Canon EOS 6D Mark II – druhé vydání oblíbeného full frame

EOS 6D Mark II je tu, po mnoho dohadech, spekulacích a očekáváních… Jeho první „vydání“ patří po léta k důležitým strojům na fotografickém nebi: jako cenově relativně dostupný full frame… A stejná role se čeká od jeho druhé generace.

Prvotní informace vypadají slibně – foťák dostal nový čip a řadu vylepšení. Mě osobně na první čtení zaujala „prkotina“, že má v sobě GPS, což je něco, co mi prostě u dražšího segmentu (Canon 5D) dost citelně chybí..

Brzy snad otestuji, zatím jen text tiskové zprávy…

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon, nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Dejte průchod tvůrčím nápadům s novou generací zrcadlovky Canon EOS 6D Mark II

PRAHA, 29. června 2017 – Společnost Canon, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes představila fotoaparát Canon EOS 6D Mark II. Nová full-frame digitální zrcadlovka, která míří zejména na pokročilé amatéry a profesionální fotografy, staví na nejmodernějších technologiích značky Canon.

Canon EOS 6D mark II
Canon EOS 6D mark II má i výklopný displej. Foto: Canon.cz

Canon EOS 6D Mark II je nástupcem modelu EOS 6D a představuje vysoce výkonnou digitální zrcadlovku, která se hodí pro širokou škálu kategorií fotografické tvorby, od cestovních reportáží až po portréty. Canon při jejím vývoji zohlednila zpětnou vazbu od uživatelů, a proto EOS 6D Mark II rozšiřuje možnosti práce s obrazem, přináší větší míru kontroly i flexibility a umožňuje zdokonalování tvůrčích schopností.

Díky všem těmto vlastnostem fotografové lépe naplní autorské vize a snadněji překonají vlastní hranice. Základem modelu EOS 6D Mark II je nový full-frame snímač, obrazový procesor DIGIC 7 i systém automatického zaostřování se 45 body a s duálními pixely CMOS. Canon EOS 6D Mark II vytváří výstupy s nejvyšší možnou obrazovou kvalitou a vyhovuje proto nárokům profesionálních fotografů i pokročilých amatérů.

Nový snímač CMOS s rozlišením 26,2 megapixelů nabízí výhody v podobě bezkonkurenční kvality i lepšího výkonu. Vysoký dynamický rozsah tohoto snímače zajišťuje mimořádnou expoziční pružnost a dovoluje posunout hranice fotografické tvorby i při focení za jasného okolního světla. Užitečná je také vylepšená citlivost
Tisková zpráva

ISO 40 000, která je rozšiřitelná až na hodnotu 102 400. Takto vysoká citlivost přináší špičkovou flexibilitu i jistotu, že výsledné snímky budou plné detailů i při fotografování během tmavých nocí. Navíc díky nejnovějšímu obrazovému procesoru DIGIC 7 vznikají vysoce kvalitní snímky přímo během jejich zpracování ve fotoaparátu.

Bez ohledu na to, zda uživatelé pořizují záběry hvězdné oblohy nebo zachycují polární záři, mohou prostřednictvím EOS 6D Mark II obohatit své autorské portfolio novým a vzrušujícím způsobem a získat tak snímky, které vyvolají úžas.

Uživatelé EOS 6D Mark II mají své tvůrčí vize pod maximální kontrolou, zejména pak díky systému automatického zaostřování se 45 body, který si mohou přizpůsobit konkrétním potřebám a který umožňuje velmi přesné sledování objektů v záběru.

S novým modelem mohou uživatelé vytvářet skvělé snímky i v náročných situacích včetně zachycení rychlých spontánních akcí, jako je například průchod nevěsty a ženicha svatební uličkou pod deštěm z konfet.

Canon EOS 6D Mark II umí předpovídat i pohyb objektu napříč celým záběrem a rychle reagovat na případné změny, a to díky vylepšenému zpracování obrazu zajišťovanému procesorem DIGIC 7. Ve spojení s rychlostí snímání 6,5 snímků za sekundu otevírá model EOS 6D Mark II širokou škálu dosud nedostupných fotografických možností.

