Novinka: Objektiv Canon RF 16 mm F2,8 STM

Canon RF 16 mm F2,8 STM se stal dalším přírůstkem do sbírky objektivů pro bezzrcadlovky Canon.

Zde je základní informace z tiskové zprávy, objektiv snad brzy vyzkouším…

Canon RF 16 mm F2,8 STM – základní informace

Širokoúhlý světelný objektiv RF 16 mm F2,8 STM má široké uplatnění. Je vhodný k natáčení videoblogů i k různým fotografickým žánrům, například k fotografování skupin lidí, environmentálních portrétů nebo architektury. Jedná se o první ultra širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností systému EOS R. Nabízí ohniskovou vzdálenost 16 mm, a tedy extrémně široký úhel záběru s velmi výrazným pocitem hloubky.

Canon RF 16 mm F2,8 STM
Canon RF 16 mm F2,8 STM na oficiálním snímku. Foto: Canon.cz

Díky vysoké světelnosti f/2,8 je vynikající pro fotografování za špatných světelných podmínek, například pro astrofotografii, a pro fotografování s kratšími expozičními časy. Vloggerům tyto vlastnosti umožňují pořídit kvalitnější záznam při nízké hladině osvětlení a dosáhnout menší hloubky ostrosti i při širokém úhlu záběru, kde sledované objekty výrazně vystupují na měkce rozostřeném pozadí.

Díky své nízké hmotnosti je tento objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností vynikajícím společníkem pro natáčení video blogů na cestách. Přeje-li si uživatel užší úhel záběru při natáčení videa, může při nasazení na tělo EOS R použít režim ořezu na APS-C a dosáhnout ohniskové vzdálenosti 25,6 mm. Ostřicí motor Canon STM zajišťuje plynulé a téměř neslyšné ostření při záznamu videa. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 0,13 m, takže fotografové i tvůrci video obsahu mohou pořizovat ostré, prokreslené záběry i na blízko.

Reklama

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*