Aplikace na úpravu fotek v mobilu – velký přehled

Jak na úpravu fotek v mobilu? Jaké aplikace jsou nejlepší, jak úpravu fotek zvládnout zdarma? A s čím si vlastně má smysl hrát na iPhonu i Androidu? Mnoho týdnů jsem testoval nejrůznější aplikace a vybral ty nejlepší varianty.

aplikace na úpravu fotek
Jak upravit fotku z mobilu, aby vypadala lépe? Takto divoce raději ne, i když jednou za rok trochu pokusů neuškodí (aplikace Prisma).

Aktualizace: Mé nejnovější tipy pro focení „jablečnými“ stroji najdete ve velkém přehledu s videem 10 nejlepších aplikací pro fotografování iPhonem.

 

Úprava fotografií je velké téma – velký přehled programů pro desktopy Úprava fotek online (viz link) je vůbec nejčtenějším článkem na tomto webu.

Nyní jsem se tedy zaměřil na chytré telefony  a tablety a sepsal seznam těch aplikací, které umožňují rychlé a šikovné úpravy. Hlavním kritériem (kromě funkčnosti) bylo i to, aby aplikace byla zadarmo a aby nebylo nutné kupovat jejich placené verze (téměř všechny je nabízejí, ale dá se bez nich žít).

Aktualizace 2021: na mém školícím webu iFotografování nyní najdete speciální sérii podrobných videonávodů ke skvělému programu Polarr (vše je zdarma: program i má videa): Úprava fotek zdarma – podrobný návod a video (120 minut).

Osobně používám iPhone 6, s nímž v kapse jsem tento seznam sestavoval, ale (až na jednu výjimku) fungují všechny aplikace na úpravu fotek i v mobilu s Androidem… Na tabletech jsem je nezkoušel, byť pro mnohé pokročilejší aplikace platí, že právě na nich by fungovaly ještě lépe (a mělo by smysl hrát si i se složitějšími úpravami).

Důležitá poznámka: Samostatnou kapitolou jsou přímo aplikace na fotografování, ty zde neřeším, časem jim sepíšu vlastní přehled. Zde tedy zkoumám onu situaci „V čem upravit již vyfocené obrázky“.

A co používáte vy? Napište mi to do komentářů, seznam nejlepších aplikací budu postupně rozšiřovat.

Polarr – jednoduché použití, velký efekt

iOS / Android

Aplikace Polarr
Polarr i ve své free verzi dokáže poměrně hodně – včetně šikovných lokálních úprav: nalevo filtry, napravo ztmavení a rozostření okolí mého kola.

Polarr patří na přední příčku tohoto seznamu – neříkám nutně, že je nejlepší, ani to, že vám osobně nebude více sedět nějaký z jeho konkurentů… Pouze konstatuji, že jde o program velmi užitečný, který dokáže opravdu hodně.

Video: Jak upravovat fotky v programech zdarma (120 minut podrobných návodů)

úpravy fotek v programu zdarma

A navíc je dobře zacílený na to, co se může při rychlých úpravách hodit a nenabízí efektní, ale v praxi nepoužitelné “hračky” – což není vždy pravidlem. (Polarr ve své podobě pro desktop je navíc mým tipem číslo jedna na free software na úpravu fotek – zde je článek Jak na Polarr – návod).

Proč Polarr patří mezi nejšikovnějších aplikace? Opravdu skvěle zvládá základní úpravy, díky nimž se dá velmi rychle vyřešit opravdu téměř jakýkoliv problém, plus dle mého vůbec nejlépe umí to, co jiné programy buď neumí vůbec, nebo trochu těžkopádně, tedy lokální úpravy, kdy je potřeba například ztmavit nebo zesvětlit jen část snímku.

Hezky to je vidět na příkladu s mým kolem – pár dotyky se prostě na obrazovce “vybere” oblast, kterou chci upravit, a tu pak několika jednoduchými pohyby změním k obrazu svému… Pravda, ve verzi zadarmo jde jen ztmavovat/zesvětlovat a rozostřovat, ale to v zásadě stačí.

Aplikace Polarr
Polarr dokáži i poměrně složité úpravy, včetně práce s křivkami, v reálném životě to však moc velký význam nemá. Zato rychlé úpravy klíčových parametrů (napravo) se opravdu hodí.