Canon EOS 6D mark II
Canon EOS 6D mark II v detailu. Foto: Canon.cz

Technologie z dílny společnosti Canon – systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS – umožňuje vysoce výkonné sledování objektu i plynulejší a rychlejší ostření při natáčení filmů. Tyto vlastnosti představují významnou výhodu při makro a produktové fotografii při využití režimu živého náhledu.

Canon EOS 6D Mark II je první full-frame fotoaparát systému EOS s vestavěnou pětiosou stabilizací obrazu pro natáčení filmů, která eliminuje otřesy typické při pořizování záběrů z ruky nebo v pohybu. Nechybí ani otočný dotykový displej LCD, který dovoluje přepnout zaostřování klepnutím na obrazovku a fotografovat z obtížných úhlů – například s cílem využít neobvyklé perspektivy nebo pořídit snímky v davu lidí.

Nový EOS 6D Mark II je první fotoaparát z dílny Canon, který pořizuje časosběrné snímky ve 4K rozlišení a současně se může pochlubit intervalovým časovačem – nejnovější digitální zrcadlovka tak nabízí vlastnosti pro různorodější filmovou tvorbu. Vestavěný intervalový časovač totiž nabízí maximální svobodu právě při editaci časosběrných snímků.

S cílem poskytnout uživatelům ještě větší konektivitu, vybavila společnost Canon nový fotoaparát technologiemi Wi-Fi a Bluetooth pro neustálé připojení EOS 6D Mark II k dalšímu chytrému zařízení. Uživatelé tak získávají flexibilnější možnosti přenosu snímků do připojených zařízení a mohou snadno sdílet výsledky své práce i urychlit zpracování fotografií a filmových záběrů.

Jde o vlastnosti, které umožnují ovládat zrcadlovku pomocí chytrého telefonu a vzdáleně pořizovat fotografie i natáčet filmy – výhodné je to pro uživatele, kteří nechtějí vyrušit objekt svého autorského zájmu pohybem, například při focení odpočívajících motýlů. Canon EOS 6D Mark II disponuje i vestavěnou GPS jednotkou pro případné automatické zaznamenávání lokalizačních údajů, díky kterým mají uživatelé přesné informace o místech vzniku jejich obrazových příběhů.

Canon EOS 6D Mark II je vhodný pro ty, kteří vyžadují nejvyšší možnou kvalitu výsledných snímků, jež pomohou s vyprávěním prožitých příběhů. Novinka přináší jistotu kvality i přesných záběrů bez ohledu na světelné podmínky. Díky tomu se její majitelé mohou soustředit na naplňování svých kreativních vizí.

Model EOS 6D Mark II je kompaktní a lehká full-frame digitální zrcadlovka, která je díky své odolnosti vůči prachu i vlhkosti ideálním přístrojem pro fotografování na cestách. Potřeby uživatelů pomáhá naplňovat i špičkový výkon a spolehlivost – fotografové v EOS 6D Mark II získávají možnosti, jak novými a vzrušujícími způsoby posunout dál své stávající fotografické dovednosti.

BG-E21

Bateriový grip BG-E21 je přímo přizpůsobený konstrukci modelu EOS 6D Mark II a je kompatibilní s bateriemi LP-E6N a LP-E6, přičemž může využívat hned dvě současně. Díky lepší celkové výdrži zdroje energie mohou uživatelé pořídit dvojnásobný počet snímků. Canon BG-E21 replikuje tlačítka z pravé horní části těla EOS 6D Mark II a zajišťuje uživatelům naprosto stejný způsob použití zrcadlovky při fotografování ve svislé poloze, a to bez negativních vlivů na ergonomii ovládání. Nový grip je skvělým pomocníkem i při pořizování snímků s těžšími objektivy – zajišťuje totiž lepší vyvážení celé sestavy a umožňuje tak pohodlnější práci.

