Fotoguru roku 2023 – doporučte nám nejlepší kandidáty!

Co skvělého fotografického z roku 2023 by nemělo zapadnout? Budu rád za tipy od vás, čtenářů – ty nejzajímavější vyberu a zveřejním v tradičním přehledu Fotoguru roku 2023. A pozor, letošní ročník je už osmý, což už je hezké číslo!

Pokud vás napadá nějaký skvělý kandidát, dejte mi vědět!

Fotografové
Fotografů je mnoho, ale jen někteří se mohou umístit! Foto: Everett225/Depositphotos.com

Proč to vše? V ČR existuje bezpočet skvělých fotosoutěží, fotografů, fotověcí – výstav, blogů, knih, profilů na známých i neznámých sítích.

Mnoho z nich se dočká zasloužené pozornosti, ale mnoho z nich zapadne… Což je škoda.

V uplynulých letech jsem s pomocí čtenářů sestavil seznam těch foto-věcí, které mě v daném roce nějak výrazně zaujaly a které si zaslouží, aby se na ně ukázalo nadšeně prstem.

Tu jsou výsledky předchozích ročníků Fotoguru roku 2022, Fotoguru roku 2021Fotoguru roku 2020Fotoguru roku 2019Fotoguru roku 2018Fotoguru roku 2017 a Fotoguru roku 2016.

A i letos budu moc rád, pokud mi pomůžete – a stanete se tak spoluautory tohoto dobrodružství s mírně otevřeným koncem!

Jak to funguje:

 Na seznam Fotoguru roku patří lidé nebo instituce v ČR, kteří v roce 2023 něčím fotografickým “vystoupili z řady” a vytvořili něco mimořádného – ne nutně velkého, ne nutně masového, ne nutně náročného, ale zkrátka zasluhujícího si uznalé pokývání hlavou.

– Nejde jen o fotky, naopak – samotných fotek může nakonec být na seznamu málo: ale i o výstavu, sérii fotografií, knihu, projekt, cokoliv, co má něco společného se světem fotografování.

– Není to soutěž, jen seznam zhruba 10 – 20 skvělých věcí bez pořadí. Smyslem není kopírovat skvělé počiny oceněné jinde, ve velkých soutěžích, ba naopak: podtextem je zvýraznit něco, co by mohlo zapadnout.

– Kdo to vše vybere? I v tomto sedmém roce já, Jan Rybář, provozovatel webu Fotoguru.cz. Ale slibuji, že už brzy vše uděláme organizovaněji, třeba s porotou a jasnějšími pravidly.

 A budu rád za pomoc.  Prosím pošlete mi své tipy klidně i anonymně! Všechny prozkoumám, vyberu, vyhodnotím… Zasílat tipy je možné do neděle 10. prosince čtvrtka 14. prosince, brzy poté výsledky ankety zveřejním….

Díky! Jan Rybář

Stačí své doporučení vepsal do formuláře níže.

Je tu jeden komentář

  1. Honza - SLONAX

    Dobrý večer Honzo, já bych tedy zvážil jestli angažovat nějakou porotu. Takových fotoporot je kolem nás jako fotek a ne vždy to má nějaký opravdový přínos. Spíše si myslím, že to spíše rozjitřuje ega. 🙂 Za mě tedy raději preferuji Vaši osobní volbu 🙂 Ale je to samozřejmě na Vás, Vy jste guru 🙂

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*