Když už se bavím o penězích, kupovat placenou verzi (cca 5 EUR) není dle mého nutné, ale osobně o tom trochu přemýšlím, přece jen ty rychlé zásahy jsou šikovné.
Krom toho aplikace umí opravdu pokročilé úpravy včetně práce s křivkami, je to vcelku impresivní, ale dle mého spíš na efekt – trochu si myslím, že praktický dopad to moc nemá a že to nikdo moc pokoušet nebude.

A samozřejmě, k dispozici je mnoho filtrů, které fungují dobře, další se dají dokupovat za peníze více méně nerozumné, tedy to nebudu moc rozebírat – Polarr je pro mě ve verzi pro mobily i pro desktop zkrátka špičkové free řešení pro bleskurychlé a kvalitní úpravy fotek.

SnapSeed – nejširší záběr a funkce, trochu těžkopádný

iOS / Android

Aplikace SnapSeed
SnapSeed nabízí opravdu hodně, uživatel se však musí smířit s (pro mě) nepříliš přívětivou navigací a ovládáním…

SnapSeed patří k těch programům, které též aspirují na nejvyšší místa pomyslného žebříčku. Tahle Googlem vlastněná aplikace opravdu patří k naprosté špičce, umí toho opravdu hodně, vše je zadarmo a vše je přeložené do češtiny, což samo o sobě pro mnohé znamená velké plus.

Navíc jde o program takříkajíc tradiční, pokud byste se optali fotografů, kteří si s úpravami v mobilu hrají delší dobu, SnapSeed by patrně mnoho z nich jmenovalo na prvních místech.

Pokuď teď čekáte “ale”, tu je: mně prostě SnapSeed nikdy k srdci moc nepřirostl, má totiž (subjektivně řečeno) nepříliš šikovné ovládání, je třeba se s ním poměrně dlouho sžívat. Vertikální pohyb prstem po displeji aktivuje menu, pohyb horizontální následně umožňuje zvolit intenzitu oné úpravy… Nevylučuji, že se s tím dá pracovat i velmi efektivně, mně to ale vždy lezlo dost na nervy.

Abych se ale rychle vrátil k tomu pozitivnímu: již běžný pohled do hlavního menu ukazuje, že s touhle aplikací jde opravdu skoro všechno včetně lokálních úprav, vkládání textu, simulací více i méně divokých HDR scén a tak podobně.

Aplikace SnapSeed
Další ukázka toho, co SnapSeed umí: úpravy základních parametrů, černobílé fotky i simulace HDR efektů…

Za zmínku stojí i opravdu šikovná část aplikace umožňující úpravy do černobíla, zkuste, uvidíte…

Rozhodně to je tedy software, který v šikovných a trpělivých rukou dokáže opravdu skoro vše, chyták je ovšem dle mého v tom, že pro mnoho lidí hekticky něco upravujících v mobilu často platí ono známé “méně je někdy více”.

SnapSeed od své nejnovější verze umí dokonce pracovat i s rawy, což při běžném mobilním focení moc smysl nemá, ale pro ty, kteří touží upravovat v tabletech to pochopitelně časem význam mít může… A uvidíme samozřejmě, jak se „chytnou“ rawy, s jejich podporou počítájí nová vydání iOS.

A na závěr ještě novinka, kterou SnapSeed přidal teprve nedávno: umí totiž překvapivě dobře upravovat obličeje – nejlépe to zahlédnete na fotce mé dcery před odchodem do školy 1. září (proto ten výraz)… Aplikace sama dokáže najít obličej, „vyhladit ho“ a zesvětlil oči (které opět najde automaticky) a míru toho všeho samozřejmě můžete regulovat. Nemám tyhle hračky moc rád, ale musím uznat, že to funguje prostě skvěle… Navíc se to může i docela hodit, což se nedá rozhodně říct o významné části možností všech těchto editorů.

SnapSeed
Tohle funguje překvapivě dobře – SnapSeed umí poznat obličej a „vylepšit ho“, a dokáže též (opět automaticky) zesvětlit oči, což je velmi funkční trik. Uprostřed verze před úpravou, napravo po úpravě – mírně přehnaná, aby byla lépe vidět.

