Canon PowerShot G9 X – nový, malý, kompaktní

Canon PowerShot G9 X je další z řady oblíbených fotoaparátů řady G, tentokrát  v menším a levnějším provedení než úspěšný G7 X.

Toto je text tiskové zprávy vydané firmou Canon – nejde tedy o Fotoguruův redakční text a informace zde obsažené nechť čtenář čte pouze na vlastní nebezpečí.

Canon PowerShot G9 X
Oficiální fotografie Canonu PowerShot G9 X. Zdroj: Canon.cz

Praha, Česká republika, 13. října 2015 – Společnost Canon rozšiřuje svoji uznávanou řadu PowerShot G o dva nové fotoaparáty – PowerShot G5 X a PowerShot G9 X. Oba modely se mohou pochlubit nejen nekompromisní obrazovou kvalitou a výjimečnou rychlostí a výkonem, ale také snímačem CMOS typu 1,0 s technologií back-illuminated a s rozlišením 20,2 miliónů pixelů nebo obrazovým procesorem DIGIC 6 – to vše zabalené do nádherně kompaktních těl.

(Vypuštěna pasáž o Canon Powershot G5 X, o něm zde – pozn. Fotoguru.cz)

Model PowerShot G9 X disponuje všemi funkcemi a vlastnostmi, které uživatelé potřebují k vyjádření svých tvůrčích nápadů a zachycení nečekaných okamžiků. Nový fotoaparát je o celých 25 procent štíhlejší než Canon PowerShot G7 X a díky kompaktnějšímu designu je perfektní pro fotografy, kteří vyžadují prvotřídní obrazovou kvalitu i při focení a natáčení na cestách. Součástí tohoto modelu je také intuitivní a velký dotykový displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) a s vysokým rozlišením, který umožňuje ovládat fotoaparát snadno a kreativně konečky prstů. Uživatelé mají snadný přístup k jednotlivým funkcím i nastavením přístroje, který se může pochlubit stylovým a lehkým tělem. Oba modely navíc umožňují rychle přiřadit ovládacímu kroužku objektivu některou z široké škály fotografických funkcí, včetně ovládání clony a rychlosti závěrky.

Filmová díla s rodinou a přáteli? Proč by ne?!

Díky režimu ručního filmu Manual Movie, úžasné kvalitě záběrů ve Full HD rozlišení při rychlostí 60 snímků za sekundu i plné kontrole nad clonou, závěrkou a citlivostí ISO mohou uživatelé dát svým tvůrčím záměrům volný průchod. Z každého majitele nových fotoaparátů se tak může stát nadějný kameraman. S cílem zabránit roztřesení záběrů u natáčení za běhu nebo při chůzi obsahují oba fotoaparáty pětiosý inteligentní optický stabilizátor obrazu s vylepšeným dynamickým režimem. Navíc vedle této již tak vysoké míry kontroly nad fotoaparátem mají uživatelé k dispozici i velmi přesné ruční zaostřování se zvýrazňováním obrysů. Tvorba filmových záběrů včetně přizpůsobení výstupů pomocí proměnné snímkovací frekvence je tak velmi jednoduchá a nevyžaduje víc, než několik tahů na dotykovém displeji.

Sdílení tvůrčích výstupů

Fotoaparáty PowerShot G5 X a PowerShot G9 X se mohou pochlubit řadou pokročilých kreativních režimů a širokou konektivitou, které uživatelům umožňují vyjádřit jejich vlastní tvůrčí nápady. Od zachycení mihotavé noční oblohy nebo stopy hvězd pomocí vylepšeného režimu Hvězda až po  automatického přidávání retro filtrů pouhým stisknutím spouště v kreativních režimech. K dispozici je i vzdálené ovládání s využitím Wi-Fi připojení, které zpřístupňuje plnou manuální kontrolu nad klíčovými funkcemi fotoaparátu z prostředí chytrého zařízení a umožňuje prozkoumat kreativnější způsoby focení a natáčení. Díky vestavěné podpoře Wi-Fi a dynamické komunikace na krátkou vzdálenost NFC je snadný rovněž přenos fotografií a filmů do chytrého zařízení i jejich přímé sdílení na sociální sítě. Široké možnosti komunikace zjednodušují i zálohování snímků do cloudových služeb, jako je irista a Google Drive, a to přímo z prostředí fotoaparátu – nikdo tak již nemusí přijít o žádnou ze svých drahocenných vzpomínek.

Toto je text tiskové zprávy vydané firmou Canon – nejde tedy o Fotoguruův redakční text a informace zde obsažené nechť čtenář čte pouze na vlastní nebezpečí.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*