ateliérové osvětlení

Úvodní stránka Fotofórum Jak fotografovat to či ono ateliérové osvětlení

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Amy a poslední změna proběhla před 4 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #38443
   Honza
   Host

   Dobrý den,
   mám e-shop s hračkami pro děti a chtěl bych si udělat studio pro focení vlastních fotografií. Primárně mi nejde o produktové fotografie, ty mám, ale spíše o hrací zátiší s produkty, jak si s nimi hrají malé děti. Čili bych potřeboval vytvořit hrací kout s trvalým/pevným osvětlením, kde by si dítě hrálo s hračkami a udělalo by se tam hezké prostředí dětských pokojíků, které by se měnilo podle potřeby, aby ladilo s danou řadou hraček. Prosím o doporučení osvětlení a celkové výbavy tohoto typu ateliéru. Fotoaparáty mám Canon EOS 40D a EOS 60D. K tomu mám 50mm 1.8 pevný objektiv Canon a Tamron 17-55mm 2.8. Rád bych uvítal doporučení ještě dalšího skla, pokud myslíte, že bych k tomuto účelu potřeboval jiné sklo, ale delší ohnisko než 50mm si myslím, že není potřeba, spíš bych bral kratší, pro širší záběr s co nejlepší světelností. Každopádně nejvíc potřebuji poradit s osvětlením, to je pro mě nejvíce důležitá informace. Budu velmi rád, pokud mi poradíte.

   Předem děkuji!

  • #38726
   Amy
   Host

   Já bych v tomhle případě doporučila LED světla (řekněme si to upřímně – malé děti jsou trochu devastátoři, a ačkoliv mám raději charakter klasických žárovkových světel, které se dají perfektně kombinovat s denním světlem, LEDky jsou a budou odolnější a bezpečnější). V poslední době mě zaujaly https://www.photoneurope.cz/led-svetla-samostatne/led-ef-60-8500lm-bateriove-svetlo/

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚ateliérové osvětlení’ nepřijímá nové odpovědi.