Fotor – špičkové úpravy jako na desktopu

iOS / Android

Aplikace Fotor
Fotor je jedna z nejpokročilejších aplikací – umí k křivky (slušně, dlužno říct).

Fotor je další překvapivě šikovná a pokročilá aplikace, která toho dokáže opravdu hodně – kromě základních úprav (velmi dobře funkčních) nabízí i úpravy opravdu pokročilé, například práci s křivkami, což je doména opravdu náročných úprav profesionálních editačních (desktopových) programů…

Křivky dokonce dovoluje upravovat v různých barevných kanálech, to vše zadarmo…
A dlužno říct, že to opravdu funguje dobře a pro fotografy se sklony k hračičkovství to může být zajímavá varianta.

Nebývale dobře a přesvědčivě též pracuje funcionalita Focus, která simuluje práci s hloubkou ostrosti – a rozmazanost vypadá opravdu vcelku věrohodně… Umím si skoro představit, že by se někdo na tom stal mírně závislým…

Aplikace Fotor
Ač nemám rád automatické úpravy, funkce Scéna dokáže opravdu fotce pomoci. A mnohé bude bavit simulace objektivů s nízkou hloubkou ostrosti (napravo).

Za zmínku stojí také záložka Scény (Scenes), která umí opravdu šikovnou věc: vylepšit scénu podle toho, co na ní zhruba je. Samozřejmě, automatika je automatika, ale zkoušel jsem to a byl docela mile překvapen, vážně to funguje. Tato funkce je už ovšem placená (za zhruba 1 euro)… Stejně tak je možné dokoupit mnoho dalších “prkotin”, od rámečků přes filtry – což ovšem dle mého opravdu nemá smysl…

Instagram – jednoduchý, přímočarý, užitečný

iOS / Android

Instagram
Mnozí uživatelé Instagramu si pouze hrají s přednastavenými filtry (nalevo), což je škoda. Mnohem více se dá dostat kombinací oněch 13 „manuálních“ úprav.

Pokud si právě říkáte “Co tu dělá Instagram?”, rychle to vysvětlím. Tedy ano, Instagram je především sociální síť, zkrátka místo, kam lidé rádi dávají své fotky a užívají při tom hlavně více či méně divoké filtry (spíš více divoké, dlužno říci…)

Instagram jako takový nechme stranou, stejně jako oblíbenou debatu tradiční fotografů na téma “Je Instagram jedním z průvodních jevů konce světa?” Pro mě tedy ne, ale to až příště…

Podstatné je, že Instagram je mimo jiné skvělý nástroj na úpravu fotek – tak skvělý, že pro mě je vlastně volbou číslo 1, jen jsem se trochu bál dát ho na první pozici, abych vás nevyděsil.

Proč? Protože je schopen skvěle splnit to, co od úprav mobilních fotek chceme v 99 procentech případů: možnost vše dramaticky vylepšit během dvou tří vteřin. A to Instagram prostě umí skvěle… A nemluvím teď o o filtrech, ty vždy přeskočím, přijdou mi dost k ničemu, ale k těm všeho všudy 13 možnostem úprav, které najdete v možnosti menu zvané Upravit… Popravdě řečeno, z nich používám tak 4 – 5, ale zcela to stačí…

A důležitá poznámka: Je důležité naučit se jednoduchý trik, jak v Instagramu fotky pouze upravit bez toho, aniž by bylo nutné je sdílet ostatním. Je to jednoduché: stačí se těsně před odesláním do sítě přepnout do “Letového režimu”, jinými slovy se prostě odpojit od připojení k internetu. Když pak fotku odešlete, aplikace napíše (logicky), že odeslání se nepodařilo – ale v tu chvíli už bude upravená fotka bezpečně uložena mezi ostatní fotky. Hurá!

Moldiv – zajímavé filtry, divoké úpravy

iOS / Android

Aplikace Moldiv
Moldiv kromě základních úprav umí i slušné a realisticky vypadající filtry.

Moldiv je překvapivě šikovná aplikace nabízející opravdu mnoho různých více či méně použitelných úprav (část zadarmo, část placená, přičemž i ta free verze vypadá vcelku použitelně…)

Je to jedna z mála aplikací, kdy má smysl hrát si s přednastavenými filtry, fungují opravdu hezky.

