Canon 100D nebo Nikon coolpix A ?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon 100D nebo Nikon coolpix A ?

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Jan Rybář a poslední změna proběhla 4 roky, 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4629
   Lucie H.
   Host

   Dobrý den,
   již asi měsíc se intenzivně zabývám výběrem nového foťáku. Do současnosti jsem fotila kompaktem a mobilem. Nyní bych chtěla vylepšit kvalitu fotek. Hlavně bych chtěla fotit děti (na rozmázlém pozadí 🙂 ) psy a street foto. Na krajinky nebo makro se nechystám. Moc mě láká focení s pevným objektivem.
   Velmi se mi líbí fotky, které produkuje Nikon coolpix A a také se mi líbí jeho skladnost. Nicméně Vy jej nedoporučujete pro začátečníky.
   Pokud bych měla sáhnout po zrcadlovce, nejspíš by to byl Vámi doporučovaný Canon 100D a přikoupila bych si k němu ještě pevné sklo. Ovšem odrazuje mě velikost objektivů i těla.
   Mohl by jste mi poradit, pro který foťák se mám rozhodnout? Moc bych chtěla Nikon, ale bojím se, že z něj budu nakonec zklamaná. Od nového foťáku očekávám hlavně lepší kvalitu snímků.
   Předem moc děkuji za odpověď.
   Lucie

  • #4630
   Jan Rybář
   Správce

   Lucie, zdravím Vás… Coolpix A bych opravdu nedoporučoval, je to labužnický foťák s fixním objektivem (tedy nezoomuje) a je skvělý, ale jen pro toho, kdo opravdu přesně víc, co chce. Já, jak zmiňujete, v těchto situacích opravdu doporučuji jako nejlepší poměr cena ten set na Alze Canon 100D + 2 objektivy (cca 15 000 kč) + pevná pedesátka (necelé 3000 kč)…
   Samozřejmě, velikost je chyták, ale za rozumné peníze se na podobnou výbavu v menších foťáku vlastně nedá dostat, třeba Sony A6000 je prima, ale s objetivy byste dost bojovala… Případně zvažte něco opravdu malého kapesního, typu Sony RX100 iii nebo Canon G7 x… Má nicméně též mnoho nevýhod… Všechny ty zmiňované foťáky najdete zrecenzované na webu… Mějte se, JR

  • #4645
   Lucie H.
   Host

   Moc děkuji za radu. Nakonec půjdu do toho Canonu 100d a těším se v novém roce na nějaký Váš kurz. Ať se daří. Lucie

  • #4646
   Jan Rybář
   Správce

   Tak držím palce a hezký konec roku přeju…
   JR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon 100D nebo Nikon coolpix A ?’ nepřijímá nové odpovědi.