonkey.com/

PicMonkey
PicMonkey je patrně nejlepší volbou, pokud hledáte nástroj pro rychlé, jednoduché a kvalitní úpravy fotek online.

Pokud se mě zeptáte, který z testovaných programů je nejlepší pro základní, bleskové, a přitom velmi slušné online úpravy fotek, řekl bych patrně: PicMonkey je jeden z nich.

Totiž: je opravdu jednoduchý, poměrně přehledný a dělá přesně to, co dělat má pro rychlé vylepšování vašich snímků.

Mimochodem, jaké že to jsou vlastně ony úpravy, jimiž se dá fotce dramaticky pomoci? Podobně si o tom můžete přečíst v již zmíněném článku Jak zvládnout úpravy za 10 vteřin, pojďme to však bleskově zrekapitulovat a zkusit si s PicMonkey.

Skoro vždy začínám rychlou úpravou úrovní, ty zde sice nejsou, ale hned v první nabídce Basic Edits najdete kolonku Exposure (Expozice), kde pomocí čtyř šoupátek dokážete pomoct de facto jakékoliv fotce. Pak bych nejspíš klikl hned o čudlík níže do Colors (Barvy) a pohrál si se Saturací a Teplotou (zkuste, uvidíte!). Nu a nezapomeňte též, že většina digitálních snímků potřebuje doostřit, a i online úprava fotek to nabízí: v záložce Sharpen (Doostřit). Nezmiňuji volbu vcelku jasnou, kterou je Resize (Změna velikosti) a Crop (Ořez)

No a tím jsme hotovi! Skoro nic více nepotřebujeme… Nechci se tu pouštět do mudrování, ale skoro bych řekl, že tento program nabízí přesně to, co máme po programu na úpravu fotek online chtít – rychlé a kvalitní řešení základních úprav. Na ty pokročilé se asi zatím do virtuálního prostoru stejně vydávat nebudeme. Nedokáži to říci opravdu exaktně, ale rychlé testování například lokálních úprav naznačuje, že kvalita je opravdu špičková – zcela jistě srovnatelná, ba spíš lepší než u Pixlru (berte s rezervou).

Škoda jen, že i zde platí limit pro maximální velikost, a to je 16 megapixelů, tedy nejdelší strana obrázku 4000 pixelů… Jak už zde padlo, je to dost, ale pořád to není tolik, kolik by se nám líbilo.

V u PicMonkey existuje vyšší placená verze, která nabízí ještě větší zástupy pokročilých úprav a tuny různých efektů, filtrů, rámečků atp… Je to potřeba? Myslím, že ne…

5. Fotor – jednoduchý a šikovný

http://www.fotor.com/

Fotor
Fotor je jednoduchý na obsluhu a nabízí (skoro) vše, co je třeba pro rychlé vylepšení fotky.

Fotor udělal v poslední dvou letech velký pokrok – dříve to býval editor de facto nepoužitelný, dnes už vypadá mnohem lépe a patří na špičku jednoduchých programů na úpravu fotek online (případně i offline).

Pokud se vám líbí PicMonkey, zkuste i Fotor, skoro bych řekl, že v danou chvíli je v některých věcech možná i o chlup dál.

Tedy: nečekejte od něj moře funkcí, které nabízí například Pixlr, ale pro rychlé, efektivní a příjemné úpravy to je software zcela dostačující a opravdu šikovný.

Fotor pro desktop
Fotor nabízí také do počítače stažitelnou verzi – umí toho celkem dost a je velmi graficky přívětivá…

Nabízí rychlé úpravy v intutivním prostředí online aplikace, umí toho hodně, ale chybí například možnost nasimulovat efekt “úrovně / levels”, jinými slovy, různými šoupátky být schopen regulovat světla a stíny v různých částech snímku…

Limitem je, tak jako u většiny zde testovaných prográmků, že není schopen pracovat s maximální velikostí snímků a jejich velikost redukuje.

Existuje též verze Fotor pro desktop – zkoušel jsem, umí toho (pro Max i Windows) docela dost, ale i zde tedy platí, jiná řešení pro stažení do počítače jsou prostě lepší (včetně Polarru).

Na stranu druhou je možné, že velmi hezky graficky zpracovaný software může někomu “sednout”, proti čemuž není možno nic namítat – prostě ho zkuste…

 6. iPiccy – vcelku šikovná Popelka

http://ipiccy.com/

iPiccy je dobře vymyšlený a velmi přehledný. Bohužel, jeho výkony nejsou dle mých testů moc hvězdné...
iPiccy je dobře vymyšlený a velmi přehledný. Bohužel, jeho výkony nejsou dle mých testů moc hvězdné…

On-line editor iPiccy vypadá trochu jako Popelka – nenápadně, v zásadě, buďme upřímní, ošklivě. Vstupní stránka není moc přívětivá, přesněji řečeno, je dost zmatečná. Nicméně: když už se proklikáte až k samému editování, náhle zahlédnete (na chvilku) Popelku tančící na plese. Je to totiž editor s nesmírně jednoduchým a logickým prostředím, které se snadno ovládá… Ba dokonce aktivním klikáním zjistíte, že v sobě má zabudované i vrstvy (nezdají se, nicméně, moc funkční).