Toto je text tiskové zprávy společnosti Canon, nejde o redakční článek a čtenář nechť ho čte na vlastní nebezpečí…

Canon EOS 6D Mark II – technické parametry

EOS 6D Mark II
OBRAZOVÝ SNÍMAČ
Typ Snímač CMOS velikosti přibližně 35,9 x 24,0 mm
Efektivní pixely Přibližně 26,2 megapixelů
Pixelů celkem Přibližně 27,1 megapixelů
Poměr stran 3:2
Nízkopásmový filtr Vestavěný/pevný
Čištění snímače Integrovaný čisticí systém EOS
Typ barevného filtru Primární barvy
OBRAZOVÝ PROCESOR
Typ DIGIC 7
OBJEKTIV
Systém upevnění objektivu EF (mimo objektivů typu EF-S a EF-M)
Ohnisková vzdálenost Ekvivalent 1,0násobné ohniskové vzdálenosti objektivu
Stabilizace obrazu Optický stabilizátor obrazu na kompatibilních objektivech.
Filmy: Přímo ve fotoaparátu je k dispozici pětiosý dynamický inteligentní stabilizátor obrazu. [29]
ZAOSTŘOVÁNÍ
Typ Pomocí optického hledáčku:
Systém TTL vytvářející sekundární obraz s detekcí fázového rozdílu využívající speciální snímač AF

Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS. Pixely pro detekci fázového rozdílu jsou umístěné do obrazového snímače. [20]

Systém automatického zaostřování / AF body Pomocí optického hledáčku:
45 křížových AF bodů
(45 křížových AF bodů při světelnosti f/5,6, 27 bodů – z toho 9 křížových – při světelnosti f/8, středový dvojitý křížový bod (světelnosti f/2,8 a f/5,6)

Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
maximálně 63 AF bodů (pevně rozmístěných v mřížce 9×7) při automatickém výběru[15]

Rozsah automatického zaostřování Pomocí optického hledáčku:
-3 až 18 EV (při teplotě 23 °C a citlivosti ISO 100), s centrálním AF bodem při použití objektivu se světelností f/2,8 nebo lepší

Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
-2,5 až 18 EV (při teplotě 23 °C a citlivosti ISO 100) při jednosnímkovém automatickém zaostřování

Režimy automatického zaostřování Pomocí optického hledáčku:
Jednosnímkové automatické zaostřování
Prediktivní inteligentní průběžné automatické zaostřování (algoritmus AI Servo II)
Inteligentní automatické zaostřování

Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
Jednosnímkové automatické zaostřování
Průběžné automatické zaostřování

Výběr zaostřovacího bodu Pomocí optického hledáčku:

Automatický výběr: 45 AF bodů
Ruční výběr: Jeden bod / bodové automatické zaostřování
Ruční výběr: Zónové automatické zaostřování
Ruční výběr: Automatické zaostřování s velkou oblastí

Body AF lze vybrat samostatně pro svislé a vodorovné snímání

Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
Automatický výběr: inteligentní automatické zaostřování s detekcí obličeje a se sledováním, až 63 AF bodů ve chvíli, kdy není v záběru detekován objekt / obličej

Ruční výběr na dotykovém displeji nebo jakýkoli jeden AF bod nebo 1 zóna automatického zaostřování (9 bodů, mřížka 3 x 3) [20]