Stejně tak tu jsou různé základní i specializované úpravy – mezi ty nebývalé patří různé divoce znějící funkce typu zvětšování očí, vyhlazování pokožky atp, což jsem trochu zkoušel, ale moc to nefunguje (a ani náctileté dívky moc nadšeny nebudou). Plus dovoluje dodávat různé textury, texty a podobné (v zásadě) nesmysly…

Za zmínku nicméně stojí schopnost dodávat fotce “rozmazané pozadí”, přesněji řečeno schopnost zvolenou část fotky zachovat ostrou a zbytek rozmazat (funkce Blur) – může býl, na rozdíl o mnohé konkurence to nevypadá zle…

A také některé upravovací “čudlíky” vypadají hodně šikovně (včetně například úprav Vyvážení bílé, viz obrázek).

I další možnosti editace jsou opět celkem šikovné, byť chybí (nebo jsem si nevšiml), možnost upravovat je lokálně (kromě rozostření), což je u předchozích aplikací věc vcelku šikovná… Sympatické je i to, že software automaticky ukáže exif, tedy kdy a v jakých podmínkách byla fotka vyfocena….

Darkroom – skvělý pro rychlé úpravy (i více fotek)

Jen iOS

Aplikace Darkroom
Darkroom má dobře uspořádané ovládací posuvníky, což umožňuje rychlé úpravy. A filtry vypadají též relativně civilizovaně.

Darkroom patří ke špičce editorů, které jsem zkoušel – dotahuje totiž k dokonalosti některé detaily, které se opravdu hodně hodí: tou hlavní výhodou je schopnost provádět všechny úpravy v jednom okně. (Je to jediná aplikace na úpravu fotek z tohoto seznamu, které je jen pro iPhone).

Jinými slovy: otevřete fotku a pod ní se zobrazí poměrně široký výběr možných úprav – nemusíte tedy vše dělat postupně, můžete se vracet tam a zpět, což je opravdu zásadnější nuance, než se může zdát na první pohled.

Navíc má dvě funkce, které jsou poměrně výjimečné:
– Revert dovoluje (opět v přehledném výpisu pod sebou) jednotlivé úpravy “vrátit” zpět, opět hodně praktická věc
– Copy umožňuje, pokud to dobře chápu, okopírovat úpravy z jedné fotky a použít je na fotky další, jak moc to někdo bude používat, těžko říct, ale šikovné to je…

Plus musím říct, že rychlé vyzkoušení pár filtrů mě docela zaujalo, vypadají opravdu šikovně a použitelně, což je další plus.

Chybí nicméně lokální úpravy, které by se hodily (možná jsou v placené verzi, nezkoušel jsem).

Pochopitelně, k dispozici jsou i další úpravy, ale za ty už je třeba platit.

Autodesk PIXLR – umí i slušně retušovat

iOS / Android

Aplikace Pixlr
Pixlr je další z velmi univerzální aplikací nabízejících skoro vše, od filtrů po pokročilé úpravy.

Překvapivě schopná aplikace, která má též protějšek v šikovné (byť místy překombinované) verzi pro desktop.

V tom, co umí, je přinejmenším srovnatelný se SnapSeedem i Polarrem, byť ten mi pořád přijde trochu lépe nasměrovaný na praktické využití.

Na druhou stranu je pravda, že Pixlr má vážně příjemné a intuitivní ovládání, které dává možnost vše zvládnout během krátké doby, ať už jde o úpravy opravdu základní, či více divoké.

PIXLR navíc nabízí některé funkce, které nikde jinde buď nejsou, anebo moc nefungují, například dokáže vyretušovat kousky obrázků. Jak zahlédnete na ukázkové fotce, pár doteky jsem nechal zmizet věž valašské kapličky. Výsledek je opravdu hodně dobrý, byť opakuji: nejsem si jist, zda to někdo někdy opravdu bude používat.

Aplikace Pixlr
S obrázky lze provádět psí kusy: od práce s filtry po retušování – třeba můžete nechat pár dotyky zmizet kus valašské kapličky.

