Full frame novinka: AF-P NIKKOR 70–300 mm ED VR

Nikon představil nový objektiv určený primárně těm, kteří potřebují „přibližovat“ při focení sportu nebo zvířat.

Objektiv se dle sdělení Nikonu začne prodávat za 20 990 Kč, resp. za 799 €.

V ruce jsem ho zatím neměl, tedy jen text tiskové zprávy…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Nikon. Nejde o radakční text a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Rychlejší. Ostřejší. Lepší. Nový teleobjektiv se zoomem AF-P NIKKOR 70–300 mm ED VR.

Amsterdam, Nizozemsko, 11. července 2017: Nikon poskytuje sportovním fotografům, fotografům divokých zvířat a cestovatelským fotografům výkon potřebný pro dosažení lepších snímků teleobjektivem prostřednictvím nového objektivu AF-P NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6E ED VR.

AF-P NIKKOR 70–300 mm ED VR.
AF-P NIKKOR 70–300 mm ED VR na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Rychlejší automatické zaostřování a režim redukce vibrací SPORT zaměří každou akci bez kompromisů v ostrosti obrazu. Lehčí konstrukce odolná proti klimatickým vlivům obstojí ve všech prostředích.

Nejnovější verze tohoto teleobjektivu se zoomem formátu FX zachytí vše od výrazu vítěze až po ptáky v letu na výjimečných statických snímcích a videosekvencích. Objektiv je typu AF-P NIKKOR, což znamená, že je vybaven krokovým motorem Nikon, který umožňuje extrémně rychlé a velmi tiché zaostření objektu. Redukce vibrací (VR) je nyní rychlejší, tišší a účinnější.

A objektiv těží z režimu redukce vibrací SPORT, který byl převzat z profesionálních objektivů Nikon. Režim redukce vibrací SPORT, který je trvalým oblíbencem fotografů akčních motivů, umožňuje fotografům spolehlivě sledovat rychle se pohybující objekty – i v případě, že je jejich pohyb nepravidelný. Mezi další funkce z profesionálních objektivů Nikon patří elektromagnetická clona, která zaručuje přesné expozice při vysokých snímacích frekvencích.

Volba zaostřovacích režimů A/M a M/A umožňuje manuální úpravu automatického zaostření jednoduchým otočením zaostřovacího kroužku. Upřednostňovaný režim sportovních fotografů, M/A, umožňuje prakticky bez zpoždění přepínat na manuální zaostřování. Zaostřovací režim A/M je méně citlivý a zamezuje tak nechtěnému přepnutí na manuální zaostřování.

Dirk Jasper, Manager of Product Marketing u společnosti Nikon Europe, říká: „Nový objektiv AF-P 70–300 mm otevírá řadu možností pro fotografování teleobjektivem z ruky. Nikon tradičně postupně integruje osvědčené profesionální technologie do dostupnějších objektivů, a tento nový objektiv se zoomem je aktuálním modelem těžícím z těchto výhod. Profesionální funkce jako redukce vibrací SPORT a zaostřovací režim M/A jsou pro fotografy pracující v náročných podmínkách velkou výhodou.“

Výrazná vylepšení – nové funkce objektivu AF-P NIKKOR 70–300 mm f/4,5–5,6E ED VR

Větší všestrannost: tento teleobjektiv se zoomem 70–300 mm (105–450 mm při použití na jednookých zrcadlovkách formátu Nikon DX) nyní nabízí nejkratší zaostřitelnou vzdálenost 1,2 m v rámci celého rozsahu zoomu a největší měřítko zobrazení 0,25×.

Krokový motor AF-P: zaručuje extrémně rychlé a tiché automatické zaostřování. Umožňuje zaznamenat stopáž videosekvencí prakticky bez známek hluku zaostřování.
Pokroková redukce vibrací (VR): umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4,5 EV delšími než by jinak bylo možné.

Režim redukce vibrací SPORT: poskytuje stabilnější obraz v hledáčku, což pomáhá při fotografování výjimečně rychlých akcí a při panorámování.

Konstrukce odolávající klimatickým vlivům: každá pohyblivá součást tubusu objektivu je utěsněná proti prachu a vodním kapkám.

Elektromagnetická devítilamelová clona: umožňuje konzistentní automatické řízení expozice i při rychlém sériovém snímání. Kruhový otvor tvořený lamelami clony umožňuje dosažení přirozeněji působících neostrých míst obrazu.

Plná kontrola: volba zaostřovacích režimů A/M a M/A. Zaostřovací i zoomový kroužek jsou vybaveny vroubkovaným povrchem umožňujícím pevné uchopení pro jisté ovládání.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Nikon. Nejde o radakční text a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

 

Reklama

Je tu jeden komentář

  1. Škoda jen, že v tiskové zprávě není upozornění na poměrně malou podporu objektivů AF-P. Výčet kompatibilních těl je poměrně úzký.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*