Druhý dojem je tedy opravdu výborný – v duchu radostně zvoláte: je to přesně uspořádané tak, aby to sloužilo k rychlým a šikovným úpravám…

Pak ovšem přijde třetí dojem, a ten nás opět vrátí na zem – vlastní funkčnost není, řekl bych na základě několika pokusů, příliš oslnivá. Můj standardní test s úrovněmi nepřinesl nic moc dobrého…jezdce ovládající jednotlivé funkce jsou totiž příliš “hrubého záběru”: pokud za něj zatáhnete moc, obrázek snadno ustřelí do oškliva. Na což nemám nervy.

Pořád platí, že jsou zde všechny nezbytné funkce, jenže ona hrubost navigace prostě tomuto programu na úpravu fotek trochu podráží nohy.

7. Aviary – hodně přímočarý, hodně šikovný

https://aviary.com/

Aviary Editor
Aviary je jedním z nejjednodušších a zároveň nejšikovějších editorů tohoto typu. Ocení ho především ten, kdo přesně ví, co činí…

Aviary je zajímavá položka – je to program velmi přímočarý, prostě nabízí jen pár čudlíků, pár možností, pár variant, ale zkrátka jen opravdu to, co se hodí – úpravy tedy mohou být velmi rychlé a velmi pokročilé. Svým způsobem patří mezi špičky na tomto seznamu, byť práce s ním může být pro mnohé trochu nezvyklá.

Prostě otevřete fotku a z jednoduché navigace vybere, co byste asi tak s ní mohli chtít provést – a pak to velmi efektivně i efektně provedete. V čemž se trochu skrývá hlavní chyták této aplikace: nadšeni z ní budou patrně hlavně ti, kteří přesně vědí, co po softwaru chtít, začátečníci možná budou tápat.

Aviary, mimochodem, patří firmě Adobe, které ji před pár lety koupila. A je to též hodně šikovná upravovací aplikace pro mobilní telefony.

8. BeFunky – jednoduchý, efektní

https://www.befunky.com/

Be Funky editor
BeFunky umí i zajímavé – a poměrně střídmé – efekty.

BeFunky je zajímavá aplikace patřící po bok PicMonkey a Fotoru, nabízí různé, někdy na můj vkus trochu divoké, efekty, ale také poměrně šikovné základní úpravy, které si může dle mého oblíbit i mírně pokročilý fotograf toužící po něčem jednoduchém a rychlém (i když…)

Tak jako v minulých případech doporučuji si vše pořádně vyzkoušet a odpovědět si tak na otázku, zda právě toto není onen pro vás zcela ideální nástroj.

Pravda je, že ač obecně spíš varuji před používáním divokých filtrů, tedy přednastavených efektů (většinou to dopadne blbě), v případně BeFunky jsou některé z nich prostě vážně hezké a působivé. Tak snad pro jednou trocha experimentování neuškodí.

Jednoduché editory pro základní úpravy

Výše zmíněné nástroje mají ambice nabízet poměrně sofistikované úpravy – ne vždy se ty ambice naplní, ne vždy to navíc má smysl, ale to je jiná debata…

Kromě nich existují programy na úpravu fotek online, které jsou mnohem základnější a slouží k opravdu bleskurychlým úpravám případně i něčemu jinému (vkládání textu atp)… Hodit se tedy mohou pro akce typu “potřebuji rychle zmenšit a oříznout fotku do prezentace” atp…

PiZap – rychlé úpravy, vkládání textů atp

http://www.pizap.com/

PiZap Editor
PiZap Editor nabízí opravdu jednoduché úpravy – ale to se někomu může hodit.

PiZap je dílem editor, dílem spíš grafický nástroj, protože do fotek umí vkládat různé symboly, obrázky atp. Nejsem si jist, zda ho má smysl doporučovat na úpravu fotek jako takovou (moc toho vlastně neumí), ale základní fígle zvládne.

A vlastně si umím představit, že by se mi někdy mohlo hodit rychle vyrobit nějakou fotku vybavenou třeba textem nebo zajímavých symbolem typu “vše nejlepší k narozeninám”.

Canva Photo Editor – nejjednodušší a sympatický

https://photo-editor.canva.com/

Canva Editor
Canva Editor nabízí prosté funkce, tak jako ostatní části webu Canva. A to se občas hodí.

Canva je pojem mezi těmi, kdo profesionálně zacházejí se sociálními médii – je to opravdu velmi šikovný nástroj na rychlé vytváření různých skvělých kombinací fotografií a textu (například na hezké “obrázky s textem” na Facebook).

Canva nyní nabízí přímo i editor na úpravy fotek, je to nesporně nejjednodušší editor na této stránce – nabízí pár (vcelku hezkých) filtrů a opravdu základní úpravy.

Je to však editor poměrně sympatický a právě možná v oné jednoduchosti je síla. Umožňuje totiž například “detail”, který se při práci s fotkami hodí prakticky neustále: možnost dvěma kliky fotku zmenšit na požadovaný rozměr (viz obrázek).

