Canon 760D vs. Nikon D3300

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Canon 760D vs. Nikon D3300

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mirka a poslední změna proběhla před 7 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #7013
   Mirka
   Host

   Hezký den,
   jsem „fotograf“-amatér. Mám zkušenosti s focením se zrcadlovkou, baví mě to (nejvíc lidé a příroda), ale zatím tomu nerozumím úplně do detailu. Chtěla bych si koupit vlastní zrcadlovku, přečetla jsem si zde všechny možné recenze, ale stále se nemůžu rozhodnout mezi Canon 760D a Nikon D3300. Cenově je Canon cca 2krát dražší než Nikon, tak by mě zajímalo, jestli je i 2krát lepší než tento Nikon. Jestli to za tu dvojnásobnou cenu stojí. V obou případech bych si ráda koupila set s objektivem/objektivy. Vím, že jsem jen začátečník, ale focení mě opravdu baví a ráda bych měla přístroj, který mi vydrží na hodně let dopředu. Neplánuji si koupit jeden foťák teď a za pár let nový. Děkuji za radu!
   Zdravím!

  • #7047
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, krátká odpověď zní Ano, jasně, pokud máte rozpočet dovolující koupit vyšší třídu, kupte vyšší třídu, tedy ať onen Canon, nebo i Nikon D5500, rozdíl je v mnoha ohledech poměrně zásadní.
   Což ale vůbec neznamená, že by tan Nikon D3300 byl zásaně horší, má sice některé funkce ořezeané, ale v šikovných rukou budou výsledky dosti podobné… Ale jak říkám, pokud chcete opravdu stroj s výhledem několika let, kupte si ty o třídu vyšší…

   JR

  • #7053
   Mirka
   Host

   Mockrát Vám děkuji za odpověď! Přeji hezký den!

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon 760D vs. Nikon D3300’ nepřijímá nové odpovědi.