Jistou výtkou může být, že mi občas přišel trochu líný a pomalu reagující, což může být opravdu otrava i důvod, proč od něj odejít.

Samozřejmě, přítomny jsou i různé více či méně divoké filtry a vytváření rámečků, pokud byste si snad chtěli hrát.

Nabízí i placenou verzi, které mimo jiné odstraní (značně otravné) reklamy.

Prisma – úchvatná aplikace (mimo soutěž)

iOS / Android

Prisma
Prisma je opravdu divoká aplikace, je nicméně až děsivé, jak dobře dokáže obyčejné fotky přeměnit v „umělecká díla“ – tedy prostě zajímavé „grafiky“.

Prisma sem vlastně nepatří – není to aplikace na úpravu fotek v mobilu, ale nástroj, který dokáže přetvořit fotku v zajímavé grafické dílo (nebo alespoň “dílko”). Pokud teď máte pochybnost o podobných aplikací, zcela vám rozumím, já se většinou podobných hračkám obloukem vyhýbám, prostě to je nuda.

Prisma je ale opravdu jiná – vždy, když ji zkouším, si říkám: Tak, a teď mě už konečně přestane bavit. Ale zatím se to nestalo…

Prisma
Já tyhle hračky nemám moc rád, ale u Prismy si nemůžu pomoct: ono to prostě vypadá vážně zajímavě.

Co je tedy Prisma? Hledět na ni můžete jako na dvě rozdílné věci: za prvé to je hračka. Hračka, která děsivě dobře umí vystihnout podstatu práce mnoha slavných malířů a uplatnit ji v simulacích, jak by asi onen malíř vypodobnil scénu na vaší fotce.

Pak je tu druhý pohled na Prismu: je to skvělý nástroj na zkoumání fíglů kompozice. Tahle aplikace původem z Ruska umí opravdu vytáhnout z fotky zajímavé prvky, ukázat, nebo alespoň naznačit, jak se to vlastně stane, že se nám něco líbí… A jaké kompoziční fígle mistři ve svých dílech použili… Nu ano, asi se trochu obrací v hrobě, ale nic to nemění na tom, že Prismu je prostě třeba zkusit, překvapí vás, za to ručím…

Adobe Photoshop Express – slavné jméno, ale tím to končí

iOS / Android

Aplikace PS Express
PS Express mi k srdci moc nepřirostl, přišel mi trochu překombinovaný, ale pár věcí umí.

Vcelku šikovná aplikace nesoucí jméno slavného Photoshopu, která nabízí některé mírně neobvyklé a šikovné funkce – například zaostření, potlačení šumu a podobně. Část z nich je ovšem pouze “prémiová”, tedy funguje jen tedy, když se přihlásíte do svého Adobe účtu, což se nikomu asi moc chtít nebude.

Celkově byly moje pocity spíš rozpačité – některé zásadní funkce, na které jsou lidé zvyklí, buď chybí, nebo jsou někde neprakticky schované (např. vinětace, které navíc nijak moc nefunguje).

Tedy nemá to dle mého moc smysl se s touto aplikací trápit… Vcelku slušně vypadají rámečky, které umí aplikace do fotky doplnit, ale jinak celkově nic moc… Ano, i tu jsou různé filtry, ale opět platí: jiné aplikace to prostě umí lépe…

Zásadní výhodou nicméně pro někoho může být to, že tahle aplikace na úpravu fotek je lokalizovaná do češtiny.

Lightroom – další velké jméno, další mírná pochybnost

iOS /Android

Lightroom mobil
Aplikace Lightroom nabízí poměrně sofistikované úpravy, celkově mi však přišla v konkurenci ostatních nepříliš výrazna a moc mě nenadchla.

Lightroom je další slavné jméno světa desktopů, pokud ho náhodou neznáte, je to hned po Photoshopu další skvělý a (hlavně pro třídění obrázků) téměř nenahraditelný nástroj pokročilých fotografů. Není divu, že má i jakousi mobil.

A jaká je? Umí toho docela dost, kromě různých tradičních funkcí na základní úpravy fotky nabízí i různé Presety, tedy přednastavené filtry, které s fotkou provedou něco obdobného, co se dělá s presety v klasickém Lightroomu.

