6D ?

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 6 roky a 12 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #10301
   Mirek
   Host

   Dobrý den, vaše stránky se mě velice líbí jsou čtivé a mají šmrnc
   Mám dotaz, nejsem nijak pokročilý fotograf, ale vlastnil jsem EOS 300V pak 450D, poté 50D a nyní mám 70D, s 70D nejsem vůbec spokojený a to jsem zkoušel různé objektivy, hlavně s ostrostí. Nejlepší výsledky jsem dosahoval, když pominu analogové Full Frame na 50D.
   Chtěl bych koupit 6D +24-105L IS USM Mark I mám na Wild ještě EF 100-400LIS USM Mark I
   Domnívám se že 5D je pro mne zbytečně složité a tam už opravdu záleží na zkušenostech resp. profesionalitě jedince. Můžete mě prosím poradit. Hledám samozřejmě kvalitu VS cenu a chci zůstat u Canonu. Fotím vše a všude…:o)
   Děkuji a přeji dobré světlo…Mirek

  • #10336
   Honza
   Host

   Používal jsem Canon 70D, ostřil jsem převážně na středový bod, a na žádné potíže s ostřením jsem nenarazil. Zkoušel jste, jestli nemají Vaše objektivy Front nebo Back Focus? Jsou na to různé obrazce … 70D to umí případně korigovat přes mikronastavení AF.

   Nyní používám také právě Canon 6D. Ovládání má téměř totožné se 70D-čkem, jen se mi docela „stýská“ po dotykovém výklopném displayi. Ale nemyslím si, že by Canony 5D byly složitější. Mají trochu jinak řešené některé ovládací prvky, ale ty rozdíly jsou spíš jinde než v ovládání (hodně také záleží na verzi 5D). Finančně je 6D příznivější, pokud si vystačíte s jedním velmi citlivým středovým ostřícím bodem …

  • #10362
   Mirek
   Host

   Díky za odpověď, ano přesně na ten výklopný display jsem taky myslel, to je velká výhoda, dotyk oželím. Ovšem jde mi o obrazovou kvalitu a to bude doufám posun, jaký používáte objektivy ? Je 24-105L IS USM dobrá volba jako základní? M.

  • #10365
   Honza
   Host

   Hodně záleží, jaký objektiv používáte s tím 70Dčkem. Já fotil se Sigmou 17-50 f/2.8, která je vedle Canonu 17-55 f/2.8 asi to nejlepší, co se dá na APS-C pořídit. K 6D používám zatím setový EF 24-70 f/4 IS USM, který jsem v porovnání s aktuálními cenami samotného těla dostal k fotoaparátu v podstatě zadarmo (kupováno v akci + cach back 9.000,-), a ten by měl být o něco lepší než Vámi zmiňovaný 24-105 (nemám ho vyzkoušený, tak to nedovedu posoudit, o jak moc v reálu je to znát) a výsledné obrázky jsou o chlup kvalitnější, než ze 70D + Sigma. Nečekejte ale žádné zázračné rozdíly za normálních podmínek. Obrovský rozdíl nastane, když budete potřebovat větší hodnoty ISO, kde se z hodnot 1.600 u 70D dostanete na 6.400+ i 6Dčka. Tam je rozdíl obrovský … Jinak další velká výhoda 6D (nebo spíš Full Frame obecně) je možnost používání světelných objektivů jako 24mm / 35mm f/1.4f Sigma Art, za které prostě na APS-C ekvivalenty neseženete a to je druhý (spíš hlavní) můj důvod, proč jsem přešel na 6D … Tyhle objektivy jsou prostě skvělé 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚6D ?’ nepřijímá nové odpovědi.