Portrétní novinka: objektiv Canon EF 85mm f/1.4L IS USM

Canon ohlásil čtveřici nových špičkových objektivů řady L – jeden portrétní (Canon EF 85mm f/1.4L IS USM) a tři na macro.

Zatím jen text tiskové zprávy…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon, nejde o redakční text, tedy je třeba ho číst na vlastní nebezpečí.

Canon rozšiřuje nabídku objektivů řady L o špičkové modely s vynikající obrazovou kvalitou i snadným používáním

PRAHA, 29. srpna 2017 – Společnost Canon dnes představila čtyři nové objektivy špičkové řady L, které profesionálním fotografům a pokročilým amatérům nabídnou více možností pro kreativní tvorbu. Nové modely EF 85mm f/1.4L IS USM, TSE 50mm f/2.8L MACRO, TS-E 90mm f/2.8L MACRO a TS-E 135mm f/4L MACRO staví na vysoké kvalitě, kterou jsou objektivy řady L proslulé. Nejnovější přírůstky do portfolia objektivů značky Canon se mohou pochlubit snadným používáním, vysokou odolností a širšími možnostmi pro experimentování s perspektivou a měřítkem.

Snadná cesta ke skvělým portrétům

Na základě zpětné vazby od příznivců fotografie z celého světa vyvinul Canon objektiv EF 85mm f/1.4L IS USM, a to s cílem nabídnout portrétním i svatebním fotografům nástroj pro tvorbu ohromujících snímků s přirozenými odstíny pleti a nádhernou perspektivou.

Canon EF 85mm f/1.4L IS US
Canon EF 85mm f/1.4L IS US na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Součástí nové konstrukce se 14-ti prvky v 10-ti skupinách jsou vysoce kvalitní a přesné členy, díky kterým si tento objektiv skvěle poradí s chromatickou vadou a přináší optický výkon odpovídající požadavkům nejnovějších snímačů s vysokým rozlišením. Za vynikající obrazovou kvalitou stojí i antireflexní povrchová úprava ASC (Air Sphere Coating) – vrstva s ultra nízkým indexem lomu eliminuje nežádoucí odlesky i závoj a zajišťuje tak čisté a atraktivní snímky.

Canon EF 85mm f/1.4L IS USM využívá elektromagnetické ovládání clony, která se skládá z devíti lamel a nabízí světelnost f/1,4. Výsledné snímky tak mohou obsahovat atraktivní bokeh, který je nepostradatelným efektem u mnoha pozoruhodných snímků. Vysoká světelnost zajišťuje i více světla pro lepší expozici a experimentování s hloubkou ostrosti – tyto možnosti jsou důležité všude tam, kde klíčovým prvkem fotografie je snímaný objekt, tedy například u portrétů. Majitelé EF 85mm f/1.4L IS USM si mohou vychutnat i špičkovou stabilizaci obrazu až 4 EV, která eliminuje chvění fotoaparátu a předchází tak pořízení rozmazaných snímků. Díky možnosti spojit výhody stabilizace obrazu a vysoké světelnosti je tento objektiv ideální i pro natáčení filmů.

Pohon automatického zaostřování zajišťuje vysokorychlostní kroužkový ultrazvukový motor USM, který spolupracuje s procesorem objektivu a algoritmy fotoaparátu pro automatické zaostřování – výsledkem je rychlé a velmi přesné ostření. Díky technologii USM je navíc automatické zaostřování naprosto tiché a nový objektiv tak umožňuje diskrétně pořizovat nádherné snímky i na významných akcích, jako jsou například svatby. Uživatelé mají k dispozici podporu plně manuálního doostřování, důležitá je také kompatibilita se všemi kamerami systému Cinema EOS.

Uživatelé určitě ocení i vysokou odolnost nových modelů, za kterou stojí perfektní konstrukce objektivů řady L. Díky odolnosti vůči povětrnostním vlivům i proti prachu a fluorované povrchové úpravě je Canon EF 85mm f/1.4L IS USM přímo předurčený pro náročné a neustále se měnící okolní podmínky.

Společnost Canon dala novému objektivu do vínku vlastnosti, díky kterým je dokonalým nástrojem pro všechny portrétní fotografy. Tento model využijí všichni, kdo potřebují univerzální teleobjektiv schopný zvládnout různorodé situace včetně focení svateb, dynamických událostí, ve studiu i v dalších vnitřních a venkovních prostředích.

Špičková kvalita pro tvůrčí fotografii

Od uvedení objektivů TS-E 17mm f/4L a TS-E 24mm f/3.5L II zaznamenala společnost Canon poptávku po „shift“ objektivech s delší ohniskovou vzdáleností. Reakcí na tato přání jsou nové objektivy TS-E 50mm f/2.8L MACRO, TSE 90mm f/2.8L MACRO a TS-E 135mm f/4L MACRO. Tyto objektivy se mohou pochlubit řadou vlastností podporujících kreativní fotografii – od speciálního naklánění, posouvání či otáčení optiky až po pokročilé funkce důležité pro makrofotografii. To vše v kombinaci se špičkovou optikou a přesností řady L. Canon TS-E 135mm f/4L MACRO obohatí modelovou řadu tilt-shift objektivů o zástupce s delší ohniskovou vzdáleností, zatímco TSE 50mm f/2.8L MACRO a TS-E 90mm f/2.8L MACRO jsou následovníky stávajících modelů TS-E 45mm f/2.8 a TSE 90mm f/2.8.

