Horká novinka: blesk Canon Speedlite 600EX II-RT

 Canon Speedlite 600EX II-RT je druhá generace špičkového blesku, která patří k základní výbavě pokročilejších fotografů, nyní tedy příchází druhá, vylepšená generace. Jak moc je vylepšená, to ukáže až test, k němuž se snad brzy dostanu, zatím tedy jen tiskové zpráva…

Toto je text tiskové zprávy vydané firmou Canon – nejde tedy o Fotoguruův redakční text a informace zde obsažené nechť čtenář čte pouze na vlastní nebezpečí.

Praha, Česká republika, 11. května 2016 Speedlite 600EX II-RT je vysoce výkonný a široce použitelný blesk s mimořádnou mírou kontroly nad výsledným osvětlením – novinka je tak ideální pro rychlé kontinuální snímání v akčních situacích, jako jsou například sportovní akce, svatby nebo dění na červeném koberci.

Blesk Speedlite 600EX II-RT – svět širokých možností osvětlení

Canon Speedlite 600EX II-RT
Canon Speedlite 600EX II-RT na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Blesk Speedlite 600EX II-RT nabízí naprosto mimořádný výkon a je ideálním společníkem pro vlajkovou loď produktové řady digitálních zrcadlovek EOS – fotoaparát EOS-1D X Mark II. Ve srovnání se svým předchůdcem zvládne o polovinu více záblesků při kontinuálním snímání a při použití nového bateriového zdroje CP-E4N dokonce dvojnásobně.

Uživatelé tak mají jistotu, že z akčních scén získají mnohem více kvalitních snímků. Součástí blesku je i nová a vylepšená technologie měření tepla, která zajišťuje ochranu proti přehřátí a umožňuje delší zábleskové sekvence.

Směrné číslo 60 při hodnotě citlivosti ISO 100 zajišťuje dostatečný výkon pro kreativní osvětlení objektů v širokém rozsahu vzdáleností i ve velkých plochách. Nový blesk je tak ideální například pro pořizování skupinových fotografií na svatbách.

Díky použitelnosti s objektivy o ohniskových vzdálenostech 20 mm až 200 mm (s využitím vestavěného adaptéru dokonce již od 14 mm) mají fotografové snadnou kontrolu nad množstvím světla, které dopadá na objekt jejich zamýšlené kompozice.

Novinka podporuje bezdrátové ovládání v režimu vedlejší jednotky a nabízí tak opravdu široké tvůrčí možnosti pro osvětlení snímaných objektů bleskem umístěným mimo fotoaparát. Nechybí ani podpora rádiového ovládání zavedeného do praxe společností Canon, jenž stojí za ještě větší mírou tvůrčí svobody. Rádiové ovládání totiž umožňuje simulovat osvětlení z více směrů, a tedy i vytvářet tu správnou náladu a atmosféru ve scénách vzdálených až 30 metrů. Současně lze ovládat až 15 blesků Speedlitedosáhnout tak dramatického podání snímků – využití osvětlení pomocí více blesků je mocnou zbraní zejména při fotografování interiérů.

Součástí dodávky je i nový adaptér pro odražení záblesku, kte ocení zejména portrétní fotografové. Canon SBA-E3 nabízí větší volnost při využívání odrazů od zdí a stropu pro zajištění měkčího a přirozenějšího podání obrazu. Užitečná je i možnost natočení záblesku, čímž mohou fotografové předejít nechtěným stínům ve výsledném obraze. Mocným pomocníkem pro vyvážení záblesku s okolním osvětlením jsou i nové připínací tvrdé barevné filtry.

Klíčové vlastnosti blesku Speedlite 600EX II-RT:

 • Rychlejší záblesky a delší sekvence
 • Spolehlivý výkon při použití mimo fotoaparát
 • Díky rádiovému bezdrátovému ovládání široké tvůrčí možnosti osvětlení při použití mimo fotoaparát
 • Skvělý výkon směrné číslo 60 (m, hodnota citlivosti ISO 100)
 • Snadné používání díky intuitivnímu ovládání a informačnímu displeji

Toto je text tiskové zprávy vydané firmou Canon – nejde tedy o Fotoguruův redakční text a informace zde obsažené nechť čtenář čte pouze na vlastní nebezpečí.

Reklama

2 komentářů

 1. uvedený blesk používám, ale popisované vlastnosti jsem na něm dosud neobjevil 🙁

  Režimy shotgun, 90 stupňů (stereofonní) a 120 stupňů (stereofonní)
  Frekvenční rozsah 50 Hz až 16 kHz
  Odstup signálu od šumu 66 dB a citlivost -42 dB

  • Jan Rybář

   Díky za upozronění! Já Vám to říkal, nečtěte ty tiskové zprávy! Zjevně tam zapomněli kus popisu nějakého mikrofonu a já si toho nevšiml… Tedy jsem už opravil… JR

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*