Potvrzeno: Bezzrcadlovka Canon R5 bude mít 8K video

Canon oficiálně potvrdit, že opravdu chystá “superbezzrcadlovku”, o níž se spekuluje již mnoho týdnů. I to, že fotografům nabídne video s rozlišením 8K.

Zde je text tiskové zprávy, když bude foťák uveden na trh zatím není jasné.

Canon oznamuje vývoj revolučního přístroje EOS R5 s podporou videa v rozlišení 8K

Praha, 13. února 2020 – Společnost Canon Inc. dnes oznámila přípravu prodeje fotoaparátu EOS R5, plnoformátového bezzrcadlového přístroje založeného na revolučním systému EOS R. Canon při vývoji fotoaparátu EOS R5 vycházel jednak z požadavků a postřehů zákazníků a v neposlední řadě také z potřeb trhu. Fotoaparát nabízí bezkonkurenční rychlost, vysoké rozlišení, 8K video a špičkovou stabilizaci obrazu. Fotografům a filmařům dává prostor posouvat tvůrčí hranice a zachytit akci lépe než kdy dříve.

Canon EOS R5
Canon EOS R5 na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Canon EOS R5 – Rychlé snímání s dokonalou kvalitou obrazu

Novým modelem Canon potvrzuje dlouhodobé záměry dále rozvíjet systém EOS R a nabízet fotografům a filmařům inovativní produkty. EOS R5 bude představovat výrazný výkonnostní skok s rychlostí 12 snímků za sekundu při použití mechanické závěrky a 20 snímků za sekundu s elektronickou závěrkou. Spojení vysoké rychlosti a rozlišení bude znamenat nový standard, díky němuž se bezzrcadlový systém stane ideální volbou pro každého, od svatebních fotografů po fotografy živé přírody.

Nový přírůstek do rodiny EOS R vyniká také mimořádně účinnou technologií stabilizace obrazu a bleskurychlou elektronickou komunikací mezi objektivem a tělem fotoaparátu. EOS R5 přebírá špičkové technologie vyvinuté pro tuto řadu a posouvá je na novou úroveň. Nově vyvinutý systém mechanické stabilizace obrazu v těle přístroje spolupracuje s optickou stabilizací v objektivu a eliminuje chvění obrazu u statických snímků i videa v každé situaci.

Reklama

Canon EOS R5 – Video, které nezestárne

EOS R5 je ideální přístroj pro ty, kdo chtějí svými snímky a videonahrávkami vyniknout nad ostatními. Umožňuje záznam videa o rozlišení 8K v kinematografické kvalitě v širokém spektru filmových situací jako odpověď na stoupající poptávku po kvalitním videozáznamu s vysokým rozlišením všech žánrů. Přístroj nabízí čtyřnásobné rozlišení oproti dnešnímu standardu 4K. To umožňuje tvůrcům točit video v plném rozlišení 8K a podle potřeby ořezávat výstup na 4K.

Richard Shepherd, senior manažer pro marketing profesionálních produktů, řekl:
„Nový fotoaparát EOS R5 potvrzuje naši snahu dlouhodobě rozvíjet tento segment a vyhovět dnešním i budoucím nárokům na fotografickou i filmovou tvorbu. V září 2018 jsme na trh uvedli inovativní systém EOS R včetně řady objektivů s bajonetem RF a tělem EOS R, které budou brzy následovat další objektivy RF a přístroje EOS RP a EOS Ra. EOS R5 se stane novou vlajkovou lodí společnosti Canon v segmentu bezzrcadlových přístrojů a bude nabízet mimořádnou obrazovou kvalitu u statických snímků i videozáznamu.“

Široké možnosti komunikace v terénu

Dodávání obrazového obsahu je dnes stejně důležité jako jeho pořizování. EOS R5 bude podporovat automatický přenos obrazových souborů z fotoaparátu do cloudové platformy image.canon. Tento automatický přesun uživatelům usnadňuje okamžité zobrazení pořízeného materiálu na jiných zařízeních i v terénu. EOS R5 je navíc vybavený dvěma sloty na paměťové karty.

Společnost Canon dnes také oznámila uvedení objektivu RF 24-105 mm f/4-7,1 IS STM – nejnovějšího přírůstku v nabídce objektivů RF pro systém EOS R. Canon vyvíjí celkem devět objektivů RF, které plánuje uvést na trh v roce2020, mimo jiné RF 100-500 mm f/4,5-7,1 L IS USM a kompatibilní extendery RF 1,4x a RF 2x.

Reklama

3 komentáře

 1. Zatím se o tom moc nemluví, ale reálně je možný nástup 8k docela problém, který nikdo moc nezvládá. Typicky letos uvedená “vlajková loď” 1DX mark III umí “jen” 6k, ale už to vyžadovalo například přechod na CFexpress a vůbec to nebylo snadné.
  8k, tedy 33mpix je pořádný problém a pokud to R5 zvládne, tak má o zájemce postaráno, ovšem zdaleka to nemusí být primárně fotografové, dominovat mohou právě filmaři.

 2. Na sport asi neco rychlejsiho….4fps u R a RP se na sport nehodi.

 3. Vašek Chytil

  Dobrý den. Fotím z 80ti % amatérsky sport, rozmyšlím se nad Canon 5D mark IV — Canon RP — R.
  Můžete mi poradit?
  Zatím se nejvíce přikláním k Canon R. Je lehčí, bezzrcadlo, cena podobná, a staré skla se dají pouzit

Připojte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*