Canon PowerShot G5 X Mark ii – kapesní foťák s hledáčkem

Canon představil druhou generaci kapesního kompaktu pro náročné: Canon G5 X Mark ii. Bude vybaven i hledáčkem a začne se prodávat za 24 000 Kč…

Novinku snad brzy vyzkouším, zatím jen text tiskové zprávy…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon – nejde o redakční text a čtenář nechť ji čte na vlastní nebezpečí.

PowerShot G5 X Mark II staví na kvalitě dosavadní nabídky společnosti Canon. Je vybavený objektivem s pětinásobným zoomem o světelnosti f/1,8-2,8 a vysouvacím elektronickým hledáčkem (EVF). Dokonale poslouží zapáleným fotoamatérům, kteří potřebují lehký cestovní fotoaparát.

Canon G5 Mark ii – Vysoká obrazová kvalita v kompaktním těle

PowerShot G5 X Mark II s hmotností 340 g využívá výkonný obrazový procesor Canon DIGIC 8, který zajišťuje obrazovou kvalitu, jaká nemá v kategorii kapesních fotoaparátů konkurenci. Je vybaven vrstveným snímačem typu 1.0 o rozlišení 20,1 milionu bodů, který je zárukou dokonale prokresleného obrazu s vynikajícím podáním barev u statických snímků i videa v rozlišení 4K.

Canon G5 mark II
Canon G5 mark II bude mít i hledáček. Foto: Canon.cz

Nejnovější přírůstek do rodiny fotoaparátů Canon G nabízí široký dynamický rozsah díky záznamu ve formátu CR3 RAW, který plně podporuje software Canon Digital Photo Professional (DPP) i softwarové nástroje jiných výrobců. Uživatel tak získává širší možnosti při zpracování svých fotografií.

Fotoaparát PowerShot G5 X Mark II je vybavený špičkovým objektivem s pětinásobným transfokátorem, který zajišťuje mimořádně kvalitní obraz, jaký očekávají pokročilí fotografové od sekundárního fotoaparátu. Společnost Canon při jeho konstrukci využila své dlouholeté zkušenosti s vývojem optických prvků. Díky vynikající světelnosti f/1,8-2,8 je tento model ideální pro fotografování za zhoršených světelných podmínek, například městské záběry po soumraku, které budou při kratší expozici jasnější a prokreslenější i na delším ohnisku.

Automatické režimy a manuální ovládání podporují kreativní vyjádření

Pokročilým fotoamatérům i vloggerům nabízí kompaktní přístroj PowerShot G5 X Mark II automatický a manuální režim pro úplnou kontrolu nad tvůrčím vyjádřením. Ovládání přejde do krve hned v prvním okamžiku. Kontrola nad přístrojem a možnosti personalizace odpovídající zrcadlovkám umožňují uživatelům průběžně zdokonalovat své technické schopnosti.

Otočný prstenec poskytuje okamžitý přístup k nejdůležitějším nastavením, což urychluje a usnadňuje ovládání. PowerShot G5 X Mark II má v rohu umístěný výsuvný elektronický hledáček (EVF) s displejem OLED o rozlišení 2,36 milionu bodů a 100% pokrytím zorného pole, který usnadňuje komponování snímků. Náklopný zadní displej zase umožňuje snadno fotografovat pod různými úhly.

Canon PowerShot G5 X Mark II je vybaven vysoce přesným systémem automatického ostření. Užitečná je i funkce AF+MF, která umožňuje jemně doostřit i po automatickém zaostření. Vestavěný ND filtr slibuje působivé snímky s živými barvami i při fotografování za jasného světla.

Aby nikdy neunikl zajímavý moment, přístroj disponuje rychlým automatickým ostřením a mimořádně rychlým sériovým snímáním 20 sn./s v průběžném režimu. Umoňuje sériové snímání rychlostí 30 sn./s se záznamem do formátu RAW zachytit tak i skutečně prchavé momenty.