Dlužno ovšem říci, že právě tohle na mobilu moc nefunguje – ony možnosti se totiž dost nešikovně zobrazují přes obrázek a obvyklé přecvakávání mezi variantami není možné, protože prostě není nic vidět, jasně, na tabletu by to asi vypadalo lépe. (Specilní verze pro iPad je zde).

Nabízí též lokální úpravy, které jsou však přístupné pouze po přihlášení do Adobe účtu – zkoušel jsem, a byl dost zklamaný, skoro nic to neumí… Zajímavé je, že tahle aplikace nabízí i to, co dělá Lightroom Lightroomem – tedy možnost rychlého třídění a “flagování” fotek (rychlá metoda jak jedním dotykem klávesy fotku označit jako skvělou či jako určenou ke smazání)…

V mobilu si to moc přestavit neumím, stejně jako práci s rawy, kterou aplikace nově nabízí, ale uvidíme – třeba se v budoucnu budeme divit, zatím ale nemá moc smysl se touhle aplikací trápit.

Google Photos – skvělá aplikace (ale upravovat neumí)

iOS / Android

Fotky Google
Google Photos je dle mého opravdu téměř zázračná aplikace na zálohování a třídění fotek z mobilu. Úpravy však neumí skoro žádné.

Aplikace Google Photos je zcela fantastická aplikace, bez níž si nedokážu představit focení mobilem – slouží mi jako skvělý nástroj pro zálohování mobilních fotek a jejich třídění, v čemž hraje hlavní roli trochu děsivá schopnost Googlu poznat, co je na fotce (zda les, pes, nebo vaše dítě)…

Více o aplikaci si můžete přečíst v úvodu do Google Photos zde či (chcete-li se vyděsit) též v textu o oné neuvěřitelné schopnosti Googlu poznat, co i kdo na fotce je.

To vše ovšem nic nemění na tom, že na úpravy fotek je tato aplikace překvapivě plonková – nabízí jen základní úpravy jako je zesvětlení a ztmavení, zvýraznění barvy a vinětace. Pro rychlé úpravy sice stačí, už i pro mírně pokročilého a náročného upravovatele se však bude mnoha věcí nedostávat… Tedy ji pro tento účel pusťme z hlavy.

Aviary – jádro dobré, aplikace trochu nanicovatá

iOS / Android

Aplikace Aviary
Aviary se hodí spíš do prostředí webových aplikací, mobil ji dle mého moc nesvědčí.

Aviary je skvělý program na rychlé úpravy fotek, který svůj vlastní život žije v různých webových aplikacích – dlouho neexistovala samostatně, nyní už se to změnilo. Můžete ji zkusit ve verzi pro desktop (vcelku šikovné), a také jako aplikaci pro mobily. Tam už, žel, se mi na ní nic moc šikovného najít nepodařilo.

Tak jako všechny ostatní, nabízí různé filtry a také základní úpravy, které v zásadě neurazí, ale v konečném součtu nemá moc smysl ztrácet s ní čas – jsou prostě lepší varianty.

Photo Editor – šikovný, ale trochu těžkopádný

iOS / Android

Aplikace Photo Editor
Photo Editor užívá funkce z Aviary, ale nijak zvlášť z řady nevystupuje, jiné aplikace jsou lepší…

Vcelku šikovný editor, který nabízí mnoho funkcí, některé z nich jsou poměrně pokročilé, – jak stojí přímo v aplikaci, je “Powered by Aviary”. Zjevně tedy vychází z aplikace Aviary, kterou zmiňuji v předchozím bodu (není mi jasné, zda jde o stejnou firmu, nebo od Aviary tato aplikace přebírá, podobně jako mnoho jiných, jen základní funkcionalitu).

V šikovných rukách dokáže opět poměrně hodně, včetně selektivního rozostřování a podobných “žádaných funkcí”, fotky umí různě divoce ořezávat a (samozřejmě) dodávat různé filtry.

Navzdory tomu všemu ve mě tento software nějak nedokázal vyvolat větší nadšení, přišel mi celkově dost těžkopádný a platí pro něj ono zničující: mnohé jiné aplikace toho prostě dokáží víc nebo jsou lépe ovladatelné.

