Novinka: Canon 850D – pokračovatel slavné řady

Canon 850D navazuje na jednu z nejoblíbenějších řad fotoaparátů všech dob – a nabídne začínajícím i náročnějším fotografům dobré výkony za rozumnou cenu.

Zatím je text tiskové zprávy, foťák určitě bez vyzkouším…

Zdokonalte své fotografické výsledky s univerzální digitální zrcadlovkou Canon EOS 850D

Praha, 13. února 2020: Společnost Canon na trh uvede nový fotoaparát Canon EOS 850D, lehkou všestrannou a bezdrátově komunikující digitální zrcadlovku postavenou na rychlém a výkonném obrazovém procesoru Canon DIGIC 8. Canon EOS 850D je vynikající univerzální přístroj pro fotografické nadšence, kteří chtějí modernizovat své vybavení a dát větší prostor své kreativitě.Snímač Dual Pixel CMOS APS-C o rozlišení 24,1 milionu bodů umožňuje zachytit dokonale prokreslené snímky a působivé videonahrávky v rozlišení 4K.

Canon 850 D
Canon 850 D na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Snímač formátu APS-C poskytuje velkou míru kontroly nad hloubkou ostrosti a umožňuje pořizovat ostré snímky s příjemně měkkým pozadím, které dává vyniknout fotografovanému objektu. I při fotografování rychle se pohybujících nebo vzdálených objektů, například ptáků za letu, poskytuje rozlišení 24,1 Mpx dostatečný prostor pro výřezy. Ani vyšší rozlišení nijak nesnižuje výkon snímače při nízké úrovni osvětlení. To je důležitá vlastnost například při fotografování portrétů v interiéru. Přístroj náleží do systému světové třídy Canon EOS, takže je na něj možné nasadit libovolný objektiv řady EF nebo EF-S, případně připojit blesk Speedlite pro kreativní osvětlení nebo externí mikrofon prostřednictvím konektoru typu jack 3,5 mm. Ve spojení s univerzálním setovým objektivem EF-S 18-55mm f/4-5,6 IS STM dokáže pokrýt široké spektrum fotografických situací.

Video: Oficiální představení novinek Canon


Z profesionální řady přístrojů Canon převzal model EOS 850D systém automatického ostření (AF) s inteligentním sledováním objektu (iTR), založený na měřicím snímači RGB+IR o rozlišení 220 000 bodů. iTR si předává s AF snímačem data o automatické expozici s vysokým rozlišením, čímž celý systém dosahuje rychlé odezvy a vysoké přesnosti. Je tedy ideální pro fotografování sportu a živé přírody. Tato pokročilá technologie umožňuje ostření s automatickým sledováním očí i při použití optického hledáčku. Přístroj včetně ovládacích prvků byl navržen s ohledem na ergonomii. Rychlost závěrky i clonu lze proto ovládat kruhovými voliči jak na horní, tak na zadní straně. Zdokonalený design, lehké tělo a rozšířené možnosti konektivity přispívají k jednoduchosti použití. Canon EOS 850D je proto vynikající volbou pro fotografické nadšence, kteří potřebují přístroj, který je bude inspirovat a poskytovat naprostou tvůrčí svobodu.

Canon 850D – Zachyťte každý okamžik

Precizní automatické ostření s detekcí obličeje v živém náhledu přispívá k přirozenému dojmu u portrétů, kde detailně prokreslené oči osobu oživují. Snadné je přesné sledování objektu v pohybu díky sériovému snímání rychlostí 7 snímků za sekundu. Flexibilitu komponovat kreativně záběr i z náročných úhlů dává fotografovi výklopný a otočný dotykový displej, který je možné nastavit do téměř libovolné polohy.

Automatické ostření se sledováním objektu je u fotoaparátu Canon EOS 850D velmi rychlé a přesné díky ostřícímu snímači se 45 body křížového typu a systému automatického ostření se zdvojenými body Dual Pixel CMOS AF. Detekce tváře pomáhá ke spolehlivějšímu vyhodnocení expozice záběrů, na nichž jsou osoby, a přispívá ke kvalitním výsledkům při zadním osvětlení jejich postav.

