Canon 700d x 750d

Označeno štítky: ,

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Iva a poslední změna proběhla před 6 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #10604
   Jakub
   Host

   Dobrý den přeji,

   chci si koupit svou první zrcadlovku, focení mě baví a chtěl bych se mu více věnovat, případně i později zkusit focení svateb nebo sportovních soutěží.

   Rozhoduji se mezi dvěma sety, oba s dvěma objektivy a to:

   Canon 700d
   https://www.alza.cz/canon-eos-700d-ef-s-18-55mm-dc-iii-75-300mm-dc-iii-canon-starter-kit-d4761082.htm?o=2

   Canon 750d
   https://www.digital24.cz/produkty-v-akci/canon-eos-750d-18-55-is-stm-55-250-is-stm.html

   Abych byl upřímný, radši bych zvolil první variantu, kde je i brašna apod. Jenže ve Vašem seznamu zrcadlovek pro 2017 píšete, že ten objektiv 15-55 je trochu otrava a že je to na hraně. Jsou tedy objektivy o tolik horší než u lepší varianty?
   Myslíte, že se vyplatí investovat do dražší varianty nebo mi dobře poslouží i ta levnější? Je nějaký znatelný rozdíl mezi výslednými fotografiemi?

   Mockrát děkuji za odpověď a ať se Vám daří,
   Jakub.

  • #10608
   Honza
   Host

   Ona ta druhá varianta je dražší také z důvodu dražšího fotoaparátu, nejenom objektivů. Postavil jste proti sobě starší a novější generaci všeho. Ten rozdíl nebude zásadní z pohledu kvality obrazu, ale uvidíte ho. Citelnější bude z pohledu rychlosti ostření a dále hlučnosti a plynulosti při natáčení videa (pokud Vás video netrápí, není potřeba řešit). Novější generace čipu + procesoru bude mít nepatrně lepší obrazový výstup + bude-li to potřeba, dostanete z fotografií více detailů. K tomu objektivy mají o chlup větší ostrost, zhruba poloviční chromatickou aberaci a hlavně budou výrazně rychleji ostřit, což oceníte zejména při focení těch sportovních soutěží. Navíc mají i stabilizaci obrazu, což může být někdy celkem příjemná výhoda, zejména díky tomu, že tyto objektivy nejsou nijak extra světelné. Zkuste si zajít někam do obchodu a vyzkoušet si rozdíl v provozních vlastnostech objektivu DC a STM a uvidíte sám, co si koupíte 🙂

  • #10609
   Jan Rybář
   Správce

   Jakube, zdravím – jak už napsal Honza: ano, v tomhle případně už bude rozdíl relativně znatelný a skoro bych radil, pokud peněženka dovolí, šel cestou těch novějších věcí (což ne vždy platí, ale tady zrovna ano), ta generace je tam cítit (ne dramaticky, ale je) jak u těla, tak u těch objektivů… Ty starší 18-55 nejsou špatné, ale ten STM dokáže opravdu výrazně více… Držím palce, JR

  • #11039
   Iva
   Host

   Dobrý den,

   taky se rozhoduji mezi Canon 700D a 750D. Chtěla bych si koupit svoji první zrcadlovku a jsem skoro úplný začátečník. Jedná se mi o focení denního typu, krajina, portréty, koncerty v klubech apod.
   Inu, 700D se dá hravě koupit i s objektivem STM 18-55. Dají se pak dokoupit další objektivy jako je: Canon EF-S 10-22mm, Canon 50mm 1.8 STM, Canon 24mm 2.8 STM. Je to možné dát i na 750D ? Jsou sety lepší tedy na 700D nebo 750D ? Dalši hračičky jako WLAN a další vymoženosti, nu nevím…

   Jak je to s ISO, co je lepší ? Jsem fakt začátečník a moc se ještě nevyznám 🙂

   Díky moc za radu

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon 700d x 750d’ nepřijímá nové odpovědi.