Retrica – spíše jen do počtu

iOS / Android

Aplikace Retrica
Retrika umí pár věcí z těch, které ostatní umí lépe…

Retrica nabízí jen základní opravdu velmi základní editor, který umožňuje fotku rozostřovat a přidávat “vinětaci”, tedy tmavé okraje, ale celkově nemá smysl se jí tu nějak zabývat – patří určitě k těm, co moc smysl nemají…

Chybí tu nějaký program, který rádi používáte? Napište mi to do komentářů, rád vyzkouším!

Video: Jak upravovat fotky v programech zdarma (120 minut podrobných návodů)

úpravy fotek v programu zdarma

17 komentářů

 1. Jan Libich

  Editory fotek jsou fajn, mohou fotku dost vylepšit, ale také zkazit. Je to o tom, že nejlepší je fotografii pořídit co nejlépe už přímo, aby množství úprav nutných bylo minimální, i když je jasné, že některé věci jako HDR a další speciality se bez úprav dělat nedají a už sám telefon ve své fotografické aplikaci nějaké základní úpravy před uložením do JPEG udělá.

 2. Dobrý den,
  umí některá z aplikací připojít na fotku podpis?
  Děkuji

 3. Dobrý den fotím na D3400 a uvažuji o koupi iPadu pro úpravu fotek. Hlavně protože si tablet stojí méně. Je to dobrý nápad?

 4. Zuzana Bajgerova

  Dobry den..,zajimalo by me..,zda se da z Iphonu 7 pres nejakou aplikaci ,vyfotit predmet na bilem pozadi..,potrebovala bych hazet fotky na nas web rovnou z kamenneho obchodu..,ale fotka vetsinou ubrusu musi samozrejme nejak vypadat..Dekuji

 5. Roky jsem používal PicsArt, taky doporučím a rád vyzkouším vaše!

 6. Zdravím. Ja používam aplikáciu ToolWiz Photos, má veľa veľa možností, keďže na Snapseed si neviem zvyknuť, toto je moja voľba číslo 1 🙂 používam ju na Androide ale myslím že je dostupná aj pre iOS

 7. Moc děkuji za tento přehled. Dříve jsem používala Photogene, který již bohužel není v iOS11 podporován a právě hledám čím jej nahradit. Upravené fotky potřebuji i hromadně zmenšit a vyexportovat a v tom je většinou kámen úrazu. Stejně tak mi nevyhovuje nahrávání fotek do aplikace po jedné. Polarr vypadá zatím moc dobře, nadchla mě i detekce obličeje s následnou možností úprav, což Photogene neumí.

 8. Zdravim, zkousel jste Lumibee od ceskych vyvojaru? (iOS)

 9. Matesklep

  Aplikace Fotograf má pěkné filtry a základní úpravy jednoduše dostupné. Je od stejných vývojářů jako CameraBag na desktop, který mám rád pro svoji jednoduchost. Jinak na tabletu mobilu nejčastěji používám klasiku Snapseed na úpravy a VSCO na filtry.

 10. Jana Agnes Cerna

  Dobry den, velmi rada fotim a foto davam na fb, muzete mi poradit, jakym zpusobem si je podepisu.
  Pouzivam pouze mobil. Dekuju Jana Agnes

  • Jan Rybář

   Dobrý den, to je zajímavá otázka, ale žel neznám odpověď, zatím jsem takovou aplikaci nezahlédl…
   JR

  • Matesklep

   Jestli myslíte podpis přímo do fotky, tak to uděláte ve Snapseedu. Přidáte text, vyberete styl a nastavíte průhlednost. Jinak osobně se mi vodoznaky nelíbí.

 11. Photogene 4.3 – používám na ipadu. Parádní aplikace.

 12. Dobrý den,
  doporučuji Photo Mate R3 , špička pro android…

  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tssystems.photomate3&hl=cs

  Pro mně ve spojení s Snapseed nejideálnější.
  Přeji dobré světlo.
  Petr

  • Jan Rybář

   Petře, díky za tip! (Vložil jsem tam link přímo na aplikaci)… Jak v textu píšu, zkoušel jsem na iPhonu, tedy dobrá androidí aplikace může snadno utéct… Mějte se, JR

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*