Větší kontrola nad statickými snímky i videem

Rychlá a výkonná digitální zrcadlovka díky procesoru DIGIC 8 poskytuje špičkovou obrazovou kvalitu u fotografií i videa. Canon EOS 850D dokáže zaznamenávat video v rozlišení Full HD o snímkové frekvenci 60p, v úchvatném rozlišení 4K při frekvenci 25p a oproti svému předchůdci rozšiřuje možnosti záznamu videa díky podrobnějšímu nastavení časosběru a automatickému výběru scény. Přístroj eliminuje typické chvění a třes při natáčení z ruky pomocí pětiosé stabilizace obrazu Movie Digital IS zaručující plynulý obraz bez trhání.

Při pořizování statických snímků v režimu živého náhledu má fotograf díky systému Dual Pixel CMOS AF možnost velmi precizně vybrat bod zaostření – v automatickém režimu ze 143 bodů a v ručním režimu ze 3975 bodů. Funkce vzdáleného živého náhledu dává fotografům širší možnosti kontroly nad snímkem, včetně dálkové spouště a náhledu na chytrém telefonu – ideální pro situace, kdy se fotograf potřebuje od aparátu vzdálit. Při záznamu do formátu RAW může fotograf využít veškeré informace zachycené snímačem. Formát C-RAW produkuje soubory menší velikosti a téměř zdvojnásobuje kapacitu vyrovnávací paměti pro nepřetržité snímání ze 40 na 75 snímků. Pořízení snímky ve formátu RAW lze upravovat přímo ve fotoaparátu bez použití počítače nebo mobilního zařízení.

Snadné připojení a sdílení

Konektivita přístroje nabízí fotografům více možností, jak sdílet svá díla, a větší bezpečí při práci. Canon EOS 850D je vybavený technologiemi Wi-Fi v pásmu 2,4 GHz a Bluetooth® s nízkou spotřebou pro připojení k zařízením s operačním systémem iOS nebo Android prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect, která umožňuje upravovat a sdílet snímky ve vysoké kvalitě. Z ní lze snímky a videa stahovat z přístroje do mobilního zařízení, prohlížet a publikovat na sociálních sítích nebo sdílet s přáteli a rodinou. Díky tomuto propojení mohou fotografové také jednoduše zpracovávat snímky pomocí aplikace DPP Express pro iPad, která nabízí plnohodnotné nástroje pro práci s formátem RAW v terénu. Nástroj Image Transfer Utility 2 pro automatickou synchronizaci zajišťuje spolehlivé zálohování fotografií a videí do stolního počítače, takže se cenné záběry nikdy neztratí.
Vynikající digitální zrcadlovka ideální pro fotografické nadšence, kteří chtějí dát větší prostor své kreativitě, pořizuje detailně prokreslené snímky a působivá videa v rozlišení 4K. Pohotová, snadno ovladatelná a odolná zrcadlovka Canon EOS 850D nabízí pokročilé funkce a nástroje, jaké fotografové potřebují k vyjádření svého tvůrčího záměru.
Canon EOS 850D se do prodeje dostane v dubnu 2020.

Cena produktu v České republice bude 22 990 korun.

Canon 850D  – hlavní funkce a vlastnosti:

  • 24,1Mpx snímač typu Dual Pixel CMOS formátu APS-C
  • sériové snímání rychlostí 7 snímků za sekundu
  • Video v rozlišení 4K (automatické ostření na bázi detekce kontrastu) 24p/25p
  • Video v rozlišení Full HD s ostřením pomocí systému Dual Pixel CMOS AF, až 60p
  • 45 ostřicích bodů
  • Měřicí snímač RGB+IR o rozlišení 220 000 bodů s detekcí blikání světelného zdroje (totožný jako u modelu 90D)
  • Automatické ostření s inteligentním sledováním objektu (iTR)
  • Automatické ostření na oči (se sledováním pohybu)
  • Obrazový procesor DIGIC 8

 

Reklama

Je tu jeden komentář

  1. Nejak nechapu smysl – je to v podstate shodne s 250d, telo je malicko vetsi (coz je fajn), ale opticky hledacek na pritom o neco mensi zvetseni (proc ??). Prijde mi to jako zbytecny model.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*