Zobrazení vybraného zaostřovacího bodu Promítnuté v hledáčku a zobrazované v horním LCD displeji i obrazovce rychlého ovládání.
Prediktivní automatické zaostřování (7) Ano
Blokování automatického zaostřování Uzamčen, pokud je stisknuto tlačítko závěrky do poloviny v režimu jednosnímkového automatického zaostřování nebo je stisknuto tlačítko AF ON.
Pomocné světlo automatického zaostřování Pomocí volitelného vyhrazeného blesku Speedlite nebo pomocí volitelného vysílače Speedlite ST-E2
Ruční zaostřování Volitelně na objektivu
Mikronastavení automatického zaostřování C.Fn II-16
+/- 20 kroků (nastavení širokoúhlého záběru a teleobjektivu pro zoom)
Nastavení všech objektivů podle stejné hodnoty
Nastavení až 40 objektivů jednotlivě
Nastavení pro jednotlivé objektivy jsou uložena podle sériového čísla
ŘÍZENÍ EXPOZICE
Režimy měření Pomocí optického hledáčku:
Měřící snímač RGB+IR s 7 560 pixely
Měření je rozdělené do 63 zón (9 x 7)
(1) Poměrové měření (spojeno se všemi AF body)
(2) Částečné měření (přibližně 6,5 % plochy hledáčku)
(3) Bodové měření (přibližně 3,2 % plochy hledáčku)
(4) Celoplošné měření se zdůrazněným středem

Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
(1) Poměrové měření (315 zón)
(2) Částečné měření (přibližně 6,3 % plochy displeje LCD)
(3) Bodové měření (přibližně 2,7 % plochy displeje LCD)
(4) Celoplošné měření se zdůrazněným středem

Rozsah měření Pomocí optického hledáčku:
1 až 20 EV (při teplotě 23 °C a citlivosti ISO 100)

Pomocí displeje LCD v režimu živého náhledu:
0 až 20 EV (při teplotě 23 °C, citlivosti ISO 100, poměrové měření)

Blokování automatické expozice Automatické: v režimu jednosnímkového automatického zaostřování s poměrovým měřením, když je dosaženo správného zaostření.
Ruční: pomocí tlačítka expoziční paměti v režimech kreativní zóny
Kompenzace expozice +/-5 EV v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV (je možné kombinovat s posouváním automatické expozice)
Posouvání automatické expozice 2, 3, 5 nebo 7 snímků v rozsahu +/-3 EV, v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV
Citlivost ISO Automatická (100 až 40 000) nebo 100 až 40 000 (v krocích po 1/3 nebo 1 EV), ručně nastavovanou citlivost ISO lze rozšířit až na hodnoty L: 50, H1: 51 200 a H2: 102 400 [8]

Při natáčení filmů: automatická (100 až 25 600) nebo 100 až 25 600 (v krocích po 1/3 nebo 1 EV), citlivost ISO lze zvýšit až na hodnoty H1: 51 200 a H2: 102 400 [8]

ZÁVĚRKA
Typ Elektronicky řízená štěrbinová závěrka
Rychlost 30 až 1/4 000 s (kroky po 1/2 nebo 1/3 EV) a dlouhá expozice (BULB) (celkový rozsah rychlosti závěrky. Dostupný rozsah se liší v závislosti na režimu snímání)
VYVÁŽENÍ BÍLÉ
Typ Automatické vyvážení bílé pomocí obrazového snímače
Nastavení Automatické vyvážení bílé (priorita prostředí nebo bílé), denní světlo, stín, zataženo, žárovka, bílá zářivka, blesk, uživatelské a nastavení teploty chromatičnosti /přibližně 2 500 K až 10 000 K).

Kompenzace vyvážení bílé:
1. Modrá/jantarová +/-9
2. Purpurová/zelená +/-9

Uživatelské vyvážení bílé Ano, lze zaregistrovat 1 nastavení vyvážení bílé
Posouvání vyvážení bílé +/-3 úrovně v krocích po jednotlivých úrovních
2, 3, 5 nebo 7 snímků
Volitelný posun k modré/jantarové nebo purpurové/zelené
HLEDÁČEK
Typ Optický hranol
Pokrytí (svislé / vodorovné) Přibližně 98 %
Zvětšení Přibližně 0,71násobné [4]
Bod oka Přibližně 21 mm (od středu čočky okuláru)
Korekce dioptrií -3 až +1 m-1 (dioptrie)
Matnice Pevná, překrytá transparentním informativním displejem LCD
Zrcátko Polopropustné zrcátko s rychlým návratem (přenos: reflexní poměr 40:60, při použití objektivu EF 600 mm f/4 nebo kratších ohnisek nedochází k oříznutí obrazu na zrcátku)
Informace v hledáčku Informace týkající se automatického zaostřování: AF body, indikátor správného zaostření, režim výběru oblasti a režim automatického zaostřování