Canon TS-E 50mm f/2.8L MACRO je ideální pro pořizování kreativních a naprosto přesných snímků krajiny, architektury i objektů ve studiu. Modely TS-E 90mm f/2.8L MACRO a TS-E 135mm f/4L MACRO jsou pak vhodnější pro studiové focení portrétů a makrofotografii.

Modely TS-E 50mm f/2.8L MACRO, TS-E 90mm f/2.8L MACRO a TS-E 135mm f/4L MACRO umožňují posun objektivu nahoru, dolů, doleva i doprava a umožňují tak minimalizovat zkreslení perspektivy. Fotografové tuto možnost běžně využívají při focení architektury, protože jim umožňuje korigovat perspektivu zobrazení a dosáhnout tak například přirozeného souběhu linií na snímku vysoké budovy. A jedním z kreativních způsobů využití náklonu je efekt miniatury – posunem objektivu lze do hloubky ostrosti umístit různé objekty a na výsledné fotografii budou některé prvky vypadat jako velmi malé.

Hned u tří z nových modelů optimalizoval Canon minimální zaostřovací vzdálenost pro použití v makrofotografii. Výsledkem je 0,5násobné maximální zvětšení, a tedy i obraz odpovídající polovině skutečné velikosti snímaného objektu. Například objektiv Canon TS-E 135mm f/4L MACRO dodrží uvedené zvětšení i při pořizování záběrů ze vzdálenosti pouhých 49 centimetrů. Tyto vlastnosti jsou důležité zejména během studiového focení s využitím umělého osvětlení – usnadňují nalezení takové pozice světelného zdroje, která zajistí nejlepší možné výsledky.

Společnost Canon i nadále pokračuje v tradici využívání vysoce kvalitního a naprosto přesně lisovaného skla. Objektivy TSE 50mm f/2.8L MACRO, TS-E 90mm f/2.8L MACRO a TS-E 135mm f/4L MACRO tak mohou nabídnout vysoké rozlišení v celé ploše záběru i velmi malé zkreslení. Základem všech tří modelů je inovativní optika umožňující eliminovat lom světelných paprsků, který může ovlivňovat přesnost zaostřování, a UD prvky s ultra nízkým rozptylem zajišťující vysokou ostrost výsledného snímku. Nechybí ani dokonale vyladěná povrchová úprava pro perfektní vyvážení barev a eliminaci případného závoje.

Klíčové vlastnosti objektivu Canon EF 85mm f/1.4L IS USM:

Canon EF 85mm f/1.4L IS US
Canon EF 85mm f/1.4L IS US na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Špičková optická kvalita díky pokročilým optickým technologiím
Vysoká světelnost umožňující rychlé zaostřování při všech světelných podmínkách
Plynulá a přesná stabilizace obrazu až 4 EV
Citlivé, velmi rychlé a přesné automatické zaostřování
Odolná konstrukce včetně vynikající odolnosti vůči povětrnostním podmínkám

Klíčové vlastnosti objektivu Canon TS-E 50mm f/2.8L MACRO:

Canon TS-E 50mm f/2.8L MACRO
Canon TS-E 50mm f/2.8L MACRO

Maximální kontrola nad hloubkou ostrosti pro nápadité kreativní efekty
Rychlá a přesná úprava perspektivy i sbíhajících se linií přímo ve fotoaparátu
Doladění zaostření na detail při makrofotografii s poměrem zvětšení 1:2
Špičková optická konstrukce
Ohnisková vzdálenost 50 mm, která je ideální pro produktovou fotografii i pro focení architektury nebo krajiny

Klíčové vlastnosti objektivu Canon TS-E 90mm f/2.8L MACRO:

Canon TS-E 90mm f/2.8L MACRO
Canon TS-E 90mm f/2.8L MACRO

Maximální kontrola nad zaostřením pro nápadité tvůrčí efekty
Rychlá a přesná úprava perspektivy i sbíhajících se linií přímo ve fotoaparátu
Doladění zaostření na detail při makrofotografii s poměrem zvětšení 1:2
Špičková optická konstrukce
Dokonalá ostrost pro lepší portréty i fotografie produktů

Klíčové vlastnosti objektivu Canon TS-E 135mm f/4L MACRO:

Canon TS-E 135mm f/4L MACRO
Canon TS-E 135mm f/4L MACRO

Maximální kontrola nad zaostřením pro nápadité tvůrčí efekty
Rychlá a přesná úprava perspektivy i sbíhajících se linií přímo ve fotoaparátu
Doladění zaostření na detail při makrofotografii s poměrem zvětšení 1:2
Špičková optická konstrukce
Skvělé a naprosto ostré studiové snímky při focení z větší vzdálenosti

 

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon, nejde o redakční text, tedy je třeba ho číst na vlastní nebezpečí.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*