Canon RF 35mm F1.4L VCM – pár prvních dojmů (+ video)

Canon představil dlouho očekávanou “pevnou pětatřicítku”: Canon RF 35mm F1.4L VCM, která je svou konstrukcí určená jako tradičním fotografům, tak i filmařům. Prodávat se bude dle oficiálních informacích za necelých 48 000 Kč.

S objektivem jsem měl možnost se stručně seznámit těsně před jeho oficiálním představením, šlo však o tzv. předprodukční vzorek, které nemusí být 100% shodný s “ostrými kusy”. A fotografie z něho tedy není možné publikovat – tedy jen pár klíčových informací.

Bylo by asi zbytečné zdůrazňovat, že jde o objektiv opravdu špičkový, a již se velmi těším na podrobnější recenzi a důkladné testování.

Canon RF 35mm F1.4L VCM
Canon RF 35mm F1.4L VCM – rychlofotka mobilem.

Canon RF 35mm F1.4L VCM – klíčové parametry:

– Canon RF 35mm F1.4L VCM je první hybridní objektiv svého druhu určený pro pořizování fotografií i videa.
– hybridní objektiv v praxi znamená, že nabízí klasické postupy pro fotografy, ale zároveň využitelnost pro filmaře
– objektiv má samostatný kroužek pro manuální nastavení clony, což umožňuje filmařům plynule měnit její hodnoty a tedy hloubku ostrosti

Video: Canon RF 35mm F1.4L VCM – vše podstatné ve 2 minutách

– o ostření se starají dva motory: Rychlý motor Nano USM v kombinaci s ještě rychlejší technologií Voice Coil Motor (VCM) poskytuje rychlé a přesné zaostřování s rychlou odezvou na vývoj scén
– Objektiv RF 35mm F1.4L VCM umožňuje použití předního i zadního filtru, což poskytuje prostor pro další kreativní vyjádření.
– Jak zmiňuje oficiální tisková zpráva, při změně zaostření dochází k minimální změně úhlu záběru (tzv. focus breathing), což je důležité zejména při natáčení videa, protože snižuje vizuální rozptylování při přeostřování z jednoho objektu na druhý.

Canon RF 35mm F1.4L VCM
Canon RF 35mm F1.4L VCM na oficiálním snímkuj. Foto: Canon.cz
Canon RF 35mm F1.4L VCM
Detail manuálního nastavení clony. Rychlofotka mobilem.

 

2 komentářů

 1. Frantík Damien Bernal se toho NEBÁL 😉 a 5.6.24 hned takřka VŠE ROVNOU UKÁZAL 🙂 ve svém YT videu: Enfin du f1.4 ! VCM ? Test Canon RF 35mm f1.4 L VCM

  Za mě DOST DOBRÝ 🙂 – tedy samo takhle z první 😉
  ..no ještě aby ne za ten takřka 50k RANEC!

  Jenže BOHUŽEL DOSLOVA K NASRÁNÍ JE ve Speckách hned 1. Výhrada-Pozn. „pod čarou“ – cituji:

  Při použití objektivu s fotoaparáty se systémem EOS R vydanými před květnem 2024 je při ovládání clony při fotografování kroužek irisové clony neaktivní. Při natáčení videí a používání kroužku irisové clony při spuštěném automatickém zaostřování mohou být hodnoty zaostření a clony při použití fotoaparátů se systémem EOS R uvedených na trh před květnem 2024 v ojedinělých případech nekonzistentní.

  …njn, Musej Holt Nějak CO NEJRYCHLEJI DOKOPAT především své (semi)PROFI C-ovečky k zřejmě relativně brzkým novým tělům R5 II či R1…

  Jinak doufám, že se BRZY V OBDOBNÉM DUCHU VYTASÍ i s něčím ŠIRŠÍM !

  • ..další celkem Povedené YT (p)review SE SNÍMKY – též z 5.6. 😉
   Park Cameras >>> Canon RF 35mm f/1.4L VCM Lens Review | The Ultimate Hybrid Lens?

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*