Bezzrcadlovku Sony A 6000, nebo Canon G7X Mark II

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Bezzrcadlovku Sony A 6000, nebo Canon G7X Mark II

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #6352
      Karel V.
      Host

      Dobrý den, chci si koupit fotoaparát pro běžné fotografování – rodina, děti, výlety, trochu příroda.. atd.. Podle vašich recenzí bych chtěl lepší kompakt, taky hlavně kvůli velikosti. Fotografování asi úplně nepropadnu, ale rád bych si doplnil informace na nějakém (asi vašem) kurzu. Který fotoaparát byste mi doporučil z těchto dvou, příp. nějaký jiný?
      Děkuji a zdravím Vás.
      Karel

    • #6354
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, ono opravdu hodně záleží na tom, jak moc se chcete focení věnovat a jak to má být velký stroj – Canon G7X Mark II je opravdu špičkový kompakt, který se vleze do kapsy a umí toho opravdu hodně. Sony A6000 už je větší, do kapsy se nevleze, dají se mu měnit objektivy a je to celkově pořádnější stroj (s hledáčkem, například)… Tedy rozhodnutí nelehké…

      h

    • #6369
      Karel V.
      Host

      Dobrý den, děkuji za odpověď. Podle Vašich recenzí se přikláním ke koupi Sony A6000 a protože jsem ho chtěl osahat, navštívil jsem prodejnu. Bohužel tento model jsem v žádné prodejně nenašel, všude jen na objednávku. Ve Fotolabu měli sony A7, ale výrazně dražší. Vaši recenzi jsem na něho nenašel? V prodejně mi doporučovali i Olympus OM-D EM10, ale ten jste již v nějaké odpovědi zařadil za Sony A6000. Ještě chci požádat o radu, jaký objektiv byste mi doporučil dokoupit, abych se mohl pustit i náročnějšího fotografování? Fotoaparát si vybírám jako dárek k narozeninám, takže nemusím být tak opatrný na finance a určitě si ho nekupuji na rok nebo dva.

      děkuji Karel

    • #6371
      david
      Host

      Zdravím, ono to asi teď je nevhodná doba u sony, protože představili a6300 která je coby novinka pekelně drahá a nejspíš má nahradit a6000 . Podobně je na tom teď SLT, kde startuje a68 a předchozí levnější a58 už nejsou. Přitom za rok se ty ceny nejspíš trochu sníží. Dost jsem to teď sledoval, měl jsem potíže s a65, ale nakonec to byl jen kontakt objektivu a mám spraveno, tak nic nemusím kupovat.
      Za tohoto stavu mi přijde subjektivně lepší od Sony vzít tu a68, (podle mě) na bajonet A je k dispozici daleko víc všelijakých objektivů , včetně starých od minolty , nebo třeba tamron, sigma… Skla na A bajonet jsou většinou také levnější než ekvivalenty na E bajonety bezzrcadlovek.
      Sice to tělo je větší, ale podle mě je to s teleobjektivem už jedno – kapesní není ani ta a6000 když je na ní delší sklo. A skoro jistě bude podávat lepší výkony, hlavne v horším světle nebo v interieru a s teleobjektivem.
      Osobně kdybych měl teď kupovat nový foťák a měl v kapse třeba 20 tisíc, tak bych šel spíš do SLT než bezzrcadlovky, bavíme li se o sony. A nebo jiné zrcadlovky třeba od Canonu. Připadá mi, že v praxi je u těch bezzrcadlovek stále potřeba dávat větší pozor aby dosáhly na výsledky zrcadlovek, nebo jinak, snáz se s nimi chybuje

    • #6374
      Jan Rybář
      Správce

      Karle, zdravím, on je výběr vždy hodně těžký a rozhodování má mnoho vstupních hodnot, které jsou subjektivní – obecně v typických situacích bude o chlup lépe fotit A6000, už jen kvůli tomu, že má lepší čip, ten OMD E-M10 je zase díky stávající ceně opravdu velmi rozumný poměr cena výkon.
      A jak píše David, jsou to zvláštní věci, protože před cca rokem byly beztrcadlovky ve výkonu i ceně (tedy některé) na roveň se zrcadlovkami, nyní se to ale zase nějak rozevírá v prospěch zrcadlovek – i vinou A6300, které je absurdně drahý a dle mého i trohu koncepčně zastaralý… Jinak máte pravdu, A7 je trochu můj dluh, v ruce jsem ji měl, ale pořádně nezkoušel…
      Objektivy, pokud se rozhodnete pro tu A6000, bych moc neřešil a koupil prostě setový, případně dva setové a pak se časem pídil po nějakém lepším, třeba pevné skle… Jinak to vlastně ani moc nejde…
      Držím palce,
      RJ

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Bezzrcadlovku Sony A 6000, nebo Canon G7X Mark II’ nepřijímá nové odpovědi.