Informace o expozici: režim expozice, rychlost závěrky, hodnota clony, citlivost ISO, blokování automatické expozice, úroveň expozice/kompenzace, režim měření, kroužek bodového měření, upozornění na chybnou expozici a automatické posouvání expozice (AEB)

Informace týkající se blesku: blesk připraven, vysokorychlostní synchronizace, blokování expozice s bleskem, kompenzace expozice s bleskem a redukce jevu červených očí

Informace o snímku: informace o paměťové kartě, maximální počet snímků sekvence (2ciferný displej) a priorita zvýraznění tónu (D+)

Informace o kompozici: mřížka, elektronický horizont a poměr stran

Další informace: režim řízení, kontrola stavu baterie, varovný symbol, detekce problikávání, kvalita výsledného snímku (RAW / JPEG)

Náhled hloubky ostrosti Ano, pomocí tlačítka kontroly hloubky ostrosti.
Krytka okuláru Na popruhu
DISPLEJ LCD
Typ Dotykový otočný displej Clear View II TFT s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0 palce). Přibližně 1 040 000 bodů. Poměr stran 3:2.
Pokrytí Přibližně 100 %
Pozorovací úhel (vodorovně / svisle) Přibližně 170 °
Povrchová úprava Úprava proti otiskům
Nastavení jasu Nastavitelné na jednu ze sedmi úrovní
Možnosti displeje (1) Obrazovka rychloovladače
(2) Nastavení fotoaparátu
(3) Elektronický horizont
BLESK
Režimy E-TTL II – automatický blesk, ruční měření
X-sync 1/180 s
Kompenzace expozice s bleskem +/- 3 EV, v krocích po 1/2 EV nebo 1/3 EV
Posouvání expozice s bleskem Ano, pomocí kompatibilního externího blesku
Expoziční zámek blesku Ano
Synchronizace na druhou lamelu Ano
Aktivní sáňky pro blesk / konektor pro osobní počítač Ano / Ne
Kompatibilita s externím bleskem E-TTL II s blesky řady Speedlite EX, podpora bezdrátového připojení více blesků (s volitelným příslušenstvím)
Ovládání externího blesku Prostřednictvím obrazovky nabídky fotoaparátu
FOTOGRAFOVÁNÍ
Režimy Automatický inteligentní scénický režim, kreativní automatika, speciální scéna (portrét, skupinový snímek, krajina, sport, děti, sledování [31], detail, jídlo, světlo svíčky, noční portrét, noční scéna z ruky, ovládání HDR podsvětlení), programová automatická expozice, automatická expozice s předvolbou času, automatická expozice s předvolbou clony, ruční expozice, dlouhá expozice (BULB) a uživatelské nastavení (C1 a C2)
Styly Picture Styles Automatický, standardní, portrét, krajina, jemné detaily, neutrální, věrný, monochromatický a uživatelem definovaný (3x)
Barevný prostor sRGB a Adobe RGB
Zpracování snímku Priorita jasných tónů
Automatická optimalizace jasu (4 nastavení)
Potlačení šumu dlouhé expozice
Potlačení šumu při vysoké citlivosti ISO (4 nastavení a potlačení šumu pomocí více snímků)
Automatická korekce vinětace objektivu, korekce zkreslení, korekce chromatické vady a korekce difrakce
Vícenásobná expozice
Vysoký dynamický rozsah

Zpracování snímků ve formátu RAW – pouze při prohlížení snímků
Změnit velikost na M nebo S1 a S2

Režimy řízení Jednotlivé, kontinuální L, kontinuální H, samospoušť (2 s + vzdáleně, 10 s + vzdáleně a kontinuální), tiché fotografování a tiché kontinuální fotografování
Kontinuální snímání Maximálně přibližně 6,5 snímků/s (rychlost je zachována pro přibližně 150 snímků ve formátu JPEG nebo pro 21 snímků ve formátu RAW) [2] [10]
Intervalový časovač Vestavěný, počet záběrů lze volit v rozmezí 1 až 99 nebo může být neomezený. K dispozici je dlouhá expozice (BULB).