Uvidíme, kam dále Canva poputuje, ale sledovat to bude zajímavé.

Photoshop Express Editor – jen tak do počtu

http://www.photoshop.com/tools

Adobe Photoshop Express Editor
Photoshop Express Editor má k Photoshopu opravdu hodně daleko, neumí skoro nic.

Pokud vás zaujme název slovutného Photoshopu, raději se moc neradujete – název Photoshop Express Editor je opravdu vznosný, opravdu je z dílny firmy Adobe, ale je to software, který velké značce dělá spíš ostudu. Nabízí jen základní úpravy, a to ještě v podobně téměř nepoužitelné (expozice se nemění šoupátky, ale výběrem z různých přednastavených okének, atp).

Navíc, pokud se to aplikace pokusíte nahrát fotku větší než 16 MP, web vám řekne, že je moc velká a nepustí vás dál s tím, ať si ji tedy (dodávám už já) někde jinde zmenšíte. Což je vskutku zábavné…

Proč to tak je, nevím – Photoshop Express pro mobily je vcelku slušná aplikace, ale tady na webu se tedy opravdu nepovedla.

Pho.to – opravdu základní úpravy

http://editor.pho.to/

pho.to editor
Pho.to toho moc nenabízí, byť v jednoduchosti může být síla.

Pho.to editor zde též uvádím spíš do počtu, když už jsem ho zkusil, dávám ho sem. Umí opravdu jen pár základních funkcí a platí ono obligátní: jiné programy toho prostě umí více…

Ribbet – editor trochu ztracený v čase

https://www.ribbet.com

Ribbet Editor
Ribbet nemá energii a šarm svých konkurentů. Což neznamená, že neumí fotku upravit.

Když už jsem tento editor vyzkoušel, přidám ho na seznam. Ale vlastně si nejsem jist, zda má smysl se jím moc zabývat. Designově je trochu mdlý a funkčně nenabízí o nic moc více než ostatní jednoduché editory… Tedy nevím nevím…

Zajímá vás spíš mobil? Čtěte Přehled nejlepších aplikací

Používáte nějaká další šikovné program na online úpravu fotek? Napište, rád vyzkouším!

Více otázek? Ptejte se ZDE na diskusním fóru

[social-bio]

17 komentářů

 1. nevím co tu řešíte nedávno byla starší verze ZPS zdarma , taktéž LR byl v akci za pakatel. Pokud mám fotoaparát s příslušenstvím za víc jak 35000,- Kč nebudu řešit cenu za 1180,- u ZPS X. Kdybych při úpravě 2000 fotek týdně měl tolerovat min 4000x vyskočení reklamy tak by mne trefilo . Pokud chci upravovat jen trochu, postačí k tomu SW od výrobce fotoaparátu , který mě umožní nejen stažení obrázků do PC ale i jejich jednoduchou úpravu.

 2. Dobrý den,
  PicMonkey je už bohužel placený, což je škoda a Polarr mi po poslední aktualizaci blbne. Chtěla jsem se zeptat, jaký je nejlepší online program na tvoření koláží? Třeba na se mi líbí funkce “Collage wizard”, ale bohužel je placená. Neznáte něco podobného?
  Děkuji

 3. PAVEL ŠRÁMEK

  Dobrý den, BE FUNKY začal také vkládat reklamy a tím omezovat velikost pracovního okna ze spodu i z boku .
  Cítím to jako dost rušivé a omezující .
  Samozřejmě , že lze za registraci a poplatek reklamy odstranit a asi rozšířit některé placené funkce.
  Jinak jsem byl hodně spokojen.

 4. Polarr bohuzial nieje zadarmo.

 5. Autora chválím a ptám se: Jak si podle Vás v tomto přehledu stojí bezplatný IrfanView? Umí gamma korekci, saturaci (a ledacos jiného), jen to doostření nelze měnit (u 640×480 je už fotka silně přeostřená). Děkuji

  • Díky za připomenutí – tenhle prográmek jsem také kdysi používal… Prozkoumám, co umí – jen se tedy trochu bojím, že doby své největší slávy má už za sebou… JR

 6. Na rychlou úpravu je PicMonkey opravdu nejlepší, vyhovuje mi automatická úprava exposure, která je oproti jiným programům docela slušná a nemusím se zdržovat jednotlivými sekcemi jako jas apod. Věci jako clon pak dohledávám v podobně přívětivém programu http://www.befunky.com/, který v článku není uvedený.

  • Dobrý den, díky moc za tip! Ten BeFunky vypadá velmi zajímavě, píšu si a brzo doplním do přehledu… JR

 7. Moje nejoblíbenější je polarr, určitě to vyzkoušejte. Stojí za ním energický tým a stále představují novinky.

 8. Ahoj, posílám odkaz, kde je k PicMonkey podrobný návod jak postupovat i pro úplné laiky, co neumí anglicky. eumenidas.blog.cz/1307/picmonkey-jak-na-to

 9. Sumopaint v češtině funguje

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*