Canon 100d – rodinné fotky

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon 100d – rodinné fotky

Označeno štítky: 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #5551
   Petra Vobejdová
   Host

   Dobrý den,
   vybírám novou zrcadlovku a dle Vašich recenzí jsme se rozhodla pro Canon 100d. Líbí se mi i Nikon d3300, ale co jsem pročítala Vaše stránky, vždy se více přikláníte ke canonu.
   Fotoaparát budu využívat na běžné rodinné fotky svých malých cácorek (foto venku ale i doma) a na rodinné výlety. Dívala jsem se, že Alza nabízí tento set: Canon EOS 100D body + EF-S 18-55mm IS STM + 75-300mm DC III – ale nevím zda já pro tyto účely vůbec využiji objektiv 75-300? Nebylo by lepší si koupit pouze set s jedním ojektivem? A bude pro domácí focení nutné dokoupit pevnou 50?
   Předem děkuji za odpověď. Až fotoaparát konečně vyberu a objednám, navštívím Váš kurz abych ho vůbec byla schopná využít.
   Vobejdová

  • #5554
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, jasně, to je obecně zapeklitá otázka: já radím ty objektivy dva, protože ten druhý se sice bude hodit třeba jednou za týden, dva, ale bude se hodit zásadně – nejen na focení nosorožců, ale především důležité kategorie fotek, při nichž se zoom velmi hodí, tedy portrétů…
   Na stranu druhou, ano, pevná padesátka zrovna na ty portréty též udělá dobrou službu, ale cena toho setu mi přijde natolik dobrá, že bych si opravdu koupil tělo + 2 objektivy a pak po čase i tu pevnou padesátku… Držím palce, JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Canon 100d – rodinné fotky’ nepřijímá nové odpovědi.