4K video uchová kvalitu i do budoucna

Uživatelé mohou i za chůze v terénu nebo za jízdy natáčet stabilní, neroztřesená videa díky vestavěné digitální stabilizaci obrazu. Funkce HDR u videa minimalizuje ztrátu detailů a zlepšuje dynamický rozsah. Díky tomu mohou uživatelé pořizovat přirozeně působící nahrávky. Nové kompaktní přístroje s podporou videa v rozlišení 4K poskytují kvalitu videonahrávek i statických snímků dostatečnou i pro budoucí využití a umožňují video bloggerům a fotografům dále zdokonalovat své filmařské schopnosti.

Snímková frekvence až 120 sn./s v režimu Full HD umožňuje točit zcela plynulé zpomalené záběry ideální jako doplňující video materiál (tzv. B-roll). Možný je i záznam ve vertikální orientaci určený speciálně pro sociální média. Pro záznam videa je k dispozici automatické nastavení, které zajišťuje vyváženou expozici a vysokou obrazovou kvalitu – ideální pro ty, kdo teprve rozvíjí své schopnosti a vypracovávají svůj vlastní styl. Zkušenější uživatelé mohou ovládat expoziční čas, clonu a citlivost ručně a zdokonalovat svoji technickou zdatnost.

Neustálé připojení

Díky kompaktnímu provedení a rozšířeným možnostem připojení jsou oba nové modely dokonalými společníky pro video bloggery a fotografy na cestách. Bezdrátové připojení přes Wi-Fi a Bluetooth®uživatelům umožňuje zachycovat spontánní momenty a okamžitě je posílat do počítače či telefonu nebo je publikovat na sociálních sítích.
Fotoaparát PowerShot G5 X Mark II by se měl na českém trhu prodávat za 24 099 korun.

Canon PowerShot G5 X Mark ii  – Klíčové funkce a vlastnosti:

 • nový vrstvený snímač 20,1 MP typu 1.0DIGIC 8
 • video 4K (bez ořezu)
 • video Full HD 120 sn./s
 • 20 sn./s v režimu průběžného snímání a 30 sn./s v režimu RAW Burst
 • připojení Wi-Fi a Bluetooth®
 • rozměry a hmotnost do kapsy u bundy
 • nový objektiv f/1,8-2,8 s 5x zoomem
 • výsuvný elektronický hledáček
Reklama

4 komentářů

 1. Dobrý den, hledám foťák pro rodinu, tj. fotím převážně děti, momentky, detaily, nebo krajinky, dalo by se navrhnout podle objektivu jaký foťák by byl vhodný? Potřebuji spíše,, kapesní“ foťák takže nad zrcadlovkou neuvažuji. Cena dle mě tak do 15tis. Max 20. Jaké foťáky by byly vhodné? Děkuji předem za reakce a odpověď Tomáš.

 2. Tohle není a ani nemá být konkurence zrcadlovek. Tohle je KAPESNÍ foťák, který předčí všechno, co se dá nosit v kapse u kalhot, a většinu z toho „všeho“ předčí o parník. A přitom za zrcadlovkou, zvlášť tou za poloviční cenu (včetně objektivů?) nijak výrazně nezaostává. „Menší“ (1″) snímač je dobře kompenzován skvělou světelností objektivu, zrcadlovka se „seťákem“ není lepší ani rychlejší.

 3. Cedrik Haškovec

  Docela souhlasím. Mám G5X I a používám na dokumentární focení v místnosti, když nechci tahat něco většího. Věřím, že cena půjde časem dolu.

 4. Ta cena mi prostě přijde „poněkud“ nesmyslná, když zrcadlovka s výměnnými objektivy a lepší kvalitou obrazu stojí méně než polovinu. Nemluvě o např. bezzrcadlovce M5/M50 z vlastní stáje … A když vezmu jak vypadají neupravené fotky (originál RAW) z G7X (míra nutných úprav děsivé vinětace a zkreslení je opravdu hodně vysoká), předpokládám, že ani tady optika nebude žádný zázrak. Ano, je to slušný cvakátko do kapsy, ale tak za 15 max …

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*