Canon PowerShot PX – „chytrý foťák“ ovládaný hlasem

Canon představil poněkud netypickou novinku: Canon PowerShot PX, domácí kameru, kterou je možné ovládat hlasem a používat pro nenáročné rodinné focení… Stát bude 11 990 Kč.

Jak to celé bude přesně fungovat, to zatím není zcela jasné, z tiskové zprávy i prvního videa na YouTube vyplývá, že hlavním smyslem bude „automatické snímání“ různých rodinných akcí, kdy bude možné například vyzvat hlasem foťák, aby fotku pořídil…

Foťák snad brzy vyzkouším, níže oficiální tisková zpráva…

Canon PowerShot PX
Canon PowerShot PX na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Canon PowerShot PX – první chytrý fotoaparát, který přinese revoluci do domácího fotografování

Žijte každý okamžik naplno a nechte nového inteligentního fotografického společníka PowerShot PX od Canonu vytvářet vaše vzpomínky

PRAHA, 28. října 2021 – Společnost Canon Europe dnes představila malý, chytrý, uživatelsky přívětivý fotoaparát PowerShot PX, který automaticky zaznamenává kvalitní snímky s rozlišením 11,7 MP a video ve formátu Full HD 60p. Chytré funkce přístroje PowerShot PX, jako je automatické fotografování a filmování, jsou nejnovějším výsledkem dlouhodobého úsilí společnosti Canon o pokroky v oblasti obrazové techniky. Novinka přináší změnu do zvyklostí domácích fotografů a způsobu, jakým rodiny zachycují své vzpomínky. S pomocí tohoto chytrého přístroje mohou prožívat naplno každý okamžik a zároveň jej zaznamenat, aniž by kdokoli musel stát za objektivem.

Nový intuitivní fotoaparát si oblíbí jak rodinní fotografové, tak nadšenci technických vymožeností, kteří ocení chytré funkce k dokumentování společenských událostí i každodenních zážitků. PowerShot PX s automatickým snímáním a přednastavenými prioritami je inovativní doplněk stávající domácí fotografické výbavy a ukázka špičkových algoritmů a progresivních funkcí, které Canon neustále zavádí u svých produktů.

Oficiální video firmy Canon (anglicky)

Prožívejte každý okamžik s vlastním osobním fotografem

Chcete-li zachytit vzácné životní okamžiky a být při tom v záběru, je PowerShot PX ideálním řešením – sleduje dění a inteligentně komponuje záběr, aby zaznamenal přirozený výraz a reakce. Po zapnutí lze přenosný PowerShot PX umístit kamkoli v domácnosti, aby pořizoval působivé momentky z všedního života. Zároveň je možné fotografování i filmování ovládat zcela bezdotykově hlasovými pokyny.

Díky jednoduchému kompaktnímu provedení s nabíjením přes USB-C a vestavěnou Wi-Fi – pro připojení k chytrým zařízením – je možné brát PowerShot PX kamkoli. S pomocí funkce inteligentního rozpoznávání tváře dokáže PowerShot PX automaticky vyhledávat vaše blízké a udržovat je v záběru. Zachytí tedy i jedinečné okamžiky, které by jinak mohly oku fotografa uniknout. Objektiv s rozsahem ohniskových vzdáleností v přepočtu 19-57 mm a možností náklonu a rotace pokryje zorné pole 340˚ horizontálně a 110˚ vertikálně.

Canon Uschovejte si to nejlepší z každého dne

Svůj digitální záznamník vzácných okamžiků si můžete prohlížet v aplikaci PowerShot PX pro iOS a Android a nechat si chytrým fotoaparátem poradit, které snímky jsou nejzdařilejší a stojí za zachování. Vybrané snímky a videonahrávky se uloží na paměťovou kartu, z níž je lze snadno přesunout do počítače. S pomocí aplikace lze fotoaparát ovládat manuálně a komponovat dokonalé záběry, a to i na dálku bez nutnosti přístroj kontrolovat. Rodina si může dokonce přizpůsobit automatické nastavení: naklopit a pootočit objektiv pro úhel pohledu ve vlastním stylu a v aplikaci zvolit známé tváře, které budou mít při snímání vyšší prioritu. PowerShot PX může po připojení k PC s příslušnou ovládací aplikací sloužit i jako webkamera.

Canon PowerShot PX
Canon PowerShot PX v akci. Foto: Canon.cz

Canon PowerShot PX – hlavní funkce a vlastnosti:

  • Automatický záznam fotografií a videa
  • Otočný a náklopný objektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností 19-57 mm (ekvivalent) s rozsahem 340˚ horizontálně a 110˚ vertikálně
  • Rozpoznávací technologie se schopností dát prioritu určitým tvářím
  • Manuální nastavení a správa snímků pomocí aplikace Connect pro Mini PTZ Cam
  • Wi-Fi a Bluetooth® usnadňují propojení s chytrými telefony a tablety

 

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*