Canon 760D a objektiv Canon EF-S 17-85mm f 4-5,6 IS USM

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon 760D a objektiv Canon EF-S 17-85mm f 4-5,6 IS USM

  • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Dalibor a poslední změna proběhla před 7 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #6448
      Dalibor
      Host

      Dobrý den,
      uvažuji o nástupci za svůj současný Canon 350D. Původně jsme uvažoval o nějaké levnější variantě (byť jen 18 MPx), ale po přečtení Vaší recenze Canonu 760D jste mne nahlodal :-). Navíc možnost točit i video je zajímavá…

      K současné 350D mám jako základ Canon EF-S 17-85mm f 4-5,6 IS USM a pak Canon EF 70-200mm f/4 L USM. Rád bych tedy tyto objektivy dále používal. Už jen proto, že 760 D se v setu s objektivem neprodává, nebo ty sety nejsou zajímavé zatím…

      Prosím o názor na kombinaci tohoto fotoaparátu s tímto základním objektivem pro focení a zejména pro natáčení videa. Případně o doporučení nového základního objektivu k tomuto tělu….tedy pokud existuje varianta k populárnímu Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM…

      Děkuji za názor a za vaše super stránky!

    • #6449
      Martin
      Host

      Oba objektivy můžete na novém fotoaparátu dál používat. U toho delšího bych s ohledem na to, že se jedná o elkovou řadu, neměl žádné obavy. Ten kratší na novém fotoaparátu už patrně nebude podávat ty nejlepší výkony. Přece jen je to víc než 10 let starý objektiv a může mít problémy s vyšším rozlišením novějšího čipu.

      Pokud hledáte alternativu, bylo by ideální, kdyby jste si mohl na novém těle vyzkoušet nějaký modernější objektiv, např. Vámi zmiňovaný EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM. V každém slušném obchodě Vám umožní důkladné vyzkoušení, čas Vás netlačí, starý objektiv fungovat bude a máte dost času si nákup nového dobře rozmyslet. Já osobně, na základě dřívějších zkušeností, objektivům s takto velkým rozsahem zoomu nevěřím, ale technika pokročila a můžu se mýlit.

      Má odpověď se týká pouze fotografování, natáčení videa neholduji a nemám k této problematice co říci.

    • #6459
      Dalibor
      Host

      Díky, ale zejména mi je o zkušenost někoho s C 760D a uvedeným objektivem. A zejména u videa. Případně i o názor odborníků na toto téma. Děkuji

    • #6462
      Honza
      Host

      Nevím, jestli tu na někoho s touto kombinací (760D + EF-S 17-85) narazíte, ale třeba ano. Každopádně tento objektiv nepatří k nejlepším počinům Canonu a jeho optické kvality (nebo spíše nekvality) jsou dobře známé a na diskusích často kritizované. Osobně jsem ho vydržel používat cca. týden a pak jsem ho prodal (koupil jsem ho výhodně společně s fotoaparátem). Mnohem kvalitnější je například EF-S 15-85, případně nejkvalitnější sehnatelný základní zoom EF-S 17-55 f/2.8. Velmi dobré a zároveň levnější jsou objektivy 17-50 od Sigmy nebo Tamronu. Sigmu vlastním, opticky je skvělá, srovnatelná s EF-S 17-55, ale při natáčení videa je poměrně hlučná. Ale to je i EF 70-200 f/4 L USM. Berte to tak, že zvuky, které Vám vydává objektiv při ostření, uslyšíte na videu (pokud nepoužijete externí mikrofon).

      Pokud je pro Vás video priorita, pak nejlepší volba jsou objektivy s označením STM a ideálně s optickou stabilizací. Pak by byla asi jasná volba ten objektiv EF-S 18-135 IS STM nebo novinka EF-S 18-135 IS USM (který je podle Canonu ještě tišší a rychlejší při natáčení videa než starší verze IS STM). Já točím video jen občas a vystačím si s objektivy EF-S 24mm f/2.8 STM, případně EF 50mm f/1.8 STM.