K dispozici je režim pro pořizování časosběrných snímků [29]

REŽIM ŽIVÉHO NÁHLEDU
Typ Elektronický hledáček s obrazovým snímačem
Pokrytí Přibližně 100 % (vodorovně i svisle)
Frekvence snímků 29,97 snímků/s
Zaostřování Ruční zaostřování (5násobné nebo 10násobné zvětšení snímku v jakémkoli bodě displeje)

Automatické zaostřování: systém automatického zaostřování s duálními pixely CMOS [20], citlivost sledování (-3 až +3) a rychlost průběžného automatického zaostřování (-7 až +2)

Měření Poměrové měření v reálném čase s obrazovým snímačem
Aktivní čas měření lze změnit
Možnosti displeje Překryv mřížky (3 formáty), histogram, poměry stran a elektronický horizont
TYPY SOUBORŮ
Typ snímku JPEG: jemné a normální (kompatibilní s Exif 2.30 [Exif Print]) / kompatibilní se specifikací Design rule for Camera File system (2.0)
RAW: RAW, M-RAW, S-RAW, 14 bitů, originální RAW značky Canon, 2. vydání
Kompatibilita s formátem Digital Print Order Format [DPOF] verze 1.1
Současné ukládání ve formátech RAW+JPEG Ano, možnost jakékoli kombinace RAW + JPEG, M-RAW + JPEG nebo S-RAW + JPEG
Velikost snímku formát JPEG
poměr stran 3:2: (L) 6 240 x 4 160, (M) 4 160 x 2 768, (S1) 3 120 x 2 080 a (S2) 2 400 x 1 600
poměr stran 4:3: (L) 5 536 x 4 160, (M) 3 680 x 2 768, (S1) 2 768 x 2 080 a (S2) 2 112 x 1 600
poměr stran 16:9: (L) 6 240 x 3 504, (M) 4 160 x 2 336, (S1) 3 120 x 1 752 a (S2) 2 400 x 1 344
poměr stran 1:1: (L) 4 160 x 4 160, (M) 2 768 x 2 768, (S1) 2 080 x 2 080 a (S2) 1 600 x 1 600

formát RAW: (RAW) 6 240 x 4 160, (M-RAW) 4 680 x 3 120, (S-RAW) 3 120 x 2 080

Typ filmů formát MP4:
Filmy: MPEG4 AVC / H.264 (obraz: mezisnímková komprese H.264, zvuk: lineární PCM/AAC, hlasitost záznamu může ručně upravit sám uživatel)

formát MOV:
Motion JPEG (4K 29,97 nebo 25,00 snímků/s v rozlišení 4K, pouze pro časosběrné snímky)
komprese ALL-I (29,97 nebo 25,00 snímků/s v rozlišení Full HD, pouze pro časosběrné snímky)

Velikost filmů rozlišení 1 920 x 1 080 (59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 snímků/s), komprese IPB (standardní, úsporná
rozlišení 1 280 x 720 (59,94, 50, 29,97 a 25 snímků/s), komprese IPB (standardní, úsporná)

Filmy s vysokým dynamickým rozsahem [30]:
rozlišení 1 920 x 1 080 (59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 snímků/s), komprese IPB (standardní, úsporná)

Časosběrné snímky:
rozlišení 3 840 x 2 160 ( 29,97 a 25 snímků/s), Motion JPEG
rozlišení 1 920 x 1 080 ( 29,97 a 25 snímků/s), komprese ALL-I

