AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR – nová verze slavného objektivu

AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR je novou verzí klíčového objektivu, bez nějž se opravdu neobejde žádný fotograf fotografující cokoliv reportážního – jedna dávné verze z dob analogových se dokonce válí ve fotoguruově fotoskříni…

Zde je text tiskové zprávy společnosti Nikon.

Zlepšete své fotografické výsledky s novým objektivem
AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR

Amsterdam, Nizozemsko, 19. října 2016: Společnost Nikon vylepšila svůj teleobjektiv se zoomem formátu FX, který je stěžejním prvkem vybavení profesionálních fotografů, a vytvořila rychlejší, lehčí a pohotovější objektiv. Nový objektiv AF-S NIKKOR 70–200 mm f/2,8E FL ED VR je vytvořen tak, aby poskytoval excelentní výsledky, a umožňuje fotografům pracujícím s rychlými digitálními jednookými zrcadlovkami Nikon být o krok před ostatními.

AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR
AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2,8E FL ED VR na oficiálním snímku. Foto: Nikon.cz

Bez ohledu na to, jestli se používá pro fotografování sportů, akčních scén, událostí nebo reportáží, poskytuje nejnovější verze tohoto osvědčeného objektivu množství vylepšení, která jsou v praxi velmi patrná. Zlepšené AF sledování a řízení expozice, stejně jako režim redukce vibrací SPORT, umožňují v kombinaci výjimečně rychlou práci při použití sériového snímání.

V porovnání s předchozí verzí objektivu nabízí nový objektiv lepší výkonnost až do krajů obrazového pole včetně nižšího úbytku osvětlení. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je nyní působivých 1,1 m a největší měřítko zobrazení se zvětšilo z 0,11× na 0,21×. Konfigurovatelná tlačítka na tubusu objektivu umožňují snazší provoz a pozice zoomového a zaostřovacího kroužku jsou zaměněny pro vyváženější ovládání. Díky novému tubusu z hořčíkové slitiny, optickému členu HRI a fluoritovému optickému členu je objektiv lehčí než dříve při zachování dosavadní odolnosti.

Dirk Jasper, Product Marketing Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Nový objektiv NIKKOR 70–200 mm f/2,8E nabízí působivý skok v kvalitě obrazu a celkově rychlejší a hladší provoz. Režim redukce vibrací SPORT a ergonomie odvozená z nejnovějších verzí teleobjektivů Nikon s ohniskovou vzdáleností 400 mm, 500 mm a 600 mm znamenají skutečný rozdíl pro fotografy zachycující rychlé a nepředvídatelné akce pomocí profesionálních digitálních jednookých zrcadlovek, jako je přístroj D5.“

Souhrn klíčových vlastností

Zlepšená redukce vibrací (VR) a přesnost komunikace s fotoaparátem
Nejnovější generace redukce vibrací Nikon umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než obvykle¹ a aktivuje se v okamžiku namáčknutí tlačítka spouště do poloviny. Režim redukce vibrací SPORT poskytuje stabilnější obraz v hledáčku při fotografování výjimečně rychlých akcí. Zlepšené AF sledování umožňuje fotografům rychle a přesně reagovat v souladu se změnami automatického zaostření. Elektromagnetický mechanismus clony umožňuje výjimečně stabilní řízení automatické expozice – i při rychlém sériovém snímání.

Výjimečná integrita: optická přesnost až do krajů obrazového pole
Zcela nová optická konstrukce zaručuje lepší výkonnost až do krajů obrazového pole. Nová optická konstrukce zahrnuje šest optických členů ze skel ED, fluoritový optický člen a optický člen s vysokým indexem lomu (HRI). Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat potlačují výskyt reflexů a závoje pro vyšší brilanci obrazu, zatímco barevná vada a zkreslení obrazu jsou pečlivě korigovány v celém rozsahu zoomu.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Nikon, ne redakční text webu Fotoguru.cz.

Reklama

2 komentářů

  1. Tento objektiv jsem dvakrát neúspěšně reklamoval ve FotoSkoda. Uvolňující se čočka, hrkání uvnitř, devět z deset snímků končí pro neostrost ve spamu. Dvakrát mi ho vrátili ze nebyla shledána závada a že klapání v objektivu není na závadu, stačí prý ho sundat a znovu nasadit. Dokonce jsem se dozvěděl že může být porouchaný z toho že s ním létám v letadle a mnoho dalšího. Vše na diktafonu . Sklo za osmdesát litrů. SOS prosím!!!

  2. Martin R.

    Škoda jen, že v tiskové zprávě Nikonu je cudně zamlčeno, že nový objektiv nemá, na rozdíl od předchůdce a konkurenčních objektivů, vnitřní zoomování. U profi skla za nemalý peníz je změna délky při zoomování docela podstatný detail.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*