      Každopádně nejlepší a nejjednodušší je, jak již bylo řečeno, si zajít do nějaké prodejny a vše si vyzkoušet, včetně toho vašeho EF-S 17-85 …

      • #6507
        Dalibor
        Host

        Děkuji za odpověď.
        Opravdu by se nenašel nikdo kdo by s tím tělem zkusil tento objektiv?
        A jen takový dotaz, ten můj starý objektiv je rovněž USM…mohu z toho vyvodit, že je stejně tichá, jako nové USM objektivy?

        D.

    • #6508
      Honza
      Host

      Ten objektiv EF-S 18-135 IS USM je naprostá novinka a moc lidí ji ještě asi nevyzkoušelo (i když pan Rybář ji již v ruce měl, když psal recenzi na Canon 80D, tak k tomu třeba ještě něco napíše) a používá, podle Canonu, novou technologii Nano USM, která je jiná, než USM u Vaší EF-S 17-85 … Navíc nejde jen o hlučnost, ale ty STM motorky rychleji a plynuleji zaostří, nepřeostřují tolik „tam a zpátky“, což pak ve videu velmi ruší při sledování.

      Jelikož jste psal, že se 760D neprodává v sadě s objektivem, abyste případně ušetřil, tak Vám nebrání nic v tom, abyste koupil samotné tělo, objektivy již máte, a vyzkoušel je. Stejně nejlepší zkušenost, kterou uděláte, je ta Vaše. Se 70-200 nebude problém (na fotografování), to je skvělý objektiv a novější se zatím nevyrábí a s tou EF-S 17-85 prostě uvidíte. Když Vám to na video nebude vyhovovat, tak si pak dokoupíte ještě tu 18-135 IS STM nebo novější USM. Prostě je to nejlepší vyzkoušet, protože každý má tu hranici jinde a co někomu vyhovuje, Vám z toho můžu „cukat koutek“ nebo obráceně Vám nemusí vadit něco, co někomu jinému ano …

      Zkuste se podívat na toto video. Je v něm i ten Váš objektiv a je tam krásně vidět výhoda STM ostření při natáčení videa … https://www.youtube.com/watch?v=ho0hOhRSuHk

    • #6529
      Dalibor
      Host

      Díky za názor a info.
      Snad možná bych poprosil pana Rybáře o názor, pokud najde čas….čtu opakovaně Váš názor “ není moc rozumné dávat staré objektivy na nové superstroje“. Opravdu si myslíte, že i v případě tohoto objektivu jako základního pro C 760 D to platí, tedy že není vhodný?
      A já si ho tolik let hýčkám…

      Díky

      D.

    • #6538
      Jan Rybář
      Správce

      Dalibore, zdravím Vás, no, já bych i tu byl opravdu dost skeptický. Osobně ten objektiv neznám, ale vsadil bych se poměrně s klidem v duši, že výsledky budou opravdu viditelně horší než cokoliv novějšího bakelitovějšího… Je to objektiv starý skoro 12 let, díval jsem se, http://www.dpreview.com/reviews/canon-17-85-4-5p6-is-usm-c16.

      Obecně staří nemusí nic znamenat, ale zrovna v digitálních technologiích dost ano, navíc, řečeno tedy neodborně, ty nové objektivy jsou dimenzovány na novější těla, prostě si lépe rozumí. S těmi starými objektivy to má smysl tehdy, pokud chceme nějaký „starý dotek“, proto má třeba smysl dát staré dobré mechanické nikonové objektivy na nová full frame těla… Ale tedy, ač vím, že to nechcete slyšet, bych opravu koupil něco nového… Což neplatí pro ten Canon EF 70-200mm f/4 L USM, to je mimořádně povedený kousek, který mám doma a ač světelnost nic moc, je prostě skladný a nikdy jsem se neodhodlal ho vyměnit za dvakrát, resp čtyřikrát dražší světelnější a stabilizované objektivy…

      Držím palce,
      JR

    • #6541
      Dalibor
      Host

      Dobrý den, děkuji moc za čas a odpověď. Nadšený z ní nejsem, ale mám jasno.
      Snad si pro jistotu vezmu do ruky i nějaký Nicon 🙂 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
  • Téma ‚Canon 760D a objektiv Canon EF-S 17-85mm f 4-5,6 IS USM’ nepřijímá nové odpovědi.