Canon představil kameru Canon EOS C400 Cinema s bajonetem RF

Canon představil další ze svých filmových kamer: Canon EOS C400 s bajonetem RF a objektiv CN7x17 KAS T. Zde přináším podrobnosti z tiskové zprávy.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon, nikoliv redakční text.

Canon představuje kameru EOS C400 Cinema s bajonetem RF a objektiv Cine Servo navržené pro maximální všestrannost

Praha, Česká republika, 5. června 2024 – Společnost Canon Europe rozšiřuje svou řadu filmových kamer o nový model EOS C400 vybavený bajonetem RF a objektiv CN7x17 KAS T navržený pro zdokonalení výsledků rozsáhlých projektů.

Model EOS C400 reaguje na měnící se potřeby trhu a byl navržen pro maximální všestrannost. Nabízí komplexní řešení pro nejrůznější typy produkcí od nezávislé kinematografie a dokumentaristiky přes živé a virtuální přenosy po elektronické zpravodajství.

Canon EOS C400 Cinema
Canon EOS C400 Cinema na oficiálním snímku. Zdroj: Canon.cz

EOS C400 je první špičkovou kamerou řady EOS s bajonetem RF, čímž zahajuje novou éru produktů Canon v rámci systému EOS R. Kompaktní, ale výkonná inovativní konstrukce spojuje pokročilé funkce a vlastnosti, které se obvykle vyskytují u větších kamer, do praktického hranatého designu, který upřednostňuje snadné použití a ovládání bez omezení funkcionality. Kromě toho specifické funkce konektivity v kameře, jako jsou genlock, zpětný vstup a 12kolíkový konektor objektivu, podporují živou produkci s více kamerami.

Snímač BSI a trojnásobná citlivost ISO

Kamera EOS C400 je vybavena špičkovým plnoformátovým snímačem CMOS (BSI) 6K s podsvícením a dynamickým rozsahem 16 EV. Tato technologie zvyšuje účinnost zachycování světla a urychluje měření, čímž zajišťuje vynikající kvalitu obrazu.

Kamera zavádí nový standard technologií Canon s výběrem ze tří základních citlivostí ISO (Base ISO), který byl vytvořen pro optimální výkon v prostředí se slabým osvětlením a poskytuje nejčistší optické výsledky. Díky základním úrovním ISO 800, 3200 a 12 800 při natáčení v režimu Canon Log 2 nebo 3 mají uživatelé větší flexibilitu při natáčení v náročných světelných podmínkách.

Aby byl proces záznamu ještě jednodušší, režim automatického přepínání vyhodnocuje okolní osvětlení a podle toho upravuje základní úroveň ISO, čímž usnadňuje práci kameramana.

Canon EOS C400 Cinema
Canon EOS C400 Cinema v akci. Zdroj: Canon.cz

Bajonet RF

Kamera EOS C400 má bajonet Canon RF, takže ji lze snadno používat s širokou nabídkou objektivů RF s pevnou i proměnlivou ohniskovou vzdáleností, hybridními objektivy, objektivy cinema i VR. Pro větší flexibilitu, bez potřeby příslušenství, třetích stran podporuje fotoaparát také možnost použití vlastních adaptérů EF-EOS R i nového adaptéru PL-RF. Dále jsou zde rozšířené funkce pro metadata a připojení, které usnadňují snímání snímek po snímku v reálném čase, což vylepšuje pracovní postupy VFX i virtuální produkce.

CMOS AF II s duálními pixely

Novinkou v systému Cinema EOS je i snímač CMOS AF II se zdvojenými pixely, který vylepšuje automatické zaostřování. Díky komplexnímu 100% pokrytí celé plochy snímače poskytuje technologie CMOS AF II se zdvojenými pixely rychlý a přesný výkon, zvyšuje čistotu obrazu i spolehlivost při natáčení a zároveň zaručuje kvalitní pořízení každého záběru.

Nejnovější systém nabízí i další výhody, jako sledování obličeje/očí/těla, detekci a sledování zvířat, což je užitečné zejména při samostatné práci v dynamickém prostředí.

Formáty záznamu

Uživatelé si nyní mohou vybrat z více interních formátů záznamu podle svých specifických potřeb. Pro potřeby různých profesionálů je zde například škálovatelný 12bitový formát Canon Cinema RAW Light LT/ST/HQ, spolehlivý 10bitový formát XF-AVC 4:2:2 i zcela nové formáty XF-AVC S a XF-HEVC S založené na standardu MP4. Všechny umožňují detailní filmové pracovní postupy s podporou profesionálních názvů souborů a metadat.

Kompaktní design

Uživatelé, kteří jsou obeznámeni s kamerou EOS C500 Mark II, ocení osvědčený design kamery EOS C400 vylepšený o ještě kompaktnější provedení a lepší možnosti připojení. To umožňuje přístup k celé sadě funkcí, které jsou obvykle běžné u mnohem větších produkčních kamer, jejichž hmotnost a velikost či nutnost připojování dalších modulů může komplikovat práci.

Nový kompaktní design a vylepšené příslušenství, jako jsou všestranný držák LCD, praktická horní rukojeť a vylepšený úchop, umožňují natáčení nejrůznějšími způsoby, ať už z ruky, s gimbalem, z dronu nebo s ramenní opěrkou.

Představujeme nejnovější objektiv Cine Servo

Zcela nový objektiv CN7x17 KAS T, dostupný s bajonetem RF nebo PL, je součástí řady Canon Cine Servo a navazuje na předchozí model Cn7x, oproti kterému nabízí vyšší provozní výkon a větší kompatibilitu s virtuálními a VFX workflow.

7násobný optický zoom a rozsah ohniskových vzdáleností 17–120 mm osloví kameramany živých sportovních přenosů a zpravodajství, dokumentaristy, filmaře i tvůrce využívající vzdálené či virtuální produkce. 11lamelová clona umožňuje jemné rozptýlení světla pro hedvábně rozostřené pozadí.

Mezi další jedinečné funkce patří vylepšená konektivita mezi objektivem a fotoaparátem, což optimalizuje procesy jako

korekce zkreslení objektivu v reálném čase, metadata objektivu při natáčení snímek po snímku či virtuální produkční workflow s plug-inem Unreal Engine přizpůsobeným pro EOS C400. Varianta objektivu s bajonetem PL podporuje jak technologii Cooke /i TechnologyTM, tak ZEISS eXtended DataTM pro metadata objektivu a korekci zkreslení/stínování1.

CN7x17 KAS T je vybaven nejmodernější digitální pohonnou jednotkou nové generace e-Xs V a nabízí pokročilé funkce včetně optické korekce rozostření při změně ohniska (tzv. focus breathing), rychlejšího ovládání clony a pohodlného rozhraní USB-C pro dálkové ovládání a přenos uživatelských nastavení.

Aktualizace firmwaru kamery EOS C300 Mark III

Canon také vydal bezplatnou aktualizaci firmwaru pro kameru EOS C300 Mark III, která přidává 12bitové formáty Cinema RAW Light: LT (Light), ST (Standard) a HQ (High Quality) pro větší flexibilitu workflow a více možností postprodukce. K dispozici bude také funkce Auto ISO pro plynulé přizpůsobení změnám světelných podmínek během souvislého záběru.

Canon dnes také představil RF 35mm F1.4L VCM, první hybridní objektiv svého druhu určený pro pořizování fotografií i videa, a nový blesk Speedlite EL-10 pro lepší fotografování portrétů s nastavitelným osvětlením.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*