Délka filmů Maximální délka 29 min 59 s, maximální velikost souboru 4 GB (pokud velikost souboru přesáhne 4 GB, vytvoří se automaticky nový soubor, vyjma režimu pro časosběrné snímky)
Složky Lze ručně vytvářet a vybírat nové složky
Číslování souborů (1) Postupné číslování
(2) Automatické nulování
(3) Ruční nulování
DALŠÍ FUNKCE
Vlastní funkce 28 uživatelských funkcí
Metadata Uživatelské informace o autorských právech (lze nastavit na fotoaparátu)
Hodnocení snímků (0 až 5 hvězdiček)

Geografické informace: zeměpisná šířka, zeměpisná délka, nadmořská výška, koordinovaný světový čas (UTC) a stav satelitního signálu

Panel LCD / Osvětlení Ano / Ano
Odolnost vůči vodě a prachu Ano
Zvuková poznámka Ne
Inteligentní polohový senzor Ano
Zoom při přehrávání 1,5 až 10násobné
Formáty zobrazení (1) Jeden snímek s informacemi (2 úrovně)
(2) Jeden snímek
(3) Náhled 4 snímků
(4) Náhled 9 snímků
(5) Náhled 36 snímků
(6) Náhled 100 snímků
(7) Přeskakování snímků
(8) Film / editace
Prezentace Doba přehrávání: 1, 2, 3, 5, 10 nebo 20 sekund
Opakování: zapnuto nebo vypnuto
Hudba na pozadí: zapnuto nebo vypnuto
Přechodový efekt: vypnuto, posuv 1, posuv 2, mizení 1, mizení 2 a mizení 3
Histogram Jas: Ano
RGB: Ano
Indikace přepalů Ano
Mazání snímků a ochrana proti smazání Mazání: vybraný snímek, všechny snímky ve složce, označené snímky nebo nechráněné snímky

Ochrana: ochrana před smazáním jednoho snímku

Kategorie nabídky (1) Nabídka snímání 1 až 5
(2) Nabídka přehrávání 1 až 3
(3) Nabídka nastavení 1 až 5
(4) Nabídka uživatelsky nastavitelných funkcí
(5) Moje nabídka
Jazyky nabídky 25 jazyků
angličtina, němčina, francouzština, nizozemština, dánština, portugalština, finština, italština, norština, švédština, španělština, řečtina, ruština, polština, čeština, maďarština, rumunština, ukrajinština, turečtina, arabština, thajština, zjednodušená čínština, tradiční čínština, korejština a japonština
GPS Kompatibilní satelity: systém GPS (USA), systém GLONASS (Rusko), systém Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) MICHIBIKI (Japonsko) [32]

Interval aktualizace polohy: 1, 5, 10, 15 nebo 30 sekund či 1, 2 nebo 5 minut

Nastavení času: Nastavení data a času fotoaparátu dle GPS

Data protokolu: Jeden soubor za den, formát NMEA

Servisní rozšíření technických možností Aktualizace může být provedena uživatelem
ROZHRANÍ
Počítač USB Hi-Speed (USB 2.0)
Wi-Fi Wi-Fi (2,4 GHz ): IEEE802.11b, IEEE802.11g a IEEE802.11n [17]
Zabezpečení sítě Wi-Fi Režim přístupového bodu fotoaparátu: WPA2-PSK se šifrováním AES nebo otevřené
Režim infrastruktury: sdílený klíč, se šifrováním WEP, WPA-PSK/WPA2-PSK se šifrováním TKIP/AES nebo otevřené
Bluetooth Kompatibilní s technologií Bluetooth verze 4.1 (technologie Bluetooth s nízkou spotřebou) [25]
Komunikace na krátkou vzdálenost NFC Kompatibilní s pasivními zařízeními (tagy) typu 3 a 4 dle standardu organizace NFC Forum, dynamické NFC
Ostatní Výstup HDMI (typ C) a konektor pro externí mikrofon (stereofonní miniaturní zdířka 3,5 mm)
PŘÍMÝ TISK
Tiskárny Canon Tiskárny Canon Compact Photo a PIXMA, které podporují standard PictBridge.
PictBridge Ano (kompatibilní s PictBridge přes síť WLAN)
PAMĚŤOVÉ KARTY
Typ SD, SDHC a SDXC (kompatibilní s rychlostní třídou UHS-I)
PODPOROVANÉ OPERAČNÍ SYSTÉMY
Osobní počítač a Macintosh Windows verze 10, 8.1, 8 a 7 (s nainstalovaným frameworkem Microsoft .NET Framework 4.5) [24]

