Canon 70D vs 80D

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Tomáš a poslední změna proběhla před 7 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #8095
   Tomáš
   Host

   Dobrý den, chtěl bych přejít ze 7D na 70D nebo 80D. Ale právě vůbec nevím který vybrat… U 70D mě láká nižší cena, ale zase má stejný počet ostřících bodů jako 7D. Jenže 80D je zase cenově jinde. Tak nevím jestli si mám připlácet. 70D je taky 3 roky starý model to mě trochu odrazuje.

  • #8098
   Jan Rybář
   Správce

   Tomáši, já bych už ten 70D nebral, pokud chcete někam dál postoupit od 7D, ta 80tka asi není špatná volba (je to, říkají lidé rozumní, více méně 7D mark ii). Na druhou stranu si nejsem jistý, zda rozdíl mezi 7D a 80D bude dramatický, tedy to zvažte… Já tohle moc porovnat neumím, vždy jsem spíš lidem tuhle střední třídu rozmlouval, byť uznávám, že 80D je sympatický foťák… JR

  • #8171
   Tomáš
   Host

   No jasne, na 7D mark ii financni prostredky nejsou. Hlavne mi jde o iso na 7d uz to neni dobre… ted jeste koukam na tu 760tku takze nevim…

  • #8189
   Honza
   Host

   Canon 70D není vůbec špatný model (používám ho), ale při přechodu ze 7D si nijak zvlášť nepolepšíte s ohledem na kvalitu obrazu. Bude to dle mého názoru srovnatelné i co se týká použitelných hodnot ISO. Ostřící systém mají také v podstatě totožný. Velký rozdíl to bude ale s ohledem na ostatní věci. Dual Pixel má zásadní vliv na rychlost ostření přes Live View a při natáčení videa. Dále zde máte k dispozici výklopný a dotykový display, který má opět své výhody. Pokud jsou pro Vás tyto okolostojíčnosti zajímavé, pak přechod smysl mít může, v opačném případě by to byly spíš vyhozené peníze.

   Ohledně 7D mark II, jakožto přímého nástupce Vašeho fotoaparátu, který dle mého názoru obrazově vychází spíš z modelu 70D, a má oproti němu navíc výkonnější obrazový procesor (navíc je má 2) a mnohem výkonnější systém ostření. Posun v kvalitě obrazu tam také opět nějaký bude, ale asi zase nijak zásadní.

   Největší posun v kvalitě obrazu a použitelných hodnot ISO při zachování formátu APS-C dle mého názoru zaznamenáte u modelu 80D. U nových senzorů, které Canon připravil pro 80D, ale třeba i pro FF 5D mark IV, výrazně poskočily hodnoty barevné hloubky, dynamického rozsahu, a u 80D i použitelného ISO. Navíc má oproti 70D (a tím i 7D) výkonnější ostřící systém, posazený někde mezi 70D a 7D mark II.

   Záleží tedy na tom, co preferujete a jaké funkce jsou pro Vás případně důležité.

  • #8192
   Tomáš
   Host

   Děkuji moc za velice informativní odpověď 🙂 půjdu do 80D.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon 70D vs 80D’ nepřijímá nové odpovědi.