Mac OS X verze 10.9, 10.10, 10.11 a 10.12

SOFTWARE
Zpracování snímku Digital Photo Professional 4
Ostatní EOS Utility
EOS Lens Registration Tool
EOS Web Service Registration Tool
EOS Sample Music
Picture Style Editor
Map Utility
ZDROJ NAPÁJENÍ
Baterie Dobíjecí lithium-iontová baterie LP-E6N (je součástí dodávky)
Výdrž baterie Přibližně 1 200 snímků (při teplotě 23 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %) [5]
Přibližně 1 100 snímků (při teplotě 0 °C, automatická expozice 50 %, expozice s bleskem 50 %)
Indikátor stavu baterie V 6 úrovních + procenta
Úspora energie Vypnutí po 1, 2, 4, 8 nebo 15 minutách
Napájení a nabíječka baterií Napájecí adaptér AC-E6(N), DC propojka DR-E6, nabíječka baterií LC-E6E a nabíječka baterií do auta CBC-E6
FYZICKÉ ÚDAJE
Materiály těla Šasi: slitina hliníku a polykarbonátová pryskyřice se skleněnými vlákny
Vnější provedení: polykarbonátová pryskyřice se skleněnými a speciálními vodivými vlákny na některých částech
Provozní prostředí Teplota: 0 až 40 °C, vlhkost: 85 % nebo menší
Rozměry (Š x V x H) 144,0 x 110,5 x 74,8 mm
Hmotnost (pouze tělo) Přibližně 765 g (na základě standardních testů asociace CIPA, včetně baterie a paměťové karty)
PŘÍSLUŠENSTVÍ
Hledáček Očnice Eb, dioptrická korekční čočka řady E, nástavec okuláru EP-EX15II a úhlový hledáček C
Pouzdro Ochranný látkový obal PC-E1
Bezdrátový přenos souborů Vestavěná podpora přenosu pomocí Wi-Fi
Objektivy Všechny EF objektivy (mimo objektivů typu EF-S a EF-M)
Blesk Blesky Canon Speedlite (90EX, 220EX, 270EX, 270EX II, 320EX, 420EX, 430EX, 430EX II, 430EX III-RT, 550EX, 580EX, 580EX II, 600EX, 600EX-RT, kruhový makroblesk Lite MR-14EX II, dvojitý makroblesk Lite MT-24EX, vysílač Speedlite ST-E2 a vysílač Speedlite ST-E3-RT)
Bateriový grip Bateriový grip BG-E21
Dálkový ovladač / přepínač Dálková spoušť RS-80N3
Dálkový ovladač s časovačem TC-80N3
Dálkový ovladač RC-6
Bezdrátový dálkový ovladač BR-E1 (prostřednictvím technologie Bluetooth)
Ostatní Řemínek na ruku E2
Propojovací kabel IFC-400PCU
Směrový stereofonní mikrofon DM-E1
Reklama

6 komentářů

  1. Proběhlo už nějaké testování? Uvažuji o koupi 🙂

  2. Měděnka

    Kde najdu manuál k foťáku? V krabici je jen popis na čudlíky.Přešla jsem ze 600D a je to prostě tak trochu jiné.Ráda bych se dozvěděla i vychytávky a fígle, jak jít na kvalitnější snímky.

  3. Martin R.

    V řadě parametrů (X-sync, pokrytí hledáčku, nejkratší expoziční čas, rychlost sériového snímání) je tento profesionální stroj překonáván amatérskými foťáky vyšší kategorie.

Připojte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*